Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok tippeket egészséges...

Adnátok tippeket egészséges reggelire-vacsorára három éves gyermek részére?

Figyelt kérdés

Három éves lányom iszonyú székrekedéses. Megvizsgáltuk a problémát, és rájöttünk, hogy nagyon-nagyon rossz az étkezése, rosszul szoktattuk, mint ahogyan mi magunk is rettenetesen rosszul étkezünk (sok szénhidrát, kevés rostos étel, egyhangú étkezés)

Tulajdonképpen nem csak egy-két fajta reggeli-vacsora tipp kellene, hanem olyan segítséget kérnék, ami hosszabb távon megoldhatja a problémánkat.


Magyarul, szeretném átalakítani a család étkezési szokásait, de egyedül ezt nem biztos, hogy meg tudom oldani. Sajnos szájbarágósan kell nekem elmagyarázni, hogy mikor, mit kellene ennünk, mert én személy szerint elvagyok napi egy margarinos zsemlén, és igényem sincs több vagy bőségesebb étkezésre. :(


2014. okt. 14. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyél mindent változatosan, és ne a különféle ez egészséges, ez nem cikkre hallgass.

Lehetőleg természetes alapanyagokat vegyél, ne készételeket, szószokat stb. Sok tej, tejtermék,l tojás, minden fajta hús, sok gyümölcs és zöldség legyen az étlapon.

2014. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Zabkása pl:gyümölccsel,fahéjjal,kakaóval.
2014. okt. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű vacsorának mi ilyeneket eszünk a 4 éves kisfiammal:

- főtt tojás vagy tojáskrémes teljeskiőrlésű magos kenyér sok zöldséggel: pritamin paprika, koktélparadicsom, póréhagyma, zöldpaprika, oliva stb.

- sütőben zacskóban sütött csirkemell kicsi krumplipürével, sok zöldséggel vagy joghurtos salátával vagy kovászos, csemege ubival, céklával, savanyú káposztával

- meleg zöldségleves is gyorsan készen van: mi szeretjük a fagyasztott brokkolis, karfiolos, répás zöldségkeveréket, de szinte bármiből jó

- valamilyen gyors krémleves: nálunk a gomba, brokkoli és a francia hagymaleves a nyerő

- nyugodtan adhatsz szendvicset is, ha teljes kiőrlésű terméket veszel vagy rozskenyeret- néha sütök is ilyet. Ehhez sovány csirkemellsonka, sajt, főtt tojás, cottage cheese (szemcsés sajt) is jó és persze MINDIG friss zöldségek- jégsaláta, a falatkákra oliva stb.

- hús, grillsajt, grillgomba is gyorsan kész egy kontaktgrillben, esetleg sütőlapon, hozzá akkor ne tésztákat, rizseket adj mindig, hanem sült zöldséget vagy párolt zöldséget (a mexikói köret jó színes, szeretik a gyerekek)

- azzal is sokat segítesz, ha a sima fehér rizs helyett barnarizst, amarantot, bulgurt adsz. Jó színes pl. A riceland 250 grammos ún. saláta rizse is, vörös- és vadrizs is van benne.

- reggelire a műzli jó ötlet- rostos gyümölcsökkel vagy akár asztal gyümölccsel, jó minőségű joghurttal dúsítva. Arra azért érdemes figyelni, hogy nem feltétlenül az agyonreklámozott, túlcukrozott, csokis vagy mogyorókrémes gyerekverziók a legjobbak.

- uzsonnára, ovi/bölcsi után legyen friss gyümölcs, rágcsának nálunk a mai napig kedvencek a biopontos rozs vagy buláta stb. golyók- kb. 250 Ft egy nagy csomag, szinte mindenütt kapható, nem agyonsózott, mint rgy chips, de az "élmény" hasonló.

- sok-sok ivás (víz, gyenge tea, gyümölcs alapú tea- mértékkel édesítve) elengedhetetlen!


Sok kicsinél a nyírfacukor, szilvalé is hatásos, egy próbát nálatok is megér időnként.

2014. okt. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

egészséges reggelik a kásák, zabpelyhek, gyümölccsel mondjuk. én imádom a natúr joghurtba kevert műzlit+ gyümölcsöt, ez is nagyon egészséges és nem unalmas mert mindig másokat keverek bele :)


nálunk a vacsora az mindig főtt és zöldség. levesek, sült húsok párolt zöldséggel, főzelékek, egytálételek, rakott zöldségek.

én nagyon nem vagyok híve a reggelire, ebédre szendvicsnek, kenyeret kenyérrel enni, de azért az is kell, viszont akkor teljes kiörülésű legyen, és ne párizsi hanem mondjuk sonka, olyan felvágottat válassz aminek hús színe van ;) és ezekhez nyers zöldségek, minél több, annál jobb!

2014. okt. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a körtelé, baracklé, joghurtok váltak be székrekedés esetén. Az én kisfiam is iszonyú válogatós volt ennyi idősen.
2014. okt. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!