Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok meddig szokott tartani...

Nálatok meddig szokott tartani a köhögős, takonykór? 1 hét,2 hét?

Figyelt kérdés

Nálunk 1 hete kezdődött, holnap már menni kellene oviba a háziorvos szerint, de még mindig folyik az orra, és köhög is.

Új "ovisanyuka" vagyok, nem tudom mi a szokás?! Ilyenkor már tényleg lehet közösségbe vinni, nem baj hogy még nem teljesen egészséges?


2015. szept. 14. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Volt már 2 hét is.

Én nem viszem addig amíg köhög. Persze ha csak reggel vagy este köhint kettőt akkor viszem, de egyébként nem.

Én függetlenül a dokitól azt szoktam hogy 2 köhögés menetes nap után viszem (értelem szerűen a 2 köhintést itt se számolom).

Már csak azért se tanácsos ilyenkor vinni mert ugyan lehet hogy ő már nem fertőz, viszont ilyenkor sokkal könnyebben felülfertőződik. Annak meg nincs értelme hogy viszed 2 napot 1 hét után aztán mész érte mert 40 fokos láza van.

2015. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2-3 nap.

Mondjuk én nem is viszem orvoshoz, úgyse tömném őt sem gyógyszerrel.

Ha beteg, akkor a napi C vitamin adagját fel kell emelni a többszörösére napi több adagra elosztva.

Pl. az én lányom 14 kg, naponta 500mg C vitamint kap, de az első ovis hét után elkapta a náthát, akkor kapott napi legalább 1000 mg-ot.

Meg is gyógyult hamar, 1 napig volt lázas, meg utána még vagy 2-3 napig folyt az orra.

2015. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sima megfázás 1 hét. Ha már valami orrmelléküreg is érintett, belecsúszik a 2 hétbe is. Én nem viszem, ha köhög, olyankor visszaviszem az orvoshoz. Az enyém szépen fújja máz orrát, de amíg csak kenegette, nem vittem ilyenkor.
2015. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hétre szokták kiírni az oviból. Mindég mondja a doktorno, h nem kell sietni az ovival, mert a betegséggel legyengult a szervezete és ugy is elkap mindnt.
2015. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sima köhögés van, hogy csak 2 nap. Bezzeg ha én elkapom, napokig lázas vagyok tőle...
2015. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!