Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányan érzik, érezték már...

Hányan érzik, érezték már magukat rossz anyukának?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom van, elég akaratos, hisztis természetű, de emellett csodálatosan okos, kedves, szeretetreméltó. Nekem viszont az utóbbi időben nincs hozzá türelmem, amikor szólok neki és nem érdekli, vagy amikor sír, bajba kerül azért mert azt csinálta amiért előtte ötmilliószor szóltam, akkor felmegy bennem a pumpa, és nem azt csinálom, amit kéne (megölelni, megnyugtatni...stb.) Hanem olyan dühös, és türelmetlen állapotba kerülök, hogy olyat mondok amit már akkor megbánok, amikor kimondtam. Pl. megérdemelted, miért nem fogadtál szót, hogy képzelted ezt, nem érdekelsz, sírj ameddig akarsz, elegem van belőled...stb. Egyszerűen már abban a pillanatban is tudom, hogy undorító dolog amit csinálok, de ha nem mondom ki, felrobbanok, nem tudom hogyan levezetni a feszültségem, képtelen vagyok mindig ilyen esetekben is babusgatni, pedig tudom, hogy kicsi, és még nem ért meg bizonyos dolgokat, mégsem megy. Úgy érzem hogy rossz anya vagyok, mert elfogyott a türelmem, nincs több, valahogy most nagyon nincs, főleg, hogy már semmivel nem tudom lefoglalni, rajzolunk, gyurmázunk, játszunk, homokozunk, énekelek neki, táncolunk, mesét nézünk, de minden csak 5 percre köti le, nekem meg már a hajam hullik, és akkor besokallok és eljutok arra a szintre, hogy kész, akkor leszarom, csináljon amit akar, mert én ezt már nem bírom. Ha kitöri a nyakát, mert ugrál a felmosott padlón akkor kitöri, nincs több energiám szólni, figyelmeztetni, lefoglalni... Minden nap azon gondolkozom, hogy mit fogunk együtt cisnálni, hogyan fogom lefoglalni a figyelmét, hova menjek vele (járunk játszótérre, játszóházba, hétvégente kirándulni) mert itthon nem bírom elviselni a saját gyerekem. Szóval szörnyű anya vagyok azt hiszem, csak azzal nyugtatom magam biztos más is érez így csak nem beszél róla (?)... Bölcsibe szoktatás folyik, ott semmi gond nincs vele, eljátszik, le van foglalva a figyelme, hamarosan dolgozom, de ettől a lelkem nem lesz jobb...

2015. szept. 17. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy mindenki érezte már rossz anyának magát, ha csak percekre is. Emberek vagyunk, nem gyereknevelésre programozott szuperrobotok.:-) A 2-3 éves kor különösen fárasztó, kifejezetten jót fog tenni a gyereknek a bölcsi, neked meg az, ha dolgozol. Örülni fogsz, ha tartalmas időt tölthetsz el majd a kicsivel. Nyugi, ez az időszak is gyorsan elrepül, addig is próbáld meg aput kicsit jobban bevonni, te meg néha menj el egy-két órára tornázni, barátnőzni, vagy amit szeretsz. Vannak baba-mama tornák is, ha végképp nem bírod lekötni, ilyenkor már sok kicsinek van igénye hasonló korú társaságra.
2015. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt most lehet a kérdésedért sok bántó választ fogsz kapni.

Én nem ilyen céllal írok, mert bizony én is éreztem és csináltam hasonló dolgokat, mint amiket leírtál, én sem vagyok büszke rá és nem voltam boldog tőle, de sokszor nem bírtam már idegileg. 2 éves kor körül volt nálunk is a tetőzése, akkor még valahogy olyan önfejű volt az én gyerekem is. Most 2,5 éves, már jobb és én is jobban összeszedtem magam, át is értékeltem, hogy ez egy időszak, nem fog visszajönni, bármilyen nehéz is, bírni kell.

Jó nektek, ha már a bölcsi is kezdődik, sajnos én még nem tudok visszamenni dolgozni, így én még jó fél évet itthon ragadtam, és jön a tél is. :)

Kitartás, ezektől még nem vagy rossz anya, csak elfáradtál te is. Vond be az apukát is, te meg többet töltődj, ahogy jól érzed, hidd el, segíteni fog.

2015. szept. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon megértelek, én pont egy ilyen önmarcangolós időszakomat élem. 2,5 éves a kisfiam, és van egy 8 hónapos kishúga. Imádom a gyermekeimet, csodálatosak, okosak, kedvesek, móka és kacagás az életünk...kivéve azokat a napokat, amikor a kisfiamnál tombol a dackorszak, a kislányom pedig fejhangon sikít, mert egyszerre több foga jön. Húúú, nem könnyű. Én egy nagyon komoly lelki folyamaton vagyok túl, elég hatékonyan sikerül türtőztetni magam azokban a helyzetekben, amelyekben korábban elgurult a gyógyszerem.

Sajnos, pont ma mondta a férjem, hogy mostanában nagyon türelmetlen vagyok a gyerekekkel. Szörnyű rosszul esett. Ő nem látja, hogy mennyit dolgozom azon, hogy ne veszítsem el a türelmem. Ahogy azt sem látja, hogy mi előzi meg azt, hogy én kijöjjek a sodromból. Egy példa: tegnap kérte a kisfiam a kedvenc meséjét a laptopon, de valami nem stimmelt a géppel,ezért felhívtam a férjem, hogy segítsen. Közben a kisfiam belenyúlt a billentyűzetbe,egy mozdulattal kikapcsolta a gépet. Rákiabáltam. A férjem pedig rámszólt, hogy ne kiabáljak a gyerekkel. Igaza van, nem kellett volna. Csak azt nem látta, hogy mielőtt felhívtam, megpróbáltam helyrehozni a gépet, a fiam pedig 20x nyúlt bele a billentyűzetbe,és mindig türelmesen megkértem, hogy engedje meg anyának, hogy megcsinalja a laptopot.

Szval nagyon sz.rul esett a kritikája.

Én ma határoztam el, hogy magnéziumot fogok szedni. És megpróbálom azt szem előtt tartani, hogy most ilyen picik a gyerekeim, sosem lesz ennyire szükségük rám a későbbiekben, mint most.

2015. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha már a kimondás pillanatában érzed, hogy nem így kéne, akkor utána korrigálj. Kérj elnézést tőle és mondd meg neki, hogy nem rá, hanem a viselkedésére vagy mérges.


Ez már csak azért is hasznos, mert így ő is megtanulja, hogy kell és érdemes bocsánatot kérni, illetve ez feloldja a rákiabálással kialakított stresszt.

Nem robot az ember, érzelmei vannak, de ezeket kommunikálni is kell, hogy a gyerek a helyén tudja kezelni.

2015. szept. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk sokat segített, hogy szinte mindig olyan munkakörben kötöttem ki, ahol rendszeresen felidegesítettek, de nem tehettem meg, hogy kiborulok. Mindig kedvesen, pókerarccal kellett reagálni, akkor is, ha fejben már a bordáin térdeltem és a betonba vertem az illető fejét.


Ez adott egy rutint, amit elég jól tudok a gyerekkel is hasznosítani.

Ha belül ideges is vagyok, kifelé higgadt tudok maradni és hideg fejjel rászólni, vagy úgy büntetni, hogy ne legyek agresszív. (Pont mai eset, hogy földhöz vágta a telefonomat. Mondtam, hogy ennyi, a telefont nem dobáljuk, ezért most elveszem, mert dobáltad.)


Ügyfelezős, vagy hülyefőnökös munkahelyek nagyon jó kiképzőhelyek, egy idő után lepereg az emberről minden és akkor is mosolyogva tud reagálni, ha üvöltenek az arcába :)

2015. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Két éves szeleburdi (sokszor kiborító) kislány és 8 hónapos ikerhugik vannak itthon +du hazajön a nagyobbik az oviból. Szóval, hidd el, nem csak te horulsz ki időnként. Magnézium, minden nap, tényleg nagyon sokat segít.és hát kitartás, a 2 éves kor ilyen-később is lesznek nehezebb időszakok. Ha rosszat/vedzélyeset csinál, nagy levegő... és hát muszáj mindig lekötni őket, mert, ha a saját fejük után mennek, abból van a baj... én spec befogom a házimunkába, lassabban haladok, de legalább szórakoztatja, és nagyon lelkesen tud segíteni. Ha meg elfárad, van 20perc pihenőm, amíg megnéz egy mesét... délután alszik legalább?
2015. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!