Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mohón eszik, aztán fuldoklik,...

Mohón eszik, aztán fuldoklik, tanács?

Figyelt kérdés

Tegnap szendvicset vágtam katonákra neki. Kenyér, vaj, házi sonka, sajt. Persze valamennyire szétesett, de a kenyérkockákat úgy tömte be, mint egy mókus. Amennyi befért a szájába/pofazacskójába, azt betolta, aztán fuldoklott, mert szinte rágás nélkül próbálta lenyelni.


Azon kívül, hogy korlátozom az elérhető falatok számát (tehát nem teszem elé a tányért a teljes adaggal), van bármilyen más megoldás?


Illetve másik ilyen rossz élmény: ő már evett, de még az etetőszékben ült, mert utána én is megkajáltam. Nagy darabokra vágott főtt krumpli is volt a tányéromon, egyet odaadtam neki. Gondoltam, hogy harap belőle és elmajszolja. Ehelyett a kb 5x5 cm átmérőjű krumplikockát betuszkolta a szájába, majd heves fuldoklások közben lenyelte. Szerintem alig rágott rajta, majdnem egyben nyelte le.

Lusta rágni. Rág, de csak amennyire nagyon muszáj, inkább nyel mindent...A határ talán a nyelőcsöve átmérője, ami még lecsúszik, azt nem rágja, hanem gúvadó szemmel, de lenyeli.


2015. szept. 13. 23:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az lemaradt, hogy 16 hónapos.
2015. szept. 13. 23:14
 2/8 anonim ***** válasza:
Az egyik lányom pontosan ugyanezt csinálta, én pont ilyen okok miatt nem daraboltam fel a kenyeret. Persze úgyis próbálta betömni, de talán kevesebb sikerrel. Aztán szépen lassan kinőtte. Most már 2,5 múlt, gyorsan eszik, néha még rászólunk hogy rágja meg alaposan. :) Szóval tudom hogy félelmetes és nehéz kivárni, de idővel kinövi.
2015. szept. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én próbálom közben itatni(az áztatja, ami a szájában van)de cumisüveből, ahonnan csak cseppoenként jön

vagy egy falat kenyér után, egy falat dinnyét adok, a lényeg, hogy valami "áztatóval, csúsztatóval" bekeverem.

vagy egy falat hal, egy kanál sima főtt rizs


amúgy érdekes, hogy mé mindig a babakori pépes evést gyakorolja szilárdnál is.

én a rágást üveges bébiétellel vezettem be, asszem a 8 hósaknak el-elvétve vannak benne puhára főtt kicsi pici darabkák, hogy ismerkedjen vele, hogy ez nem pép. aztán én is pici puhára főtt dolokat aprítottam a pépjébe, mindi sűrűbben, többet többet pakolva folyamatosan.

szóval javaslom kezdd te is az elején, ne egy fél krumplival :)

2015. szept. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már nagyjából egy éves kora óta próbálom "rágatni", de azóta ezt csinálja.

Eleinte orsótésztával próbálkoztam, hogy az puha, könnyű rágni. Az is egyben nyeli le...


Tudna rágni, vannak rágófogai, csak magasról tesz rá...

Az este a férjem jött be lesütött szemmel, hogy hááát, szólna, hogy a gyereket próbálta barátkoztatni a nálunk parkoló kölcsönkutyával. Adogatta a kutyatápot, hogy adja a kutyának. Aztán az egyik hirtelen eltűnt a gyerek szájában.

(Forgalmazót felhívtuk, emberi fogyasztásra is alkalmas. :))

De azt se rágta meg, hanem lenyelte egyben...

2015. szept. 13. 23:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és a legjobb: apukám hozott neki házi édestúrót (túró, tejföl alapú krémszerűség, alaposan összekeverve). Azt rágja... Nem tudom, hogy mit rág rajta, mert tényleg csak nyelni kell, én is ettem belőle.
2015. szept. 13. 23:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Visszagondolva nálunk, amikor bölcsis lett a lányom (pontosan 2 évesen)akkor már nem jött rám állandóan a szívroham kaja közben. De egyébként a kenyér héját, alma héját azóta is megpróbálja mellőzni, mert nem lehet elég gyorsan lenyelni. Lehet hogy érdemes lenne egy kis kenyérhéjjal, abonettel próbálkozni, azt muszáj megrágni. A túrót szerintem azért rágja, mert tökjó poén hogy összeragadnak a fogai közben. Próbáld ki! ;) :)
2015. szept. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

most olvasom pl a húsnál 3-4 éves koráig ügyelni kell, hogy apróra legyen darabolva.

itt leírja hogyan kell a darabosat bevezetni

8-as fejezetben

[link]

2015. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kenyérhéjat, kiflit rágja, mert máshogy nem jut falathoz belőle.

De ha csíkokra vágjuk a kenyeret/lapra szelt sajtot, akkor az egész csíkot betömi a szájába és nem harapja el. Pedig a puha kenyérbelet vagy a sajtcsíkot végképp nem nagy mutatvány elharapni.

Inkább a szándék hiányát látom rajta.


Tartottunk neki bemutatót, bíztatjuk, hogy harapjon, de semmi.

2015. szept. 17. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!