Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire rossz anya...

Tényleg ennyire rossz anya vagyok? Vagy más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
Két éves a kislányom, nagyon akaratos, lázadó személyiség. Sokszor sír, hisztizik, önkívületi állapotba kerül szinte a semmiért... Nem bírom már. Fogalmam sincs hogyan kezeljem, de megőrülök tőle... Amúgy nagyon intelligens gyerek, de a szófogadatlan és akaratos viselkedésével kikészít. Ha szépen elmagyarázom neki akkor is sikítva sír, ha nem foglalkozom a hisztivel akkor sem hagyja abba, ha büntetésbe teszem (kiságyába) akkor is csak ordít... Amíg el nem éri amit akar... 1 hét múlva kezdődik a bölcsi, már én is elég depressziós vagyok az itthonléttől, alig várom, hogy dolgozhassak, mert ezt a monotonitást épp ésszel nem lehet kibírni... Állandóan az jár a fejemben, hogy rossz anya vagyok. Hogy semmit sem csinálok jól. Azt hittem sokkal könnyebb lesz ez a gyereknevelés téma. Más gyerekekkel talán egyszerűbb is, nem tudom. A lányom nem tud megülni egy pillanatra sem, semmi nem köti le 3 percnél tovább és azonnal ordít, sikít, ha valami nem úgy van ahogy ő akarja. Pedig nem hagytam rá soha, mindig foglalkoztam vele... Nem értem... Nem tudom már mit csináljak... Enyhén szólva káosz van a fejemben, és közben úgy érzem már megfulladok... Nagyon nagyon szeretem, már a gondolattól is kivagyok, hogy mi lesz vele egyedül a bölcsiben, de közben meg tényleg nem tudom már mit csináljak vele a hétköznapokban. Nem lehet minden nap mindig mindenhova menni, hogy ellegyen a gyerek...

2015. szept. 3. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, van más is így, jelen...nekem a fiam ilyen, már lassan 5 éves, e nem sokkal jobb a helyzet sajnos...voltunk már pszichológusnál, nevtanban autizmus gyanú miatt, de mindenhol azt mondták, hogy ilyen, ez van, sokkal jobb nem lesz, így kell szeretni. Hát sokszor nem könnyű. Nálunk nehezített pálya, hogy van egy húga,,aki viszont sokkal könnyebb gyerek, pedig vele nyilván kevesebbet tudtam foglalkozni,mtehát a fiamnál sem én rontottam el. Amúgy jobb lett a helyzet, mikor közösségbe került. Igaz, ő oviba ment 3 évesen, biztos más a bölcső 2 évesen. Biztos, hogy jobban fogodérezni magad, ha kiszabadulsz otthonról, a lányod is tanul egy kis alkalmazkodást, könnyebb lesz az élet. Én még itthon vagyok, 5 éve, és kicsit már belebolondultam, de lassan én is visszatérek az életbe :) kitartás!
2015. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 éves múlt a lányom, nálunk ennyire nem volt eddig vészes a helyzet, mint nálatok hiszti terén, de megértelek.Habitusában mint a te lányod, örökmozgó, akkor van el jól, ha folyton programok vannak. Kicsit én is így érzek néha, mint te, túl monoton ez a gyereknevelés, minden napra programot szervezni, menni..menni..menni...fáradhatatlanul.

Amit gondolok: szerintem jót fog tenni neki a bölcsi, változatos lesz és ingerdús, neked meg visszamenni emberek közé felüdülés. Én még nem tehetem meg, itthon ragadtam, de ezt tenném most én is.

Egy biztos, amit megfigyeltem: ha nincs türelmem, vagy fáradt vagyok vele, azonnal reagál rá a gyerek, akkor ő is hisztisebb, kezelhetetlenebb, nem fogad szót....ez egy ördögi kör...próbáld ki tudatosan.

2015. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, vannak ilyen gyerekek. Az én lányom pont ilyen volt, hányásig ordított, de minden meccset megvívtam vele. Nagyon nehéz, de hidd el, el fog múlni. A rossz hír az, hogy sok idő múlva. Már iskolás, rendkívül okos, továbbra is akaratos, de kezelhető gyerek. Ovi végére javult a helyzet. Ami nagyon nehéz lesz, az a folyamatos panaszáradat kezelése szülőként. De ne hagyd, hogy a rá ragasztott címkék téged is befolyásoljanak. Érezze, hogy mellette állsz, de nem szabad mindent.
2015. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem vagy rossz anya! amúgy teljesen normális, hogy a gyerek két éves kora körül egy kicsit lélegzetvételre vágyik az anya!!! ugyanis szerintem ez egy kicsit ösztönös, a gyerek is ekkortájt lesz önállóbb, céltudatosabb, öntudatosabb, önérvényesítő, akaratos, felfedező, önállósodni vágyó kis konok "dacos" makika :) ezt pedig néha nehéz kezelni :)

és ilyenkor kell is a gyereknek egy kis levegő - jó, ha van szupernagyi, szupernagypapi, szupertesó, sógor, szuperapuka, aki kiveszi a gyereket ilyenkor az anya kezéből... (mondjuk heti kétszer 4 óra teljesen magára fordítható szabadidő jut az anyának)...

de a bölcsi sem rossz ilyenkor. (az én kisfiam imáádja! nem sír, 3 hete járunk, és lelkesen bólogat, ha kérdem reggel - menjünk bölcsibe?):)


szóval ne érezd magad rosszul, mert elvágysz, vágysz egy kis szabira. mert a gyerek dacolása is arra mutat rá - ő is egy kis "szabira" vágyik :)


ja, amúgy... a gyerek az ősökből - szülők, nagyszülők - lesz, így az ő természetüket örökli, és egyfajta tükör is, mert a gyerek a szülőket utánozza... ezt nem azért írom, mert azt akarom mondani, hogy lehet, te is hisztis vagy... de előfordulhat, hogy hisztisebb vagy, és a gyerek pont "tükörként" ugyanúgy viselkedik. de ezzel nincs baj, esendőek vagyunk, hisz emberek vagyunk. mikor majd önállóbb és kipihentebb lehetsz, mikor a te vágyaid, igényeid is jobban érvényesülnek - saját magadra fordítható idő, a te időd (még akkor is, ha ez mondjuk egy munkahelyi idő!) akkor kevésbé leszel "háklis" és a gyerek is kevésbé lesz az. ez így működik.


csinálhatsz egy tesztet: határozd el, te nem veszíted el a türelmed, megpróbálsz higgadt maradni, próbálsz a gyereknek egy mintát mutatni viselkedésből (nem 1 óra, vagy nem egy nap, inkább 3-4) és meglátod, ő is változik...


mondom, az én gyerekem 27 hónaposan került bölcsibe (igaz, nyáron fél napokat dolgoztam már, és a mama vigyázott rá...) és imádja! imádja, nem úgy viszem oda a fiamat, hogy jaj, szegény, meg milyen rossz lesz neki. nem, úgy viszem oda, hogy megint örömmel teli napja lesz, mert játszhat, körbe veszik jó és aranyos gyerekek, mert a második mamája (a gondozónőnk egy kincs!!!) ott lesz mellette. és minden olyan jó :) szinte örömet szerzek a gyereknek a bölcsivel. - biztos benne van ebben a hozzáállás is, meg persze a szerencse. de látod, én tudok nagon pozitív példát is hozni, ez legyen a kiindulópontod, mikor beíratod a gyereket bölcsibe.

2015. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!