Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16-17 hónaposnak milyen jármű...

16-17 hónaposnak milyen jármű való? A játszótéren egy tricikliért rohant, harcolt, rá akart ülni, sajnáltam, hogy nem engedtem, mert másé és már jött is a kislány sírni miatta.

Figyelt kérdés

viszont van itthon bébitaxija mivel nem gurul rajta önállóan, csak ha én tolom, én meg nemtudok ennyit hajlongani, így nem játszunk vele, szóval úgy látom semi értelme.

kismotorral pláne egyensúlyozni se tudna akkor.

ezek után engem nagyon meglepett, hogy a játszótéren egy picike bébiméretű 3 kerekűhöz odarohant, egyből emelte a kis lábát, hogy ráülhessen, tehát tudta mi az, mire való. olyan kis olcsó, nem biztonságos, mi korunk triciklijéhez hasonlít.

valami ilyesmi

[link]


van értelme venni ilyet, ha amúgyse tud semmivel közlekedni? csak mert láthatóan "él-hal" érte?

csak mert olvastam olyat, hogy követni kell a gyerek érdeklődését, mert ösztönösen tudják mi a fejlesztő nekik, ill az összhangban van pont azzal, ami érdekli őket.


2015. szept. 24. 23:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Engedni kellet volna,lehet azon is várta volna hogy told:akkor fölösleges.

legközelebb vidd a taxit,hátha csak otthon kell,hogy told.

egye sujozos dolgokat szerintem 3éves kor alatt nem èrdemes venni.

2015. szept. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
az a klasszik műanyag kismotor szerintem
2015. szept. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

tényleg. nagy valószínű, vérta volna, hogy toljam.

ahogy el akarta foglalni, rohantam utána, hogy nem szabad, akkor ránk nézett az apuka, azt mondta nyugodtan engedhetem neki, erre ahogy ültetnám rá, jön a kislányuk bőgni hatalmasat, így mégiscsak levegőben fordítottam vissza, hogy mégse ülhet rá, a gyereknek jó nagy fájdalmat okozhattam. (mint a röszkei kerítés történet..)


majd kipróbálom egy áruházban hogy mit csinálna vele a gyermek, ha lehet ilyet egyáltalán kapni nem csak online

2015. szept. 25. 00:43
 4/15 anonim ***** válasza:
ilyenünk van. ezzel az én fiam 2 év 2 hónaposan még semmit. nem tudja kezelni a pedált és ez frusztrálja. de lehet, h a te gyereked örült volna, ha csak úgy tologatod. ez enyémmel is próbáltam, de a forgó pedál meg veszélyes közben, beleakadhat a lába. ez állandó járműként még tuti nem alkalmas egy 16-17 hósnak, csak olyan "csücsülj rá, nézegesd meg" dologként max. ha olyat keresel, amin hamarosan önállóan közlekedhet is, az csak a kismotor szerintem
2015. szept. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ekkora gyereknek a kismotor való, vagyis azt tudja megtanulni egyedül használni, persze kellhet pár nap gyakorlás (neked hajlongás) és fontos, hogy stabil és megfelelő magasságú legyen (leérjen a talpa).

Ettől még érdekelheti bármi más, vagyis minden, ami csak gurul, és biztos szívesen veszi, ha felülteted és tolod (ha a gazdája kölcsönadja). Erre a legjobb szöveg hisztizőknél, hogy "megengeded, hogy megnézze? nagyon tetszik neki a szép biciklid, de ő még kicsi, úgysem tud rajta menni... megmutatod neki?"

Leghamarabb kb. két évtől jöhet majd a futóbicikli. Pedálos járművet (traktor, tricikli) a nagyobbikom valamikor 2 és fél - 3 éves kor körültől tudott tekerni, és valamikor 4 éves kora előtt tanult meg kitámasztó nélküli bicajjal menni.

2015. szept. 25. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Vegyél tolokaros triciklit. Azt tudod tolni hajol gátat nélkül is és később, amikor már önállóan is megy neki vele a közlekedés, a kart csak le kell szerelni
2015. szept. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kismotort is vehetsz. 1-2 hónap és megtanul rajta. A lányom 14 hónaposan próbálta ki először a kismotort, előtte tanult meg járni, de mar nagyon érdekelte. Persze egyből orra bukott, meg is ijedt tőle, de 2 hónap múlva mar ment vele. Ha valami nagyon érdekli őket könnyen megtanulják hogy kell használni. Mondjuk ez a 3 kereku egy kicsit bonyolultabb, szerintem ez majd egy év múlva. Nekünk 2 és fel, 3 éves kortól volt ilyen.
2015. szept. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
a fiam 18 honapos és hajta a kis biciklit, ö egy évesen kapott kis motort, kellett neki 1-2 honap mire rájott, hogy nem csak hátra tud vele kozelekedni. mi nem tanitgattuk, tologattuk, magátol rájott, hogy lehet menni vele, illetve hogy a kis biciklin, hogyan kell tekernie.
2015. szept. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerek kb 1,5 éves korától motorozott. Jó, kis műanyag motorral. Később, 2 után vettünk futóbiciklit, pedálost meg csak 4 évesen. Én megpróbálkoznék egy kismotorral, nagyon hamar megtanulják használni.
2015. szept. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem 16 hónapos a fiam és már a második motorját "fogyasztja". Az első egy mini nyuszi motor volt 10 hónaposan, de azt csak tologatta, illetve néha megpróbált ráülni, vagy éppen a kerekét "szerelte". Közben elvittük párszor látogatóba a bölcsibe, ott látta, ahogy a nagyok száguldoznak a motorral. 14 hónaposan megpróbálkozott volna vele ő is, de addigra a nyuszi motor már kicsinek bizonyult. El kell vinni a gyereket egy játékboltba, ráültetni a motorra és olyan méretet választani, amiről kényelmesen leér a lába, nem túl nagy és nem is kicsi neki. Mivel a kicsik sokat tanulnak mintakövetéssel, ezért segíthet, ha látja más gyerekektől hogyan kell csinálni.


Szerintem a háromkerekű pedálos fém tricikli egy átlagos mozgásfejlődésű gyereknek felesleges. (Persze vannak olyan esetek, amikor fejlesztőeszközként szükség lehet rá.)


Nálunk a következő szint tavasszal (vagy lehet, hogy már korábban a télen) lesz, amikor is kapni fog egy kétkerekű, pedál nélküli futóbiciklit. Ilyesmit:

[link]


Ha ezzel már profin közlekedik, akkor jöhet a pedálos bicikli és még mankókerék se kell a biciklizni tanuláshoz.

2015. szept. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!