Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit egyen vacsorára tápszer...

Mit egyen vacsorára tápszer helyett?

Figyelt kérdés

Egy éves kora körül rákérdeztem a dokinál, hogy a tápszert meddig egye, azt mondta, hogy az esti maradhat akár 2 éves koráig is. (Tejérzékeny gyanús, így tehéntejet még nem kap.)


Az utóbbi napokban annyira megugrott az étvágya, hogy a tápszer már nem lesz elég neki. Kíváncsiságból utántöltöttünk, hogy mennyit enne meg: 260 ml után még letolt további 240-et. Hogy hova fért el benne bő fél liter folyadék, nem tudom, de megitta.

Emiatt mégis szilárd ételre váltanék, egyedül a tej tiltólistás, minden mást eszik már.

Mit lehetne adni, ami jóllakatja reggelig? (Iparilag feldolgozott élelmiszeren kívül, azt kihagynám.)


2015. szept. 11. 18:45
1 2
 1/12 piroska és a farkas ***** válasza:
zabkása és zabtej. Nálunk a kislányom 7-kor vacsizik, és fél9-kor még iszik vmit fürdetés után. Amikor kisebb volt - most 17 honapos - vacsorára rendszeresen zabkását kapott, ő monduk mindenevő, megette vízben főtten, ízesítetlenül, de probálhatod rízstejben vagy valamivel ízesíteni. Ez azért eléggé laktat. Lefekvés előtt pedig ihatná a zabtejet, bár elég luxuscikk. Egyébként mit jelent az, h tejérzékeny gyanús? Úgy értem, " is tételben" sem lehetne kiprobálni, hogy hogyan reagál a tejre?
2015. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piroska és a farkas ***** válasza:
kis tételben...
2015. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én picurkám (16 hónapos) is tejérzékeny gyanús, még próbálgatjuk hogy attól ekcémás-e. Vacsira szoktam tejpépet adni, szerencsére nálunk eddig felírták neki, Milumil Sinemil, de recept nélkül is kapható. Ezt turmixolt gyümölccsel összekeverve imádja, és laktató. Gyakran eszünk almás palacsintát, vízzel készítem, kevésbé ég le mint a tejes változat :) (tápsuerrel is próbáltam, túl lágy lesz a tészta és leég, szakad). Attól almás a palacsinta hogy reszelt alma van a tésztájában, ízlés szerint kell adagolni az almát. Ja és lekvár hellyett turmixolt banánba mártogatja.
2015. szept. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

jól elbeszéltetek a dokival :)

a tej/tápszer még óvodás korban is jó ha maradna este, de ez nem azt jelenti, hogy az a vacsi. rendesen egyen veletek azt amit is esztek, majd fürdés és lefekvéshez a szokásos adag tápszer... :)

2015. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Olyan már próbáltam, hogy húsos főzeléket kapott kb 40 perccel lefekvés előtt, majd közvetlenül fektetésnél tápszert. Ugyanúgy felkelt hajnalban kajálni (aztán azonnal vissza is aludt). Pedig 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, 11-12 óra hosszan, az utóbbi napokban ébred éhség miatt.

Tény, hogy napközben is brutális étvágya lett, majdnem felnőtt mennyiségeket megeszik.

2015. szept. 12. 10:57
 6/12 A kérdező kommentje:

Én és anyukám is laktózérzékenyek vagyunk. Emiatt javasolta az orvos, hogy a tehéntejjel várjunk még.

Ételben előfordult már kis mennyiségben, de a "tessék, itt van két deci tej, told be" verzióval még várunk.


Egyébként 1 dl tejtől nekem sincs gondom, de ha fél litert megiszok, akkor garantált a futás.


Azt ne egye, amit mi, mert eléggé össze-vissza eszünk, egy része pedig nem egészséges étel. Ezt az étkezési rossz szokást nem szeretném nála is bevezetni, majd ráér felnőttként felvenni. Mi eszünk virslit, felvágottat, esetenként gyorséttermi kaját.

Neki ilyet nem szeretnék adni. Dohányzunk is, azzal se kínálom meg :)

2015. szept. 12. 11:01
 7/12 piroska és a farkas ***** válasza:
bocsánat, tudom, ez most belepofázás, de még nektek sem késő váltani. Szép terv, h ő majd étkezzen egészségesen, de ha tőletek nem azt látja, nem fog...
2015. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

így van :) olyan nincs, hogy a szülő zabál össze vissza a gyerek meg étkezzen egészségesen. pár hét és neki úgyis az kell ami nektek. na meg ha neki főzöl akkor már nem mindegy, hogy 1 vagy 3 adag az a vacsora?

mi mindig azt esszük vacsorára ami az ebéd, leves+ főzelék vagy leves+ hús körettel vagy egytálétel. heti 1x-2x van hideg, az meg akkor mint a reggeli, kenyér, felvágott, zöldség...


nem írtad mennyi idős, csak hogy elmúlt 1 éves. azért ilyenkor már a kása sem igazán jó, neki rágnia kell, jól lakni, napi 5x szilárdat enni és mellé kell 2x az a 2-2 deci tápszer.

2015. szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ma rántottát kapott kenyérrel vacsorára. Viszont utána a tápszert egyáltalán nem fogadta el.

Elképzelhető, hogy ezzel kihúzza reggelig, vagy éjjel riasztás lesz, mert megéhezhet?



Egyébként rág és főleg olyan ételeket kap, amiben nagyobb, rágást igénylő falatok vannak. (Kivéve hús, azt csak darálva merem adni egyelőre). Nagyon mohón eszik, tömi a pofazacskóját, mint egy mókus, aztán öklendezik utána, úgyhogy vissza kell fogni az adagolást.


Az egészségtelen alatt azt értem, hogy nem rendszeresen étkezünk. Mivel még etetni kell (15 hónapos), közben én nem tudok enni. Így amikor alszik, vagy elmélyülten játszik, akkor szoktam enni.

Tervezem, hogy változtatok, mert terhesség alatt nem híztam, viszont szülés után igen - köszönhetően a rossz életmódnak.

A férjem rosszabb, ő reggel nem eszik, mert nem éhes, aztán amikor napközben már farkaséhes, akkor a városban eszik valami junk food besorolású kaját. Mivel egész nap a városban rohangál, ételt melegíteni nincs lehetősége, hiába vinne magával.


Illetve az iparilag feldolgozott (bevágom a mikróba és kész) ételek nem túl egészségesek. Mi megesszük, de ilyen pici gyereknek nem adok ilyet.

Ha már tud egyedül is enni és lesz lehetőség közös étkezésre, akkor mindenképp megpróbálok számunkra is egészségesre átállni.

A másik, hogy baromi fűszeresen eszünk mindent, és egy agyonborsozott kaját nem adnék oda neki, se csípőset. Ezt egyelőre úgy hidaljuk át, hogy tányéron sózunk, borsozunk, ő csak zöldfűszereket kap.

Ha az ételbe teszek leveskockát vagy vegetát, akkor abból nem kap.

Nekünk még belefér a stabilizátorral, emulgeálószerekkel telenyomott kaja, de a gyereknek ilyet nem adok, maximum havonta egyszer, egy falat kóstolót.


Volt már olyan, hogy Mekiben megálltunk és kivételesen kapott egy szál sültkrumplit, de az ilyen típusú ételeket évi 3-4 alkalomban limitálnám, amíg ráhatásom van.

2015. szept. 12. 22:14
 10/12 anonim ***** válasza:

15 hónapos korában én úgy csináltam, hogy mindent kicsire vágtam és elétettem. míg mi ettünk addig ő felcsipegette. mindent gyakorlatilag, a levesnek a sűrűjét is kézzel ette, azt szerette, nem akarta, hogy etessem, kanalazni meg még nem tudott magának.


az időre figyelj, nagyon fontos, hogy hagyj időt a 2 vacsi között. nálunk f7kor van vacsora, mikor kicsi volt és tejezett lefekvéskor, akkor ezután volt a fürdés, kis játék és f9-9 kor fekvés. így elfogadta a tejet is.

holnap próbáld meg előbb beiktatni a szilárd vacsorát, úgy elképzelhetőbb, hogy a tiéd is elfogadja a tápszert :)

2015. szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!