Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet fegyelmezni egy...

Hogy lehet fegyelmezni egy másfél évest? Kikészít, lassan bekattanok teljesen.

Figyelt kérdés

Alapvetően jól elvagyunk, nagyon-nagyon türelmesen állok hozzá, mindent elmagyarázok, megmutatok, rengeteget viszem levegőre, hagyom kibontakozni, mászni, pocsolyába ugrálni, bogarászni, 15 perces utat egy óra alatt megtenni... szóval tényleg nagyon igyekszem.


Aztán valami történik a kis agyában és olyanokat kezd csinálni, ami tilos. Mindig is tilos volt. Türelmes vagyok, leguggolok hozzá, a szemébe nézek, elmagyarázom és sosem engedek. De egyszerűen csak beleröhög a képembe, amitől felmegy a pumpa és ahogy próbálom visszafogni magam, egyre idegesebb leszek. Ha nem engedek elkezd sírni, mint akit kínoznak, a figyelem elterelés sem működik, ha már behergeli magát meg én sem vagyok tökéletes másfél éve 0-24-ben mintaanyának lenni... lehetetlen... legalábbis nekem az. Szóval ő röhögve hergel, újra és újra tilos dolgot csinál és figyel engem mosolyogva, én meg sajnos nem tudom, hogyan kell jól kezelni az ilyen helyzeteket, mert hatástalannak érzem az összes "praktikát".


Lényeg, hogy egyre gyakrabban fordul elő és nem tudok uralkodni magamon, úgy elkezdek kiabálni, hogy magam is meglepődök, de ez ördögi kör, mert ettől még rosszabbul érzem magam, hogy szar anya vagyok és még kevesebb türelmem marad a nap további részében. Ezek után általában sír egy kicsit, majd odajön hízelegni, bújik, puszilgat, a kezemet kéri, hogy simogassam. Annyira aranyos, ilyenkor mindig elmondom miért voltam mérges és kérem, hogy máskor ne csináljon ilyet, mondom neki, hogy nagyon szeretem és jól meg is szeretgetem. Ezek után lenyugszik, könyvet nézeget, pedig nagyon ritkán tud egyedül játszani. De alapvetően sokat szeretgetem, gyengéd a kapcsolatunk és az egész nap róla szól, ezért nem hiszem, hogy a figyelmemre pályázik a rosszaságaival...


Bárkinek bármi jó tanácsa van számomra, ne tartsa magában, mert komolyan nagyon kikészít, hogy nem tudok uralkodni magamon, hiába a magneb6 és az önfegyelem, ez a kis csoda elveszi az eszem, ráadásul 5 hónapos terhes vagyok.


Köszönöm nektek!


2015. okt. 15. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
esetleg azt próbáltad hogy észre se veszed a rosszaságot? persze ezt csak akkor lehet ha nem önveszélyes amit épp véghez szeretne vinni... nálunk például a fiamnak a drótok, dugaszok a mindenei, ő is másfél éves, konnektorokat bedugdostam vakdugóval, először rászóltam így is de úgy mint nálad kinevetett, utána mikor láttam hogy direkt csinálja hogy odanyúl, hogy rászóljak, úgymond nem vettem róla tudomást és már nem is volt érdekes :)
2015. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, jön a dackorszak, ez csak rosszabb lesz. Az enyém a nemre levágta magát a földre és hisztizett. Kemény volt, de megtaláltam nála a megoldást, és most jó. Nem vagy szaranya, próbáld túlélni.
2015. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
dehogy vagy szar anya ,én is pont így szoktam ki akadni nem segít.Igen az is egy jó megoldás hogy megpróbálsz nem tudomást venni a dolgairól,mert látja hogy ideges vagy annál inkább csinálja.Az a baj hogy nálatok most kezdődött ez dackorszak kb 3 éves koríg tart.
2015. okt. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szaranya. Türelmes, odaadó, fegyelmezett, normális anya van, akinek a gyermeke közelít/belépett a dackorszakba. Ez ezzel jár. És készülj, mert rosszabb is lesz. Kikészülünk, elfáradunk, szar anyának tartjuk magunkat, sírunk, fogadkozunk. Ha néha elgurul a gyógyszerünk és jót kiabálunk, attól még nem lesz sérült a gyermek és ennyi belefér.


Sovány vigasz, de ezt csak túlélni kell és lehet, lehetőleg ugyanilyen fegyelmezettséggel tedd, mint ahogy eddig is tetted. Eljön majd a vége, ne aggódj. Egyszercsak elkezd majd ritkulni, megszűnni a dacoskodása, de felváltja ezt a rettenetet a kiskamaszkori szarság. Állítólag az rosszabb.


Az én lányom már 5 éves lesz, visszagondolva, nem tudom, hogy hogyan éltem túl, pedig ő a kevésbé dacos gyerekek közé tartozott, viszont már csak nyomokban van ellenkezés benne.

2015. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy jó megoldás, ha nem veszel róla tudomást. Mert ezt pont azért csinálja, hogy megtanulja a határait, és megismerje a reakcióidat. Ha mindig ugyanúgy reagálsz egy "rosszalkodásra", akkor megérti, hogy azt nem szabad, és anya akkor mérges lesz...vagyis az nem megfelelő viselkedés. Ez egy nagyon hosszú folyamat (dackorszak), de maradj következetes, ha valami tilos, az mindig tilos, akkor is ha éppen mosogatnál, és nem szeretnéd félbehagyni amit éppen csinálsz, vagy fáradt vagy és nincs kedved felkelni a kanapéról. Mindenkinél elszakad a cérna néha...ez ilyen. De próbálj arra törekedni, hogy azért saját magadat ne idegesítsd fel feleslegesen, próbálj nyugodt maradni belül, kívülről viszont látszódjon rajtad, hogy a döntésed végleges: a nem az nem. Ha rosszat csinál, határozottan "kicsit mérgesen" szólj rá, vidd el onnan...stb. Akár többször is, mert többször is meg fogja próbálni ugyanazt (az önfejűbb gyerekek akár 200szor is). Nem baj ha sír, valahogy neki is ki kell fejeznie a nemtetszését, nem fojthatja magába az érzéseit. Majd megnyugszik, és keres valami más elfoglaltságot.

Saját magadban rendezd le ezt a dolgot, hogy mostantól ez egy ilyen időszak lesz, fárasztó lesz, de te egy ügyes, türelmes és következetes anyuka vagy (még ha néha tényleg ki is borulsz)... és egyszer ez az időszak is elmúlik majd, ha nagyobb lesz már, elég lesz csak a megszokott határozott módon rászólnod, esetleg nyomatékosítanod, hogy a "nem" végleges.

2015. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az 1. gyerek megedz mindenkit, én a 2.-nál már sokkal nyugisabb vagyok, mert egyszerűen hozzászoktam furcsaságokhoz, helyzetekhez.

Sztem mindent szépen, helyesen csinálsz, és ő szeret,aranyosak vagytok. Még azon a tanácson is gondolkodom, hogy MagneB6-ot vagy Valerianát javasoljak, mert teljesen mormális és viszonylag nyugis a reakciód. Én is szoktam rákiabálni, üvöltöttem is már, de mint a kígyó, kisiklik a kezeim közül azzal, h beszélek, megmagyarázom, miért helyes/nem helyes, és látom, már rám sem figyel/már mással foglalkozik/nevetgél/újabb rosszaságot kezd el stb. Nekem ez az idegesítő, amikor oda sem figyel.

Pár hónapig fog ez tartani, aztán egy része elmarad, szinte megkönnyeddülsz, de lesz helyette valahogy másként. Ha sokat olvasgatsz hiszti, viselkedés okai témában, empatikusabb leszel, ráhagyod hogy ez egy fejlődési fázis, igen, ez ilyen, és neked is könnyebb lesz.

2015. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 éves fiam dettó! :) Elmegyünk sétálni, boltba...minden oké/nyugis a gyerek, aztán valami kattan az agyában és elrohan, eldobja a kismotort és rohan az autók felé/ki a boltból...stb! Van egy öccse így őt meg otthagyom babakocsistol ahol épp jártunk, h szaladjak a nagy után. Borzalmasan idegtépő! És akkor az otthoni legapróbb h.lyeségekből fakadó hisztit még nem említettem. Ha rákiabálok megjobban ordít, ha ráhagyom és kimegyek a szobából mégjobban ordít, megmosom az arcát kicsit lenyugszik, majd újrakezdi. Múltkor úgy ordított h alig kapott levegőt, na akkor elkezdtem jó hangosan énekelni a "Hull a szilva a fáról" c. dalt. Úgy meglepődött, h elhallgatott, aztán kinevetett! :) Ja és általában akkor kezdi a hisztit mikor elaludt a kicsi, vagy épp altatom! Kitartás! Minden nap egy picivel jobb lesz (vagy minden másnap)! :)
2015. okt. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok! Az a korszak még jó mikor rászólsz és kinevet! De az ami nálunk is van, hogy kimondod a nem szócskát és borzalmas ordításba kezd, na az idegtépő.
2015. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 hónapja volt 1,5 éves a lányom, mi újabban ha már nagyon rossz, bekísérjük a sarokba "gondolkozni". (Persze előtte úgy tízszer megkérjük, hogy fejezze be.) Ott maradunk vele, elmondjuk, hogy mit nem lett volna szabad csinálnia. Persze torkaszakadtából üvölt közben, de megvárjuk, hogy lenyugodjon, és utána megyünk vissza játszani. Egyelőre működik.
2015. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!