Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a szülés utáni depresszió?

Ez a szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen teszem fel ezt a kérdést, mert bár nem ismerjük egymást még magam előtt is szégyellem magam. :((

Van egy tündéri egy éves kisfiam és egy szuper férjem. Minden szupi lenne de egyre többször fakadok ki hülyeségeken. A várandóságomat is végig aktívan töltöttem és azt hittem már átálltam a nyugodt csak a babára koncentrálós időszakra.

Bízom benne, hogy nem vagyok egyedül tele ilyen érzésekkel, de néha hiányzik az a kis idő amit magamra és a férjemre tudok fordítani. Egy nyugodt fürdés, egy film megnézése, egy könyv olvasása, egy nyugodt vacsora stb, mert amint a picit leteszem este azonnal fekszem le, hátha rossz lesz az éjszakája. Napközbeni alvásánál pedig főzök, mosok, takarítok, vasalok stb.

Elszoktunk menni hármasban ide-oda, de mostanába már a férjemmel is többször összevitatkozunk, mert egyszerűen olyan feszültség van rajtam, hogy szétrobbanok.

Nagyon bízom benne, hogy megértitek amire gondolok, és nem fogtok "rossz anyás" levelekkel bombázni, mert akkor félre értettetek.A kisfiamnál nagyobb ajándékot nem kaphattam volna, imádom a világon mindennél jobban, de néha úgy érzem, hogy a kis drágám gügyögésén kívül másra is szükségem van.


2010. márc. 13. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak a babára koncentrálj.Egy éves baba mellett már kell idődnek lenni magadra is.Játsszon egyedül napközben,te pedig foglalkozz magaddal.Olvasás,zenehallgatás,vagy valami más.Járj el emberek közé,ha rövid időre is.Vigyázzon a kicsire az apuka,vagy a nagymama.A bezártság,egyhangúság a bajod.Ha nem változtatsz,akkor a házasságod,és a fiadnak is rosszabb lesz.
2010. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel mindenki megküzd.Ki jobban,ki kevésbé... Nálunk is vannak olyan napok,hogy jobban kijön rajtam a feszültség,de olyan hamar elmegy ez az idő amíg ilyen picik,majd figyeld meg... :) Én a nagyobbik lányomat mintha most szültem volna,aztán már 2,5 éves lassan és mindjárt oviba megy...

Sokat segítene,ha van egy kis segítséged akire néha rábízhatnád a picúrodat,és magadra/magatokra is fordíthatnál így egy kis időt...

2010. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nem a szülés utáni depresszió, hiszen egy éve szültél.


Nincs miért szégyellned magad, nem vagy rossz anya. Anyának lenni nem azt jelenti, hogy te a gyermeked alkatrésze volnál. Magad fogalmaztad meg, hogy hiányzik a saját magadra szánt idő, és nyilván hiányzik a társasági élet, a felnőtt emberek körülötted. Beszéld meg a férjeddel, hogy tudna időnként szabaddá tenni téged, mondjuk hetente egyszer-kétszer fél napra, amikor ő van a babéval (ez az ő kapcsolatuknak is jó), és te meg vagy magaddal foglalkozol, vagy a barátnőiddel vagy. Szükséged van erre, és jobban leszel tőle.

2010. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megértelek. Én is pörgős életet éltem hosszú évekig. Most 16 hónapos a lányom, aki életem legnagyobb ajándéka, imádom, ennél jobb szó nincs is rá. :)


De.. tényleg nem tudunk a születése óta végignézni egy filmet, ha ébren van, olvasni se tudok, se könyvet, se újságot (kiveszi a kezemből), ha nappal alszik, főzök, vasalok én is, ha éjjel alszik, akkor az e-mailjeimet olvasom, fürdök és dőlök én is az ágyba. Jönnek a fogai, sokat éjszakázunk.


Viszonylag eleget jövünk-megyünk vele, járunk társaságba és hozzánk is járnak. Sőt, még nagyi is van, akire éjjel-nappal rábízhatom, de hiába megyek el valahova nélküle (voltunk már esküvőn, házibulin, stb.) nem tudok oda koncentrálni, mindig itthon jár az eszem.


Viszont ma este először meg tudtuk nézni az Istenek a fejükre estek 2. részét is, (nem ébredt fel közben), és nagyokat hahotáztunk rajta.. Mostmár azt várom, mikor együtt tudunk majd mesét nézni, vagy mesét olvasni :))


Lesz ez "jobb" is, hidd el! :)

2010. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
MEgértelek. NAgyon is, annak ellenére, hogy én nem estem ebbe a "hibába". A babám 6 hetes volt, mikor 2 órára elszaladtam egy szülinapi buliba. Ez volt az első kimozdulás. HEtekre feltöltött. Azóta havi 2-3 alkalommal szánok magamra egy kis időt: barátnőzés, buli, csavargás. Ekkor apa vagy a mama vigyáz a babámra, igaz ő mostmár másfél éves. Nálunk az a bonyolult, hogy még napi néhányszor cicizik, ezért 3ra legkésőbb mindig hazamegyek, mert aggódom, hogy hiányzik neki - pedig nem. NApközben is jót tesz, ha valamelyik nagyi kezei közé nyomod és lelépsz néha EGYEDÜL bevásárolni, fodrászhoz, vagy csak beülsz egy kávézóba egy csendes, magányos kávéra. HAjrá!!
2010. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt gyes betegsegnek hivjak nem szüles utani depresszionak valoban. ez az elszigeteltsegböl fakad össze vagy zarva anap 24 orajaban egy ki izevel aki mindig akar valamit. nekem 2,5 eves a kisfiam akaratos kis dög (en dögnek, meg cickanynak hivom, nalunk ez mast jelent mint a köztudatban, csakhogy felreertes ne essek, mert imadom minden kis porcikajat:D )De most kell elkezdened beosztanod az idödet. attol nem rossz anya valaki ha szan magara is egy kis idöt(persze az egesz napi sminkeles tvzes azert az mar böven megkerdöjelezhetö)

Es a gyereknek is jot tesz ha tenyleg vigyaz ra mas is, nem csak te. ezen kivül tudjon egyedül is jatszani es feltalalni magat es azt is meg kell tanulnia hogy nem körülötte forog a vilag, nem kell a kivansagait lesni egesz nap. leteszed jatszani es azalatt megfözöl mosol vasalsz, mosogatsz amit kell, ö meg jatszon foglalja le magat, en ezt szoktam delelöttre tenni es akkor az egesz delutan a tietek, akkor pedig csak vele foglalkozol. amikor pedig alszik delutan akkor meg magaddal, veszel egy forro fürdöt megnezel egy filmet olvasgatsz, alszol netezel, amihez kedved van. Es azert nagymamaval biztos meg lehet beszelni, hogy havonta egy ejszakara ö vigyazzon a picire amig kettesben mentek a paroddal valahova. es ez mar böven eleg hogy ne erezd magad annyira beszoritva. en is igy voltam idöröl idöre. mert szeretek a fiammal lenni meg jatszani vele stb, de amikor erzem hogy mar kezdek feszült lenni meg kezd elegem lenni nagyi riasztas es akkor elmegyünk valahova.Akar csak baratnökkel egy kis dumcsira vagy moziba.es nem vagy rossz anya nyugi

2010. márc. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nem a szülés utáni depresszió, hanem az ún. "gyes-szindróma", ami nagyon gyakori jelenség. Ha tudatosan ki akarsz ebből kerülni, akkor hamarabb menni fog. Engedd be a külvilágot az életedbe, ne zárkózz be! Menj el néha gyerek nélkül valahova, olyakor rúgj ki a hámból, rád fér. Hidd el, jót fog tenni, ha egy kicsit olyan dolgokkal is foglalkozol, amik túlmutatnak a hétköznapok világán. A feszültség levezetésére pedig ajánlom, hogy sportolj valamit. Akár járj el futni, vagy iratkozz be valami jó pörgős testmozgásra. Na és ha van egy kedves aranyos nagyi, akkor talán egy/fél napot nála is eltölthetne a pici, amikor apukával ti csak egymással foglalkoztok. Szerintem ez hosszú időre feltöltene mindkettőtöket. És igazából azt is meg kell tanulni, hogy gyerek mellett hogy tudtok időt szakítani egymásra, te magad hogy tudsz egy kis lélegzethez jutni.
2010. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek a sok kedves írást! :))

Bízom benne, hogy hamar túl esek ezen a negatív dolgon és ahogy az egyikőtök írta talán segíteni fog, ha tudatosan koncentrálok arra, hogy kimozduljak a drágám nélkül és másra is szánjak időt.

Köszönöm nektek!

Szép hétvégét!

2010. márc. 14. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!