Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves gyereked milyen...

1,5 éves gyereked milyen meséket szeret nézni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 6. 08:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Az enyém másfél évesen még egyáltalán nem nézett semmilyen mesét. Nem azért, mert elvetemült tévéellenes lennék, de azért egy ilyen kicsi gyereknek szerintem nincs is rá semmi szüksége. Volt, hogy be volt kapcsolva a tévé mellette is, de rá se bagózott, játszott mellette, nem is nézett oda egyáltalán, maximum ha valamelyik reklámban állatokat mutattak (pici kora óta imádja a kutyákat, macskákat).

Olyan két és fél éves kora körül kezdte el olykor-olykor nézni a Thomast, de akkor sem rendszeresen, és nagyjából 4 éves kora óta néz csak rendszeresen meséket.

2015. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Ennyi idős gyerek jó esetben nem néz tvt, semmi szüksége rá. Majd 3-4 evesen
2015. szept. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
nekem a gyerekorvos azt mondta hogy vannak direkt ilyen pici gyerekeknek mesék,pl.kisvakond ezek semmilyen negativ hatással nincsenek ebben a korban .
2015. szept. 6. 09:31
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Teletubbies. Nekem kiég az agyam tőle, de ő tátott szájjal nézi.

Mellette a keménylapos könyvek mennek nagyon, főleg, ahol ki lehet húzni-tolni külön részeket is. Ezek kifejezetten ennek a korosztálynak készülnek, nagyon kevés szöveggel és sok rajzzal.

Esti mese mellé ő bevezette a reggeli mesét is, mert ő maga teszi a kezembe, hogy olvassak neki, vagy legalább az állatokat leltározzuk át a könyvben.

2015. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak annak lehet neg. hatása, ha agressziót lát a képernyőn. Az idegrendszerének nem tesz jót. Miért akarsz vele meséket nézetni? Csak kyváncsiságból.
2015. szept. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Julie S ***** válasza:
39%

Nálunk a Bogyó és Babóca volt a menő ennyi idősen. (Pedig azt hittem, megúszhatom, de apának is bejött, úgyhogy együtt nézték. :D)

És bár nem mese, de imádta nézni a buszos, villamosos, vonatos, mentő- és rendőrautós (igazából bármilyen járműves) videókat.

2015. szept. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Azt a gyerek orvost, aki ilyen baromságot mond, azonnal lecserlenem, az tuti. Ekkora gyereknek nem való a tv, sőt. A Kusvakond meg pláne nem, miután gyors mozgások vannak benne és túl aprólékos ábrázolás. Ha már mindenképp néznie kell a tvt, akkor valóban, a Teletubbis az, ami neki "valo". Lassú mozgás, egyszerű alakzatok.
2015. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen kicsin egyáltalán nem néztek még tévét, érdekes mert a mi gyerekorvosunk velem ért egyet ebben,hogy ilyen pici gyereket nem jó a tévével lefoglalni.
2015. szept. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
6%
Kerekmesét hallgatja, nézi a laptopon. Nagyon szereti. 16 hónapos, 3-ig számol, megtanulta a meséből. Nem érdekel ki mit mondd egyébként. Nagyon sokat kint vagyunk és játszunk, nem egész nap nézi.
2015. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9%
1,5 évesen az én fiam szerette a Kisvakondot is, Teletubbiest is, viszont nem nagyon ült meg a tv előtt, kb. 10 percet bámulta, aztán rohant a következő dolgára:)
2015. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!