Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel kössek le a lakásban...

Mivel kössek le a lakásban egy örökmozgó 3 évest?

Figyelt kérdés
Ki szoktunk menni pocsolyázni is ha nem szakad ezerrel az eső de azt nem lehet hosszú órákig. Amikor jó idő van egész délután lent vagyunk mert iszonyat a mozgás igénye de ilyen időben mit csináljak vele? Nem szeret rajzolni, színezni, gyurmázni. Próbáltam sóliszt gyurmát, tenyérfestést is de semmi nem érdekli amihez ülve kéne maradni. Bújócskázni, szaladgálni, kisautózni, pályát építeni szeret de látszik rajta, hogy már unja ezeket. Nem tudom mit csináljak vele, egyre hisztisebb is. Ilyen folyton mozgásban lévő gyereket mivel foglaljak le lakásban? Nem vették fel óvodába mert csak februárban tölti be a 3-mat és mivel kistesót várunk bölcsiben sem akadt hely számára. Családi napközi nagyon drága. Tudtok ajánlani valami más lehetőséget ami leköti a figyelmét, energiáit?
2015. okt. 16. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Esetleg játszóház a környéken?


Otthon próbálkozni szoktunk bunkerépítéssel, szerepjátékokkal, főzés-sütéssel, más házimunkákkal, lehet tornázni is, akár gyerekzenére, vagy énekelve, tudod, amiket oviban is játszanak, pl: https://www.youtube.com/watch?v=dkEfzizLCGE

2015. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi könyvtárban voltunk ma.

Gyereknek ingyenes a beiratkozás illetve felnőttnek a helyben olvasó jegy.

Végignézi általában a Bogyó és Babóca könyveket meg a Kisvakondot aztán pici játék a játszósarokban meg körbesétálunk a felnőtt részlegen, mert tetszik neki a "labirintus". Szerencse esetén van ott hasonló korú gyerek és együtt játszanak:)

Meg persze felolvasni is szoktam neki ha kéri.

Ha szoktatok menni pocsolyázni, akkor gondolom van "védőfelszerelés" gumicsizma meg esőnadrág. Nyugodtan menjetek szokásos sétára, lehet leveleket nézegetni meg ilyesmi.

Ha nagyobb vár

2015. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*folyt.: ha nagyobb városban laktok, lehet menni buszozni, villamosozni, az enyém imádja. Olyan irányba megyünk ahova máskor nem szoktunk járni, és akkor mesélek neki arról, hogy mit látunk.

Lakásban meg lehet tornás/táncos videókat nézni youtube-ról meg mozogni rá.

Illetve gyerekdalok hallgatása közben jobban eljátszik magában az enyém.

Diavetítő, toronyépítés kockából, Duplo nem jöhet szóba? Keménylapos könyvekből is lehet várat építeni.

Illetve én felfújtam egy strandlabdát, azzal nem tud semmit se leverni, azzal szoktunk a lakásban passzolgatni. De egy lufi is megfelel a célra, ha sok törékeny van elérhető távolságban.

Karikákat rúdra dobálni, vagy könnyű műanyag teke?

Nekünk van olyan szőnyegünk, amire ugróiskola van rajzolva, meg van rajta centi hogy mekkorát tud ugrani (ikeában vettük).

Én bordásfalat tervezek még venni, de kisfiadnak lehet egy bokszzsák se lenne rossz.

Kosárladba palánk is van miniben, amibe szivacslabdával lehet dobálni.

Főzés nem érdekli? Csinálhatnátok valamilyen sütit, amit ő díszíthet, ha szereti az édességet.

2015. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A házimunkába nem nagyon tudom bevonni sajnos nem köti le egyik sem a söprésen kívül de azt is megunja 10 perc alatt. Így elég nehéz vele de sok hasznos tippet is adtatok. Kipróbálom őket. Szép napot nektek és még egyszer köszönöm :-)
2015. okt. 17. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!