Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van e esély arra, hogy egy 17...

Van e esély arra, hogy egy 17 hónapos gyerekkel megszoktassa az anyja a napi 3 óránkénti rendszeres étkezést, ha addig nem tudta?

Figyelt kérdés
Az ok,amiért nem tudta,az,hogy a gyerek nagyon sokáig szopizott és még most is.Emiatt amikor ebéd vagy vacsoraidő volt,nagyon kevesett evett.Igy össze-vissza alakult a napi étkezés.A gyerek sajnos nem szokott rendszerhez.Tudom,hogy ezért az anya a hibás,de sajnálom,mert nem biztos,hogy én a helyében ügyesebb lettem volna,ugyanis a gyerek nagyon cicifüggö,és óriási balhékat rendezett cici nélkül,ha pedig enni kellett,mindig csak keveset evett,igy 1 óra mulva már éhes volt.Megtömni meg nem igen lehet,ha nem akar.Szóval a barátnömnek nagyon nehéz dolga volt.Most viszont majd bölcsibe kell adnia,ott igy az étkezésekkel biztos gondok lesznek.Mit javasoltok?
2015. szept. 13. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem egyik napról a másikra át fog állni, nagyon könnyen, mert a szervezetének ez jó.


én anno ezt olvastam(többek között, mert azért semmit nem követek pontról pontra, hanem máshol is utánanézek minden dolognak), nagyon szépen tudtam hozzátáplálni, semmiféle gond nem volt ami fent említve a kérdésben

eleinte kóstoltatás, csak hogy megszeresse az evést

utána adag-emelések

utána kiváltás, a javasolt ütemben, asszem a tízóraival kell kezdeni

[link]



gond nélkül történt az átállás

(habár szoptatni, tápszerezni is 3 órás rendszerben tettem)

2015. szept. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsődében a csordaszellem nagyon jól működik. Amikor mindenkit asztalhoz ültetnek és látja, hogy a többiek esznek, ő is kedvet kap hozzá.

Ebben a korban az utánzás nagyon erős ösztön.

A bölcsődében ráadásul fix időpontokban vannak közös étkezések. Nem fogják erőltetni az evést, de ott kell lennie a többiekkel.


Szerintem maximum 1-2 hét, és gyönyörűen enni fog velük, hogy ő ne maradjon ki abból, amit a többiek is csinálnak.

2015. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
(2-es, pont az ilyen csordaszellem miatt húzzák vissza az én jóevő gyerekem a rosszevő gyerekek :( borzasztó:(()
2015. szept. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek a 2-sel. Az én fiam rosszevőként került bölcsibe, egy hónap múlva ő volt a csoportban az egyik legjobb evő! :)

Meg is látszik,ha nyár van, itthon fogy. Hiába főzöm a kedvenceit, hiába ülök le vele többször enni, itthon nem úgy akar jönni.

Barátnőm fia úgy került be,hogy naponta többször cicizett. Szinte gond nélkül átállt a "normál" étkezésre!

2015. szept. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
miért is a lepont???
2015. szept. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!