Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vinnétek 5 éves gyereket...

Vinnétek 5 éves gyereket temetésre?

Figyelt kérdés
2015. okt. 6. 12:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

közeli rokonéra, főleg szülőére biztosan vinném, persze előtte elmagyarázva, mi vár ott, mi történt, hogy kell viselkedni - az ő szintjén


távoli rokonéra nem vinném

2015. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%
Megkérdeznék egy gyerek pszichológust.
2015. okt. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%

Amikor apukánk meghalt, én voltam 3 éves, testvéreim 5 és 7 évesek.

Ők ott voltak a temetésen, én nem.

(ez 28 éve volt)

2015. okt. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
67%
Igen vinném.
2015. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Mindenképpen el kell vinni a temetésre. És mihamarabb meg is kell neki mondani, hogy mi történt.

Nézd, én teljesen megértem, hogy nem könnyű ez a családnak, nem elég a saját bánatuk, de még a gyerekével is nekik kell foglalkozniuk. Viszont azt tudom, hogy én hat voltam, mikor édesanyám meghalt, és nem vittel el a temetésére – sőt, utána mondhatni, hogy „tabutéma” lett, nagyon-nagyon ritkán mertem csak róla kérdezni.

A legrosszabb, amit tehetünk egy gyerekkel, ha titkolózunk előtte – mert akkor képzelegni kezd. Hová lett a halott? Őt azért nem vitték el, mert a halál, a temetés egy rémes dolog? A többiek nem is foglalkoznak vele, ne adj isten, nem sírnak előtte – pedig a gyászban a gyerekeknek is segít, ha látják, hogy nincsenek egyedül, hogy másnak is fáj a veszteség, hogy a felnőttek is sírhatnak miatta.


Felnőtt fejjel sokat olvastam ebben a témában, és a legnagyobb szakértője a témának Polcz Alain, érdemes olvasni tőle a gyerekekkel és a halállal kapcsolatban.

2015. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
34%

Felnőttként soha nem bocsajtanam meg, ha nem mehettem volna el apa utolsó útjára..akkor is, ha fáj , és ha alig értem miről van szó...

Arról nem beszélve, ha nem látja a gyermek , hogy el lett temetve , akkor neki csak simán "eltűnik". Mindig várná .

2015. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
68%
elvinném, de egy barátnőt megkérnék, hogy távol álljon meg vele. Ne lássa az anyját, nagyszüleit így, mert még rosszabb állapotba kerülhet. Ha a nagy tömeg elment, oda lehet vinni a sírhoz, elmondani, hogy apu ott van, és ezentúl az égből vigyáz rá. De nem állítanám a ravatal mellé.
2015. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
69%

Régen is elvitték a gyerkeket, nem csináltak tabut a halálból. Láthatták az elhunytat, megsimogathatták, elbúcsúzhattak tőle. Teljesen természetes dolog amellett, hogy lelkileg fáj. A tabu azonban rengeteg félelmet szül, mert titokzatos, nem lehet róla beszélni, eldugják, nem látható, de a hatása dolgozik...

El kell szépen vinni, fel kell rá készíteni, írni közösen apának egy búcsúszöveget, verset. Egy 5 éves gyermek halálképe még teljesen más, mint a felnőtté. Polcz Allein tényleg nagyon jó!

2015. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%
igen el. én 4 éves voltam amikor apukám meg halt és anya 2 hétig nem mondta el hogy mi történt csak azt mondta hogy dolgozik. nem teljesen emlékszek már rá milyen volt de semmi féle képen nem hagynám másra főleg ilyen helyzetben most pont az anyukájára van szüksége.
2015. okt. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben biztosan elvinném.
2015. okt. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!