Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok, ha nem...

Rossz anya vagyok, ha nem szeretek játszani?

Figyelt kérdés
Néha játszom, de nem sokat. Sétálunk, beszélgetünk, vásárolunk (ilyenkor kap ő is feladatot), házimunkát együtt csináljuk,együtt eszünk...stb. de én nem tudok tornyot építeni fél órát vagy kirakózni. Halálosan unalmas. Mondjuk szívesen játszik egyedül. De nekem lelkifurdalásom van. Játszótérre is délután jár,apukájával. 2 éves.
2015. aug. 24. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

van egy könyv, Anya taníts engem, az egyszerű napi egy feladat van benne, ami semmiség!és fejleszt


pl én most a 14-15 hósakét nézem, pl egyik Napra feladat, rakjunk kisebb tárgyat nagyobba...szóval vannak dobozai, eléteszem a játékaival :)

van környezet megismerés alatt: nézzen madarat, sétáltunk a parkban, ott szelídebbek, a galamb is, ahogy a fekete rigó, vagy fürj teljes közel sétálgat az emberhez, magyarátam a nevüket, meg hogy csipognak, stb és ez is megvolt :)

2015. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem hinném. Anyukám szinte soha nem játszott velem (rengeteget dolgozott), de mindig, mindenben számíthattam rá, sokat beszélgettünk. A szememben a legjobb anyuka volt a földön. Amúgy nekem sincs olyan jó érzékem a játékhoz, mint a férjemnek, de a kislányom így is nagyon kötődik hozzám. Sokat beszélgetek vele, viszem a játszóra, szeretgetem (2,5 éves).
2015. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Első, ne haragudj, nevetséges az a könyv. Húú, de nagy tanács, h rakjunk kis dolgokat nagyobbakba, mikor egy baba amúgy is ezt csinálja magától is...vagy madarakat nézni...anyám...remélem, csak kölcsönbe van a könyv, nem adtál ki pénzt érte.
2015. aug. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a védőnő ajánlotta az Anya taníts engem című könyvet így nagy lelkesen megvettem, tényleg ritka szánalmas.

Nem vagy ettől rossz anya, nekem ugyan furcsa, és felmerül az is, hogy egy gyereket meg kell tanítani játszani is. Ez akkor nálatok hogy zajlik?

2015. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

En is umom ezeket...gyurmazni rajzolni fesreni szeretek, de ritka az mikor konkretan fel orat orat leulok es epitek veluk.leginkabb telen van mikor nem tudunk delutan kimenni.apukajuk szivesen epitkezik veluk, meg mivel lassan 5 es 3 evesek mar egyutt is ragyogoan eljatszamak, nem is igenylik hogy leuljek kozejuk. De jelen vagyok folyamatosan, konflikutsokat segitek megoldani,beszelgetunk mI is sokat.mondjuk nekem ez valahol tudatos volt, nem akartam easzoktatni oket h mikor ebren vannak csak veluk foglalkozok mert akkor soha semmire nem lenneidom...ha nem talaljak fel magukat adok otletet, max 5-10 percre leulok mig elindul a jatek de utana kiszallhatok, nem gond nekik.


Ja es az a konyv tenyleg vicc :))

2015. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

3-as, a könyv egy hajszállal megelőzi a korát, azért hat fejlesztően

tekintve hogy egy ennyi idős még pl formabedobózni nem tud, a sok tapasztalatlan anyukának igenis jótanács, egyetlen napra legalább, hogy teremtse meg egymásba tehető játékok meglétét!

és speciel egyetlen egyet emeltem ki a rengetegből, tanítja a fogalmakat is, ami pl nem konkrét dolog neve(ebben a korban jönnek rá, hogy a tárgyaknak, személyeknek vannak nevei)és ezért pl feladat az is, hogy a hideg-meleg, nehéz-könnyű fogalmára, meg egyáltalán, a fogalmak megértésére hogyan taníthatjuk.

én csak a jéghegy csúcsáról írtam valamit, amibe már belekötnek...

2015. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

előző 4-eshez is ment

egy gyermek még csak tanulja megérteni a világot, lehet nekünk "szánalmas", mert nekünk már az se vicces, hogy a hűtőre ragad a mmágnes, de nekik ez még egy nagy felfedezés..

2015. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Miért kéne megtanítani játszani?

Nem tanítjuk. Azt játszik, amit akar. Nagyon kreatív.

2015. aug. 24. 15:42
 9/14 anonim ***** válasza:

nem játszani tanítani.

talán a könyv elején le an írva miért is jó ez Neki.


és azért az mégiscsak észrevehető, melyik gyerekkel foglalkoznak, melyikkel nem...


de ez legyen a legnagyobb baj

2015. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kerdezo,nem minden gyereket kell jatekra tanitani ha elvan akkoe az tok jo, ugyes, feltalalja magat! Majd kesobb lehet igenyelni fogja a keeativabb dolhokat, meg hogy leulj melle, ugyis latod, ahogy kiveszem az irasodbol foglalkozol vele, csak nem o can folyton kozpontban.ez nem baj, sot...ne aggodj, latni fogod mikor mire can szuksege :)

5os

2015. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!