Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiamnak mire kltsük...

5 éves kisfiamnak mire kltsük a gyűjtött pénzét?

Figyelt kérdés

18000 Ft gyűlt össze neki, és nehéz a döntés, mi(ke)t vegyünk belőle. Ötletek?

Kérlek vegyétek figyelembe az évszakot is! Én szívem szerint olyanra költeném, nem feltétlenül játékra, ami jól fejleszti képességeit ebben a korban.


2015. szept. 24. 15:28
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Igen, egy jó minőségű darab sokba kerülne, ez az összeg kevés ahhoz.

Fa vonatszett is van rengeteg kieggel, egy szoba beterül vele, ha azzal játszik. Sok építőkocka is van.

Még ötletek?

2015. szept. 24. 16:26
 12/31 anonim ***** válasza:
Azt anit o akar, ennyi.
2015. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

18 ezer forintból már szép LEGO készleteket lehet venni.

Az építés is nagyon fejlesztő hatású tud lenne. A kisfiam például imádja, és néha én magam is elámulok, hogy miket gondol ki magától.

2015. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
A gyerekedet kérdezd meg, hogy mire szeretné költeni.
2015. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Én is odaadogatom az aprót.

Mi úgy költjük el, ahogy ő szeretné.

Pl múlt pénteken kitalálta, hogy menjünk be a közeli városba.

Ott nézelődtünk, akart egyet mekizni (imádja az álompitét)

Utána ruhaboltba mentünk. Bár én inkább mentem volna fogorvoshoz :D

Az lett a vége, hogy az összes turit be kellett járni, kiegészítette a nyuszi és póni gyűjteményét pár darabbal, meg talált pár hercegnős szoknyát.

Általában ilyesmit kér.

2015. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nem így működik, hiába kicsi, az az ő pénze. ha ő kapta akkor arra költi amire akarja, ha sok, ha kevés, nem szólhatok bele.


mondjuk ilyen sincs, hogy a család neki pénzt ad névnapra, ezen kiakadnék :) ha nincs ötletük akkor adok vagy pl. a dédi nevében én veszem, ne ő rohangáljon, de előre odaadja nekem, én megveszem és ő az ajándékot adja.


nálunk is az van, hogy az aprót elteheti, így gyűlik neki a pénze. tényleg azt vesz belőle amit akar, neki adtam, nem szólhatok utána már bele. egyébként legutóbb egy lego szettet vett és egy csomag matricát

2015. szept. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Lego...fejleszti, szórakoztatja, folyamatosan lehet bővíteni, évekig játszhat vele.
2015. szept. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A lego eddig nem igazán érdekli, van duplója már, de azt is többnyire tornyosra építi. Nehéz a választás, főleg, ha minden alkalommal, ha rákérdezek, mást szeretne.
2015. szept. 24. 21:08
 19/31 anonim ***** válasza:

[link]


én ezt tervezem most a 6 évesemnek karácsonyra, szerintem szuper lehet és ha a tied tornyot épít akkor lehet ezzel tovább menne :)

2015. szept. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

hasonló tanácstalan szituban én a múltkor bementem vele egy olyan játékboltba, ahol mindenfélét ki lehetett próbálni, így szeretett bele a Geomag-ba.

Még egy ötlet esetleg, ha a lego és hasonló építéses dolgok nem annyira érdeklik: Playmobil. Sokféle tematikus szettje van, mi imádjuk, nagyon sok összegyűlt már, és imádnak piszmogni vele (7 éves lányom és 5,5 éves fiam van)

Ha szereti az ilyesmit, tudományos játékot is lehetne belőle venni, nálunk ez is nyerő mindig. Mittomén, mikroszkóp-készlet, valami egyszerűbb teleszkóp talán, vagy ilyen bioáram termelő minikert, triops-ráknevelde, kristálynövesztő telep, vagy nanobogarak, robotépítők... ezek nem a megszokott típusú játékok, de szerintem nagyon jópofák és sokrétűen fejlesztenek.

2015. szept. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!