Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy 19 hós gyerekemet nem lehet felöltöztetni, mert ordit és elfut, normális ez?

Figyelt kérdés
2015. okt. 10. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Enyém is ezt csinálta, bár ő kicsit később 2 évesen kezdte.

Én lefogtam (hangsúlyozom semmilyen fájdalmat nem okoztam közben, ellenzek mindennemű testi fenyítést) és felöltöztettem közben pedig elmagyaráztam, hogy mindenképp fel fogom öltöztetni, ha hagyja magát gyorsabban végzünk, ha nem, akkor csak saját magával szúr ki, mert tovább fog tartani. Szerencsére megértette 2-3 alkalom után már hagyta magát, sőt tartotta is a kezét a ruha ujja felé, hogy gyorsabban végezzünk.

Azt is ki szoktam hangsúlyozni, hogy ugye mennyivel jobb érzés tiszta ruhában, ha pl. szétkente magán az ebédet és nyakig kajás volt.

Most fél évvel később, már levesz saját magának ruhadarabokat is, azt nem is kell nekem csinálni.

2015. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ok és ha én ugyanezt magyarázom neki és nem segit?Akkor ez mit jelent hogy nem érti amit mondok neki?Vagy csak nem érdekli?
2015. okt. 10. 21:31
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

önállósodna

bíz rá pár feladatot

add a kezébea zoknit(persze aztán te adod rá a végén)

de szóval én bevonnám az öltözködésbe


én gyeremkem csak kéretni szokta magát, de hasonló korú

amikor a kabátot adnám rá, elhúz egy ásik sarokba és mindent mutogat próbálja a figyelmem másra terelni, én válaszolgatok neki, közben meg rávezetem és öltözés van.

2015. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen normális. Vondd be az oltozkodesbe!
2015. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez egy játék. MIndhárom gyerekemmel volt ilyen időszak.

Amikor nagy pocakos terhes voltam a másodikkal, akkor volt hogy emiatt nem tudtunk elmenni otthonról, mert nem tudtam felöltöztetni. Ő volt a gyorsabb. :)

2015. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is próbálkozik a kétévesem, de már megszoktuk a nagytesónál. :) Ha ndulunk valahová egyszerűen azt mondom, hogy oké, akkor ő nem jön velünk. :) Addig még nem jutott el, hogy megvárta volna, amíg kilépünk az ajtón. :D Előbb utóbb mindig ő maga akar felöltözni. Én mindennel így vagyok, az evést sem erőltettem soha. Ha mi leülünk enni, jön ő is, ha nem akar, akkor is odajön egy percen belül.

Egy kivétel van, amikor nem is próbálom elérni a beleegyezését és együttműködését: Amikor kimerült. Pl.este altatás előtt annyira fáradt néha, hogy hisztibe torkollik az öltözés, na akkor nem győzködöm, az ő érdeke is, hogy minél előbb ágyba jusson. Gyorsan átöltöztetem ahogy tudom.

2015. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És semmi baja a gyermekednek! Ez a dackorszak, az önállósodás és határfeszegetés időszaka. Hagyni kell a korához mért kisebb döntéseket meghozni és nyugodtabb lesz, mert érzi, hogy van szava a családban neki is.
2015. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A tiéddel egyidős gyermekem ugyanígy viselkedik, de ő már a születése óta utàlta az öltözködést. Van hogy együttműködő, de az esetek 3/4-ében menekül. Ha rajta múlna, akkor mindig meztelenül lenne. :)
2015. dec. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1,5 éves korra vonatkozóan fizikai fejlődés 3. bekezdésében van segítség

[link]

2015. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!