Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lehet az, hogy nincs...

Miért lehet az, hogy nincs türelmem, és olyankor mit tegyek? Elegem van

Figyelt kérdés

nincs 1,5 éves.

van, amikor fel se veszem a dolgait, de van, amikor tönkre vágja az egész napomat. ilyenkor nem is értem magam, mintha két énem lenne...


nem tudok úgy pakolni, hogy ne érjen el semmit.

ma boldogan keltem, hogy megyünk mamához, reggeli, fogmosi, öltözés, stb

de miközben készítem a dolgait, vagy akármit csinálok, szétszedi a házat.

sokszor tettem kiságyba ilyenkor(ha házimunkázok, vagy stb), de a lelkiismeretem miatt már nem akarom, mert sokszor olyan nekem, mintha magánzárkába tenném. látni, hogy kínjában a saját lábujjával játszik, mert semmit nem tud csinálni, betette a kaput a sok előttem felgyűlt kép után, amikor a kiságyba kényszerítem tétlenkedni és látványosan kínzom ezzel(játékot betenni fél percig megoldás csak)


nos ma első volt, hogy bedobálta az almákat az ágy alá szép sorban, amiket nem is lehet kiszedni, max ha az egészet felemelik 120 kilós férfiak hogy bemászhassak alá(egyedülálló vok)

folyamatosan felszedi a díszlécet a padlóról,

a falhoz rögzített vezeték(talán csillárhoz?) már ki van bontva és fityeg a levegőben, ezek már nem is érdekelnek, már nem tudok rajta bőgni se.

előszobából folyamatosan behozza a cipőket(nincs cipősszekrény, mert nem férnénk tőle, olyan pici az előszoba)mondom, mutatom, vigye vissza, nem a szobába való, elrágom ezerszer, nem fogja, nem érti, nevet. már kivágtam idegemben az előszobába az összeset, erre ő is ügyesen tanulja, mindennel dobálózik...

a reggeli kávém, hivatalos levelek a kishűtő tetejét, eddig nem érte el, ma ugye lerántotta az egészet...

kiszedte a sütőből az olajjal teli serpenyőt, kb 4 szer(!)mostam át minden egyes követ(!)hogy feltakarítsam, nyakig úsztam 4féle vegyszerben, erre nekiáll pánikolni a behallatszódó szemétszállító autótól a fürdőből nyugtatom, de olyan szinten bepánikolt, hogy képes volt a kiságy rácsra felmászni és szaltózni egy hatalmasat, addigra beértem pont láttam hogy zuhan a gyerek fejjel, a levegőben fordult valahogy, így a hátára esett, komolyam azt hittem ott kapok helyben szívinfarktust!!!ilyenre nem volt példa, legalul van az ágy beállítva, nem tud kijönni(olyan 82 cm a gyerek), kizárólag a pánik miatt volt erre képes.


most ott tartok, hogy nincs kedvem menni már mamához, sőt, semmihez, elegem van, aludna végre, tízórai megvolt, besokalltam, kész vagyok. oda a nap. én nem akarok ilyen lenni!


2015. szept. 19. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem volt egyszerű ebben a korban,cipők,lábasok nálunk is szinte napi szinten a szobában stb.

Túl kell élni.Még egy jó darabig így lesz.Lehet biztonsági zárat tenni a szekrényekre stb,de úgyis mindig ki fog találni valamit.Nekem az segített,hogy próbáltam lazábban venni,inkább humorral elütni a dolgokat,különben bele lehet őrülni.Még az lehet megoldás,ha beadod bölcsibe.

Kell neked is idő,amikor feltöltődsz,hogy jobban bírd.Anyukád nem tudná vállalni legalább heti egy napra?!

2015. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Benne vagytok a dac közepébe, ilyen időd korban nagyon fárasztóak, most próbálgatják a határokat, mit szabad mit nem, mit tudnak megcsinálni, mit nem. Ezen a korszakon túl kell lenni, a dac korszak rosszabb lesz, legalább is nálunk az volt. Kimerült vagy, azért nincs türelmed. Pihenned kellene. Bízd a mamára 1 napra, ha lehetséges. Vidd el reggel, este menj érte. Te pedig pihenj, ne csinálj semmit, de tényleg semmit. Aludj, olvass stb., bármit de kapcsold ki az agyad.
2015. szept. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ja hogy ez még nem is a dackorszak...

próbálok a mentalitásomon változtatni, mert ugye tőlem tanul és ne egy idegbeteg hozzáállás rögzüljön neki, mert ugye a konfliktuskezelést, de még a reakciókat is tőlem tanulja és nem szeretném viszont látni így a gyermekem, amikor ordítok, igaz ő nebvetve, de neki állt sikítozgatni..


a kimerültség is lehet, elvégre sacc éjszaka van csak időm leginkább. pont tegnap olvastam, egy cikket "a fáradt ember bunkóbb" címmel, ami ezt levezeti.


amúgy netem is hol van, hol nincs, mert szétcincálta a netkábelt, egyszer már megcsinálták, jóindulatból nem kértek kiszállási díjat sem, de ugye most megint hívhatom őket...

lassan bölcsis és megyek dolgozni, egyelőre ez csak plusz stressz és nem reménysugár még nekem.

2015. szept. 19. 12:25
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Bocsi, de Te hol vagy, amikor a gyerek az olajos serpenyot szedi ki a sutobol? vagy amikor a falat bontja? Ez az idoszak arrol szol, hogy ott vagy vele. Nem muszaj mindig jatszani (egyedul is meg kell tanulnia), de sajnos ezt nem lehet meguszni. Raersz pakolni, takaritani es fozni amig alszik. Vegyel a nagyszoba ajtora (vagy oda, ahol legtobbet vagytok) egy korlatot, azt a helyseget tedd gyerekbiztossa, es ne engedd neki, hogy felszedje a diszlecet. Ha ott vagy vele, es meggatolod a dologban, nem tudja megcsinalni. Emelett az eroteljes raszolas (foleg balesetveszelynel), kovetkezetes tiltas. Nem tudsz mit csinalni.
2015. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Figyelj, és te mit csinálsz, amíg a gyerek szétszedi a házat?!

Legyél mellette, és akadályozd meg, hogy hüyeséget csináljon.


Én gyorsan elvégeztem a házimunkát (főzés, teregetés, ilyesmi). Ha volt kedve, és segített, annak örültem, de ha nem, akkor addig elkerítettem neki egy nagy részt a szőnyegen, és "oda csuktam".


Aztán, ha elkészültem, mehetett, amerre látott. Ahová nem akartam, azt az ajtót kulcsra(!) zártam.

A fontos dolgokat szekrénybe/fiókba és az ajtókat összekötöztem, így nem tudta nyitogatni.

Egyszer nyúlt a vezeték/konnektor felé, akkor a kezére csaptam, többé sose.

Ha valamit szétdobált, akkor azt nem kapta meg egy ideig - ha kaját ebédnél, úgy nem éhes, és uzsiig mehetett, amerre akart...


Szigorú voltam, de hogy ne bolonduljak meg, muszáj volt.

Szóval, ha nem tudsz/akarsz a nyomában lenni, akadályozd meg, hogy bemehessen és randalírozhasson. Zár, kulcs csodákra képes.

2015. szept. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy átalakítani a lakást, hogy minél kevesebb kárt tehessen, és ő is védve legyen a sérüléstől. Ajtórács a konyha ajtóra, gyerekzárak stb.. Ha jól kialakítod, nagyságrendekkel kevesebb az idegeskedés, és a meló a kisgyerek mellett. Hogy két éned van, azt azért érzed így, mert időről időre bekapcsol a fájdalomtested, és akkor egész másként működsz. Ha erről többet is akarsz tudni, és megtanulni hogy kerülheted el a fájdalomtest epizódokat, olvass Echart Tolle-tól könyveket (most hatalma pl).
2015. szept. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat, amit tudok megteszem így is

majd veszek a sütőre is gyerekzárat újabban a cipőket pakolja bele, meint kiakadtam miután elmondtam 100 szor hogy nem szabad, plusz leégette a mikrot(tekerőgombos)addig kapcsolta be, míg porszívóztam és nem hallottam, hogy megy, csak a füstre lettem figyelmes.

meg veszek internet sticket majd hogy ne legyen kábelem, kivagyok ettől is hogy hol van net, hol nincs, ami ugye megint miatta van.

ma is kiborultam, de a hab a tortán az volt, hogy munkahely hívott, nagyon valószínű, hogy kezdhetnék, nagyon vártam már a hívást vagy két héten át, felőrölt a bizonytalanság, már jósolgattam is magamban álmatlan éjszakáimon, erre pont akkor hív, amikor etetem a kicsit, így nem vettem fel, hogy nyugodtan egyen, visszahívni nem lehet őket, kinyomtak, aztán kikapcsolták a telot. felháborít, hogy ilyen pofátlanok, pláne amiken keresztül megyek miattuk lelkileg.

utolsó előttinek, mégis hol lennék, amikor ilyeneket csinál - egy mini lakásban élünk, minden ajtó nyitva, nem zárom be magam a fürdőbe se, csak épp nem vagyok mindig a sarkában, amíg kimosom az előkéjét, vagy pisilek, addig simán szétszedi a dvd lejátszót, összevissza el van állítgatva, azt se tudom mit jelent a kijelzőjén vagy 10 jelzés, de legalább szól, a tekerőgombját is megtudtam hála a gyereknek, hogy leszedhető. STB

2015. szept. 24. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!