Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Haragot érzek a gyerekem...

Haragot érzek a gyerekem iránt. Mi a baj velem?

Figyelt kérdés
Ítéljetek el nyugodtan, mert én is elítélem magam emiatt. 4 éves a nagy, fél éves a kicsi és állandóan a kicsit piszkálja. Elfogyott a türelmem és már haragot érzek, ha a nagyra gondolok. Szereti a testvérét, állandóan vinné, öltöztetné, magára húzza, rá fekszik... Tanácstalan vagyok... Segítsetek, hogyan tudnám ezt helyre tenni magamban?
2015. szept. 29. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem ítéllek el. De mi váltja ki nála ezt a viselkedést? Az okot kellene megkeresni, és kezelni.
2015. szept. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is csak találgatni tudok, hogy miért van ez. Alapjában véve nagyon energikus, nem volt ez másként akkor sem, mikor még nem volt testvére. Minket (szüleit, nagyszüleit)is ilyen energikusan szeretett mindig... Na de egy fél éves azt még nem bírja... és ugye ha rászólok, hogy ne szorítsa, akkor csak ideges lesz tőle és fokozódik ez a zavarodott viselkedés...
2015. szept. 29. 14:05
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha veszel neki egy játékbabát? Esetleg egy kisállatot? Cica, kutya? Jár közösségbe?
2015. szept. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%
Nem a gyerekre haragszol,hanem magadra. Jobb lenne élned és nem 2 puját pátyolgatni.
2015. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tipikus hiperaktív viselkedés, pszichológushoz kellene őt vinni, esetleg rákérdezni egy pszichológusnál/nevelési tanácsadónál, hogy ilyenkor mi a teendő, ha magadtól nem tudsz rájönni. Segítséget kérni nem szégyen, ez azt jelzi, hogy jobbat szeretnél a gyereknek.
2015. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Valóban haragszom magamra - de nem a 2 gyerek létezése miatt, hanem azért, mert nem tudom megoldani a helyzetet
2015. szept. 29. 14:22
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk is ilyen kicsik a gyermekeink (még kisebb korkülönbséggel), a fiam 2,5 éves, a kislányom holnap lesz 8 hónapos.

Szerintem tök normális jelenség, hogy a nagy babrálja a kicsit. Az is természetes lenne, ha bántón közeledne a kicsihez, hiszen meg kell tanulnia a helyes viselkedést a tesóval szemben is ugyanúgy, ahogy azt is megtanulta, hogy a kortársait nem bántja vagy titeket nem harap meg, nem pofozkodik. Ez is egy tanulási folyamat, amelynek során a szülőnek nagyon türelmesnek és támogatónak kell lennie.

Egyáltalán nem hiperaktív a gyereked, ezt miből szűrte le az utolsó?!

A fiam is nagyon energikus, Ő is imádja nyüstölni a húgát, a hugi pedig még rátesz egy lapáttal, mert Ő is incselkedik.

Sokszor aggódom, hogy mi lesz a vége egy-egy ilyen kis birkózásuknak, ugrásra készen figyelem őket, hátha ki kell menteni a picit a helyzetből. De ez természetes. Én ilyenkor oda szoktam guggolni vagy ülni melléjük, és nagyon higgadt hangon elmagyarázom a fiamnak, hogy mi a helyes viselkedés. Direkt nem ráförmedek, mert akkor Ő is zizi lesz, tapasztaltam már. Próbálom mindig elképzelni, hogyan érezhet a fiam. Szereti a húgát, játszani akar Vele, de sokszor nem tudja még kontrollálni az erejét, ráadásul a hugi még pici, nem tud úgy részt venni a játékban, ahogy a nagy szeretné. Ettől fölhúzza magát és kicsit bedurvul. Ilyenkor kell kedvesen, nyugalmat sugározva picit terelgetni az energiáit. Persze, ha azt látom, hogy a fiam motorral közelít a lányomhoz, határozottan közbelépek, de akkor sem erőből teszem.

A te gyerkőcöd csak játszani akar a tesóval, aranyos dolgokat írtál, öltöztetni akarja. Ilyenkor ülj melléjük és öltöztessétek együtt! Biztos imádja, ha a nagytesója foglalkozik vele. Nálunk a kicsi sikongat örömében. És ne ess túlzásokba! Egy féléves baba már nagy baba. Jó eséllyel kúszik-mászik, nincs cukorból. Nem törik össze, ha a tesó picit ránehezedik. Tanítsd meg a nagynak, hogy hogyan feküdhet rá, ha hozzá akar simulni. Az én fiam is ráfekszik a hugira, de már tudja, hogy a mellkasára, fejére nem nehezedhet, a lábain szokott tulajdonképpen feküdni. Ez nekik az összebújás, ahogy a szülő mellkasára, hátára ráfekszik a gyermek, ugyanúgy a testvérek is igénylik ilyen kis korban az összebújást. Tudom, hogy ez nagy energiát igényel, míg a nagynak megtanítod, hogyan bánjon a tesóval, de megéri!

2015. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Még ahijja , hogy egy szerencsétlen jószágot gyomrozzon ..az még annyira se bírja, mint egy kisgyerek.
2015. szept. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

a gyerekek automatikusan másolják a felnőttet

(ha anya pakolja a mosógépet, akko ő is fogja..)a csecseőben is azt látja, anya öltözteti, eteti, így a maga módján ő is próbálná, nem is értheti miért is ne lenne szabadna, hiszen anya is azt csinálja.


vegyél neki egy interktív babát.

2015. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*a harag meg abból ered indig, ha nem értjük (meg)a másikat
2015. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!