Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan legyen több türelmem 5...

Hogyan legyen több türelmem 5 éves lányomhoz?

Figyelt kérdés
3 éves korában kezdödött nála ez a "dac korszak". Már 2 éve küzdök vele! Néha annyira kivagyok hogy sítni tudnék, olyan rosszul bánik velem.. Minden:nem! Minden nap ugyanazt megbeszéljük hogy ezt nem szabad, ne csináld... Másnap kezdödik minden elölröl. A pillanattöl kezdve hogy ébred. Nem megyek pisilni, nem öltözök, nem reggelizek.. Nem, nem, nem... Megyünk valahova az kész krimi. Beszélgetni se tudok senkivel ha az utcán találkozunk, mert nyúz, bánt, el kell jöjjünk mert egy szót nem enged beszélni...Követelözik, addig szekál folyamatosan valamiért amíg szétöl az ideg! Mikor lesz ennek vége? Miért ilyen? Mit csináljak? A szigor se segít, ha rácsapok azt mondja: nem fájt! És utállak!
2015. okt. 8. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem kerestél fel már korábban egy szakembert? Egyáltalán nem ciki nevelési tanácsadóhoz vagy pszichológushoz fordulni egy-egy problémával, viszont éveken keresztül azt hinni, hogy majd magától elmúlik, nem jó stratégia.
2015. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyet értek, s annyit hozzátennék, hogy szerintem adj magadnak pár nap pihenőt, ha nagyon kivagy. Menj el egy barátnőddel hétvégére valahová, a lánykát meg bízd apára, vagy nagyszülőkre. Fújd ki magad, pihenj.


S minden este vezesd le a stesszt, amivel tudod. Ha nagyon későn ér véget a nap, akkor is. Sportolj, vedd elő a hobbidat, ha csak kis időre is, és szexelj az uraddal.

2015. okt. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, egész nap harcoltok egymással. Gyanítom, sokszor már eleve úgy kezded a napot, hogy "jaj, már megint küzdelem lesz az öltözés, már megint hogy jutunk el időben ide meg oda", ezt nyilván ő is érzi. Próbáld úgy kezdeni a napot, hogy aznap jól érzitek magatokat a lányoddal, és nem harcoltok mindenen. Próbáld nem erővel rávenni a dolgokra, hanem játékkal, humorral ösztönözni. Nagyon nehéz átállni, és nem fog egyik napról a másikra menni, de ki fogod tapasztalni Te is a lányodnál, hogy milyen ösztönzés válik be nála. Például öltözésnél nagyobbik lányomnál egy időben bevált, ha pl. a kezébe adtam a nadrágját, és azt mondtam: "ez a sapkád, vedd a fejedre". Később meg az, ha azt mondtam: "én vagyok a ruhaszörny, és minden kislányt megeszek, aki nincs felöltözve". Húgánál meg az válik be, hogy ölbe veszem, és azt mondom: "Hol vagy Emma? Itt hagytad a lábad? Gyorsan felhúzom rá a nadrágodat." Az öccsüknél meg az: "Vigyázz, ha nem veszed fel a nadrágodat, én adom rád."

Kreatívnak kell lenni, és ha rosszul sikerül egy nap, akkor másnap újra megpróbálni. Ameddig csak megy, türelemmel, ideg nélkül kezelni, amikor csak lehet inkább meggyőzni mint szigorral kezelni.

2015. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem a első kérdésem az lenne hogy az oviba mit mondanak hogy hogy viselkedik? ott nincsenek ilyen problémák?

az enyém is iszonyatosan hisztis! de az oviba egy tündér,és jól viselkedik.


Amikor itthon valamiért hisztizik,vagy nem úgy beszél velem ahogy ez elvárható.akkor két dolgot teszek. vagy: levegőnek nézem és szó szerint nem foglalkozom (akárhogy visít) vagy: elmondom neki nyugodt hangnembe,ha nem hagyja abba 1 percen belül,akkor berakom a zuhany alá. vagy bármit amit ő nem szeret.

2015. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Iskolába jár 4 éves korától. (Írországban élünk.) nincs vele gond, ott jó. Mindig hozza haza a dícséretet. Apjával sosem gonosz, mondjuk az nincs itthon sokat a munkája miatt egy hónapból 2 hetet utazik... Megpróbálom azt a viccelödö módszert amit irtak, mert a szigor nem használ. Egy az egybe kiröhög! Csakhát ott van még a másfél éves öccse is és hát néha nem megy, amikor az meg ordítva ébred és az egész reggel így kezdödik...
2015. okt. 8. 16:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Szakemberért kiállt a helyzet. 2 éve ugyanaz a mókuskerék. Te kifogytál mindenből: erőből, türelemből, ötletekből. Sőt segítséged sincs, még a férjed sem tud támogatni, mert sokat van távol. Gyanítom, hogy a kislányod is szenved, nincs ugyanis kontrolja. Azelőtt kellene cselekedni, mielőtt a kistesó is ebbe tanul bele. Keress, kérj segítséget.
2015. okt. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha van egy másfél éves tesó, és nála is kb. 2 éve kezdődött ez a helyzet, lehet a háttérben egy erős testvérféltékenység. Ebben gyerekpszichológus sokat tudna segíteni.
2015. okt. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk állndóan hiszti van. Szintén 5 éves és ez már 3 éve megy. Sajnos kezdi átvenni a 2 éves teso is.

Mikor hazajon ovibol állandóan ordít, sír, visít mindent csinál, vergodik. Már félve hozom haza az ovibol (3 éve jár és azota ez meg). 3 napja megbuntettem. Ugyan így hisztizett és bekuldtem a szobába. Mondtam, h akkor jojjon ki, ha rendesen tud velunk beszélni és nem ordít. 10 perc után kijott és minden rendben ment aznap. Jájottem, h meg kell buntetni ha rosszat csinál, kovetkezetesnek kell lenni. Tegnap is ordított valamin és mondtam neki h vagy befejezi vagy bunti lesz a vége. Inkább befejezte.

2015. okt. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Neked nem türelemre, hanem következetességre, határozottságra, és fegyelemre van szükséged. Az én feleségemet is külön kellett hogy trenírozzam, mert a kisfiam már 2 éves korában megpróbálta átvenni a parancsnokságot.

És nem értette, hogy a fiam miért indul el ellenkezés nélkül pisilni, ha én küldöm, és ha ő küldi, akkor miért jelenti ki azonnal, hogy nem kell pisilnie.

Én egy végtelenül türelmes buddhista vagyok. De ha például elunom a játékot a gyerekkel, akkor őszintén elmondom neki, hogy nézd kisfiam, unom ezt a játékot mostmár, játszunk valami mást. Azt is elmondom, ha valamivel felbosszantott. Mindent meg tudunk értelmesen beszélni. Az anyja meg egy ideig hozzád hasonló módon idegesítette magát a gyerek engedetlenségével kapcsolatban, aztán következetlen módon engedett, csak hogy meneküljön a szekálástól. És helytelen megerősítést adott a gyereknek, mert a gyerek azt tapasztalta, hogy ha eleget szekálja az anyját, akkor mégiscsak úgy lesz, ahogy ő akarja. Velem be sem próbálkozik, mert látja a viselkedésemből, a nyugalmamból, hogy nem fog tudni kihozni a sodromból, és nem fogok engedni amiatt, mert idegesen másképpen döntök, mint a legelején. A gyerekek nyugodtak és kiegyensúlyozottak, és mosolygósak lesznek, ha egészséges keretek és szabályok vannak, és azt következetesen(!) betartjuk és betartatjuk.

Egyetlen egyszer próbálkozott nálam a gyerek ezzel a mondattal például, hogy útállak!

Leguggoltam hozzá, rámosolyogtam, és azt mondtam:

- Igen, most mérges vagy rám, és haragszol rám. Én is szoktam haragudni rád néha, ha szófogadatlan vagy. De amikor haragszom rád, akkor is szeretlek téged, mert te a fiam vagy. És mindig is szeretni foglak.

Több szívdobbanásnyi időre elhallgatott. Szinte hallatszott a zakatolás a kis buksijából, ahogy feldolgozza a hallottakat. Aztán, mivel kézközelben voltam, végül visszamosolygott, és átölelte a nyakamat.

- Oké, apa!

2015. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el Szepes Mária: Pöttyös Panni: az elromlott szerkezet című meséjét akár a gyerkőcnek is.

Nagyon jó módszer, és 100%-ban bevált!

Ha a gyerek rákezd a "nem!" mondókára, akkor másképp kell fogalmazni, és még játékossá, viccessé is lehet tenni a konfliktuskezelést.

Kérdezd azt tőle: - "Akkor ma nem akarsz túrórudit ebéd után?", vagy hogy "Ha nem mész el pisilni, akkor nem jössz le a játszótérre?"

Amikor a gyerek rájön a turpisságra, nyilván azt fogja mondani, hogy "De igen!" Erre a jó válasz: "Nah, elrontottad a játékot, azt hittem, erre is nemmel fogsz válaszolni, és nekem marad a fincsi túrórudi ;-) " és próbáld meg viccesen mondani ;-)

A "nem fájt!", és "utállak" szöveg meg az oviból jön, mindegyik csinálja.

Ezekre én azt szoktam mondani, hogy "nem is akartam, hogy fájjon", és "én meg szeretlek, de akkor is fel kell öltöznöd" Ezek a mondatok csak a nemtetszés kifejezései, még nem tud árnyaltabban fogalmazni, észérveket felsorolni, ezért használja ezeket. Nincs ezzel nagy gond ;-) Legalább szavakkal fejezi ki az érzelmeit, nem csapkodással.

Ha beszélgetni akarsz, akkor beszélgess! Ha közbeszól, akkor mond neki, hogy "érdekel, amit mondani akarsz, és meghallgatom, amint befejeztem a beszélgetést." Ilyenkor figyelni kell rá, hogy ha esetleg pisilnie kell, akkor azért félbe kell szakítani a beszélgetést, de egyébként tartsa fejben a mondandóját egy darabig.

Vígasztaljon a dolog, hogy majdnem mindenki ezekkel a dolgokkal küzd, kitartás!!!!!

2015. okt. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!