Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiamnak mire kltsük...

5 éves kisfiamnak mire kltsük a gyűjtött pénzét?

Figyelt kérdés

18000 Ft gyűlt össze neki, és nehéz a döntés, mi(ke)t vegyünk belőle. Ötletek?

Kérlek vegyétek figyelembe az évszakot is! Én szívem szerint olyanra költeném, nem feltétlenül játékra, ami jól fejleszti képességeit ebben a korban.


2015. szept. 24. 15:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem gyűjtögeti tovább? Muszáj elkölteni?
2015. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Semmire sem költeném el.
2015. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Csakis amire szükség van. Csak azért, hogy el legyen költve, nem költeném el. Mi nyaraláskor szoktuk megengedni, hogy játékot vegyen a kislány a saját pénzéből, úgy, hogy legfeljebb a felét költheti el, a másik felét megtartjuk, hadd fialjon.
2015. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Ötleteket várok! Mindenképp elköltjük, már megbeszéltük.
2015. szept. 24. 15:57
 5/31 A kérdező kommentje:

A pénz önmagában nem boldogít.

Fialni a bankban fial,nem a peselyben. :D

2015. szept. 24. 15:58
 6/31 A kérdező kommentje:
*persely
2015. szept. 24. 15:58
 7/31 anonim ***** válasza:

Nekem is 5 éves a fiam.

Az aprókat szoktam neki odaadni vásárlás után a pénztárcámból, szinte minden nap van párszáz forint- neki néhány hónap után 12 eFt-ja jött össze a kis állatkás perselyében.


Kérdező: ez most nálatok akkor ki pénze?

A kisfiad gyűjtögette és az övé vagy te/ti szülők tettétek neki félre (amiről nem is biztos, hogy tud?)


Ha a kisfiad ZSEBPÉNZE vagy gyűjtögetése, akkor én bizony nem venném el tőle és biztos, hogy nem 100%-ban ebből fedezném a téli csizma-overál stb. dolgokat.

Ha azt mondtátok neki, hogy AZ ÖVÉ, akkor tartsátok is be az ígéreteteket, főleg ha valamiért kapta a pénzeket (pl. ajándékba, szülinapra, mamától stb.)- szerintem akárhány éves az a gyerek, akármennyire nem tudja felmérni a pénz értékét, akkor is NEKI ADTÁTOK.

Milyen már visszavenni?

Gondolj bele: dolgozol a munkahelyeden, várod a fizetésedet, mert ÍGY ÁLLAPODTÁL MEG EGY FELNŐTTEL (főnököddel), aztán az majd kitalálja a hó végén, mikor látszik már, hogy jó kis pénzed jönne össze, hogy bocs, mégsem?

Neked hogy esne?


Én biztosan megkérdezném a véleményét, hogy mit szeretne belőle és bizony ha játékot, akkor azt.

Ügyesen azért egy normális szülő tudja terelgetni a gyermekét, lehet pl. belőle mesekönyvet, színházjegyet, bábszínházi belépőt vagy Tarzan-parkba jegyet is venni, kirándulni, állatkertbe menni, sütizni stb.

Egy ilyen korú gyereknek már ajándék az élmény is- főleg, ha ő fizetheti a kis pénzével.


(a játék is fejleszt- lehet venni gyurmakészletet is, GEOMAG-et is, LOGICO játékos feladatlapokat is, társast is ami pl. a logikát vagy a kooperációs készséget fejleszti- ajánlom nagyon a SmartGames vagy az Orchard Toys márkákat, esetleg egy jobb rollert, gördeszkát, 20-as bicikli árához kipótolni- szóval a gyerekeknek való játékok is mind hasznosak is lehetnek.


Egyébként meg ha vesz belőle 5 kindertojást és egy haszontalan plüssst is melléjük még 2 eFt-ért- akkor sem dől össze a világ- feltéve, ha te is olyan szülő vagy, aki példamutatással, és az adott szó betartásával is nevel :)


Minden jót.

2015. szept. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

névnapi pénz

nem vettük el tőle

logicon gondolkodtam, de van már LÜK sok füzettel

bicó, roller, gyurma, festék, hasonlók vannak

görkorin gondolkoztunk még, de nemsokára hideg lesz hozzá - vagy az nem számít?

ő mindig mást venne belőle, mikor mit lát éppen, ami felkelti az érdeklődését. Most éppen villanyvonatot szeretne..

2015. szept. 24. 16:13
 9/31 A kérdező kommentje:
Az élmények inkább családi kasszából mennek.
2015. szept. 24. 16:15
 10/31 anonim ***** válasza:

7. vagyok.

Nekünk is minden LÜK füzet megvan, ami kapható, a logico mégis más, mindkettő másért jó, szerintem hasznos mindkettő (a logico előnye szerintem a LÜK-kel szemben, hogy pl. kocsiban, orvosi váróban is tudjátok hasznlni, reggel bedobod a táskádba és nem szóródik stb.)


A vonatszett egy értelmes játék, nem? :)

Esetleg nincs pl. favonat szettje, amit lehetne elemmel működő darabokkal (mint pl. csilingelő sorompó stb.) bővíteni? (Eichhorn-nál és a Big...valami márkánál vannak ilyen elemek akár darabra is)- vagy műanyagból a TOMY szettek jók még (Thomas a gőzmozdonyos témában van nekünk sok-sok- ott pl. elemesek a mozdonyok és járnak a síneken- ilyet is lehet külön venni, bővíteni a meglévőt).

Egy komoly elektromos vonatszettre a kis pénzének a sokszorosa is kevés lenne, nem?

2015. szept. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!