Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a különbség a dackorszakos...

Mi a különbség a dackorszakos hiszti és az autista dührohamok között, hogyan lehet őket megkülönböztetni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 22. 13:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok, a linkhez annyit, hogy az okok tekintetében erősen hiányos felsorolású (gyakorlatialg csupán egyetlen lehetséges okot jelöl meg), és vitatható a hangsúlya felvetésnek.

A többi szempontból megfelelő lényegi összefoglalónak találtam, a Kanner-szindróma szócikket.

2015. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
26%

Most kezdtem csak beleolvasni a korábbi válaszokba, bár nem lesz időm másokéba... Mindenesere a négyes javarészt irreális infót adott, korrigálom.

Idézem őt:


"A hiszti egyébként azért van, mert valamit el akar érni a gyerek, egy autisztikus hiszti pedig indokolatlan, hirtelen, minden átmenet nélkül egyszer csak, számunkra megmagyarázhatatlan ok miatt elkezd ordítani."


Tehát inkompetensként ne tájékoztassuk félre a kedves aggódó kérdezőket, hadd kérjem ezt... Aki alig ért valamihez, szerintem legfeljebb csak jelezze esetleg, hogy csupán sejti a választ.


Tehát, a "hiszti", három / három és fél éves korig soha nem azért van, mert tudatosan el akarna érni bármi is egy gyermek, mivel erre még képtelen. Legkésőbb eddig tart a dackorszak, mely egyúttal az én-tudat kialakulása is.


Amíg nincs stabil én-tudat, képtelen a gyermek tudatosan ártani, képtelen tudatos manipulációra is.


Ösztönösen él még. Három évesen, általános esetben kialakul az én tudat alapvetően, de tudatos manipulációra még ekkor sem képes, így még ekkor se azért "hisztizik", hogy tudatosan bármit is elérjen.


Sőt, a negyedik életévben bár már megjelenhet, de még akkoriban se jellemző. Kb az 5. szülinap tájától jellemző inkább, hogy tudatosan manipulálni próbálják kisebb-nagyobb gyakorisággal a gyerekek a felnőtteket, és persze még ekkor is egyén függő, temperamentum függő! És ekkortól kezdve se minden "hisztijük" szól erről....


Más kérdés, h ösztönösen vannak bizonyos "programok", melyek pl figyelem felhívó jelleggel automatikusan, ösztönösen jelentkeznek, a felnőttek befolyásolására, pl a csecsemő különféle módon sír, hogy a különféle igényei teljesülhessenek (pl teli a pelus, ami zavarja a komfortérzetét, vagy pl éhes, vagy fáj valamije) - de mindezen jelzései NEM tudatosak a részéről!


Akit idéztem, csak annyiból talált bele, hogy az autizmus esetén a dühkitörések jó része szintén NEM manipulációk, hanem esetleg lehet hatása másokra, NEM szándékolt módon, vagy pedig abszolut semmiféle manipulációról nincs szó, ösztönösen se.


Azonban autistákból különösen sok féle van! Ezt is figyelembe kell venni.


Az sem reális, hogy "megmagyarázatatlan okból" dühöng egy autista.

Van, h nehéz kitalálni az okát, de sok esetben (főleg szakember által, aki ismeri őt, esetleg a szülője által) kitalálható a lényegi oka. Lehet ez érzékeszervi túlingereltségtől kezdve (bár alulingereltség is jelentkezhet, csak az általában más követmkezménnyel jár), a szocfóbián át, a testi fájdalomig számos fajta ok... Tehát az esetek jó részében megfejhető az oka.

2015. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A 10-es nem én vagyok, a 9. és 11. igen. A 10-es-nek viszont igaza van. :)
2015. okt. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Előző,

ez nem lehetséges, valamint benéztél:


jelenleg azonos % a 9. és 10. beírás,

azonban a 11.beírás jelenleg eggyel nagyobb %-on áll.

2015. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!