Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normalis hogy egyedul sosem...

Normalis hogy egyedul sosem jatszik?

Figyelt kérdés
A fiam 4,5eves es tobbnyire csak a mesenezes koti le. Soha nem jatszik egyedul csak ha van meg egy gyerek vagy ha pl en leulok vele, az is legtobbszor ugy nez ki hogy en jatszom/rajzolok/festek es o nezi. Ha o fest akkor is ott kell uljek mellette.. egyedul nem szeret lenni. A mesenezest probaljuk limitalni es napi max 1-2orat nezhet, de ha en nem talalok ki neki egyeb elfoglaltasagot akkor o magatol nem talalja ki, mivel uzze el az unalmat, csak jar utanam es nyaggat a meseert. A legot mar elpakoltam mert csak itt kerulgettem es nem volt hasznalva.Le szoktam ulni vele jatszani, vagy birkoznak apaval, de mi is dolgozunk es amelett meg a hazimunkat is el kell vegezni. Szoval nem lehetek kizarolag az o jatszotarsa. Normalis dolog ez? Kinovi? Van mas is igy?
2015. szept. 20. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ez a NORMÁLIS.
2015. szept. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megnyugtatásképp,hasonló a helyzet.Most lesz 5 éves a kisfiam,mintha róla írtál volna.Annyi a különbség,hogy néha eljátszik egyedül is,de az heti 1-2 alkalom,max.fél óra.

Már én is végigkérdeztem az ismeretségi körömet,teljesen normális,különösen fiúknál :)))

2015. szept. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem normális ugyan (nyilván nem kóros), de nem ideális. Az én fiam 3,5 éves lesz, de szuperül el tud játszani egyedül is. Teljes történeteket játszik el az autóival például. Mondjuk mi elejétől kezdve úgy csináltuk, hogy nem szórakoztattuk non-stop plusz ő önálló gyerek eleve.
2015. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

azért én nem azt írnám, hogy normális, mert ennyi idősen már kéne neki annyi fantázia, hogy akár 2 plüssel elbeszélgessen, de ha ő ilyen...


enyém teljesen jól elvan egyedül is. a legjobbakat akkor játszik mikor beküldöm a szobájába rendet csinálni, na akkor órákig nem is látjuk. autós szőnyegén versenyzik az autókkal, várost épít... a kisszéke köré odapakol mindnt és elképzeli, hogy az egy autó amit ő épített, beül és elutazik valahova. beöltözik, mindenféle hülyeséget magára aggat, fegyvert készít hozzá legóból, építőkockából a szerszámos padból a szerszámokból...

kreatívkodni mi is együtt szoktunk, egyedül nem fest meg gyurmázik, de ahhoz talán még nincs elég fantáziája.

semmivel nem szeret melletted se játszani? ha van valami, pl. autók, dínók, akkor abban erősíthatnéd, rávezethetnéd talán ha sikerül.

2015. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat pont ez az. Nincs fantaziaja. Pl ha megker hogy jarszak vele en kell kitalaljam a storyt is melle. Nekem meg nehez gyerek fejjel gondolkozni.. Dehat nem minden ember kreativ. En sem vagyok az. Lehet hogy ez a magyarazat...Attol meg lehet jo matekos..pl... 😃
2015. szept. 20. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sokat néz mesét. 1-2 óra az rengeteg! Persze, hogy nem fejlődik a képzelőereje, ha minden képet "készen kap" a tv-ből.
2015. szept. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 5 éves lesz a fiam, 3,5 volt mikor született a kistesó, aki elég hamar közlekedett, így kb 4 éves korától elkezdtem, hogy jaj most ne legózz, mert odamegy a hugi és megeszi, jajj most ne kirakózz, stb. Helyette elkezdett több mesét nézni :( és azt vettem észre, hogy egyre jobban nehezére esik egyedül játszani. Közben elkezdődött a nyári szünet az oviban és kevesebb lett a mese, többet voltunk szabad levegőn és érdekes módon egyből, itthon is többet játszott mesenézés helyett. Tuti van összefüggés, nálunk kb 1/2 év volt amíg ráeszméltem, hogy az a szintén napi 1-2 óra mese nézés baromi sok és ezt rendesen elcsesztem. Nem azt mondom, hogy most nem fordul elő pár hetente, hogy becsúszik egy mesenézősebb nap, de igenis törekedni kell arra, hogy limitálva legyen szerintem. Most úgy néz ki, hogy reggel, mikor felkelünk ovi előtt apával megnéznek egy Madagaszkár pingvinjeit, pont akkor megy a TV-ben mikor kelünk. Aztán délután, ha nincs játszóterezés, vagy uszoda, akkor még egy mese jöhet (kb 20 perc). Ez még így is kb 40-45 perc mese, bőven elég szerintem. Este lefekvés előtt olvasunk egyelőre egy mesét, mivel a kicsi is lassan annyi idős lesz, hogy igényelni fogja a saját mesét, így nem sokára 2 esti mese lesz.
2015. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!