Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiamat műteni...

4 éves kisfiamat műteni fogják. Hogyan érdemes felkészítenem rá?

Figyelt kérdés

Két hét múlva műtik a lábát, altatásban. Előtte egy héttel be kell menni vizsgálatokra (pl. vérvétel), a műtét előtt egy nappal kell befeküdnie. Ha minden jól megy, a műtét után 2-3 nappal hazajöhet.


Még nem volt nagyobb egészségügyi problémánk. Ritkán jártunk orvosnál, ezért idegenkedik tőle, most a vizsgálatot is nehezen tűrte.


Hogyan érdemes őt felkészíteni? Milyen gyakran hozzam szóba? Érdemes mesekönyvet venni, amelyikben a szereplő kórházba megy?


Köszönöm!


2015. okt. 9. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a mesekönyvet tuti megvenném. Szerintem mesélj neki arról, hogy mi fog történni, ha kérdez válaszolj. Mond el neki, hogyha bármi kérdése van, akkor bármikor felteheti. De szerintem ne legyen ez állandó téma.
2015. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kislányom 4éves, 2hét múlva műtik, már túl vagyunk a vizsgálatokon. Sokat beszéletünk,kérdez,elmondtam mindent neki. ő nagyon várja, a vérvételen sem sírt.
2015. okt. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3,5 évesen műtötték először a fiamat, beszélgettünk róla előtte. Próbáltam nagyon természetesként beszélni mind a vérvételről, altatóorvosról, kórházi tartózkodásról stbstb írni, ne érezze, h milyen ideges vagyok. Jól vette az akadályokat, sem akkor, sem azóta nem sírt vérvételkor se pl. Legyél vele, tudjon mindent, mi fog történni és legyél nagyon nyugodt, akkor gond nélkül menni fog.
2015. okt. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!