Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a különbség a hiszti és a...

Mi a különbség a hiszti és a makacsság között?

Figyelt kérdés
Párom nagyon engedékeny, és emiatt szinte már percesek a viták köztünk. Bármi hiszti van, akkor csak azzal védekezik, hogy a gyerek makacs.
2012. jan. 9. 08:55
 1/9 zkriszti3 ***** válasza:
Még én is makacskodok, ragaszkodok az elképzelésemhez.A hisztéria nálunk erős hangeffektekkel kísérd játszma az idegeimmel.Mármint a gyermekem produkál ilyen dolgokat. A hisztit ki lehet nevelni egy kisgyerekből, a makacsság sokszor motivál céljaim elérésében.
2012. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ami viszont fontos szerintem, hogy a gyerek előtt soha ne vitázzatok a nevelésről, különben kihasználja rendesen. Persze nem tudom, hogy előtt vitáztok-e avagy sem.


A hiszti pl nálam az amikor valamit megtiltok neki, mert veszélyes vagy nem praktikus stb és ő csak azért is akarja, azzal, hogy megtiltottam még jobban és toporzékol, ha nem úgy van.

Az első egyébként nagyon jól leírta a különbséget :)

2012. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem a gyerek előtt vitázunk. Pár példa: szerintem az hiszti ha válogat a kajában (csak pizzát meg McDonald's-os kaját enne egész nap), ordít ha nem egész nap a mese csatornára van kapcsolva a TV, a földhöz vágja a poharat, ha nincs az oldalán Hannah Montana, stb. Párom szerint csak makacs mint az öszvér, és pont olyan mint a nagyapja (meg mindenféle hülye hasonlattal jön), és amúgy is még gyerek el kell neki nézni mindent. (lassan 10 éves)
2012. jan. 9. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Na ez szerintem is hiszti inkább. A makacsság nálam a, ha mondjuk valamit nem tud megcsinálni, mert mondjuk még ügyetlen (cipőfűző bekötése pl), de ettől függetlenül órákig szöszöl vele még akkor is ha ideges lesz tőle...vagy ehhez hasonló.

Mese csatornáért hisztizni az nem makacsság hanem hiszti. Ha így nézzük az a gyerek is makacs aki földhöz veri magát a boltban a Barbie babáért. Makacsul akarja...

2012. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
20:12! Pont egy ilyen példát mondtam én is a páromnak! Ha valami nem sikerül és próbálkozik akár órákon át (és felsoroltam pár dolgot) az a makacsság. De olyan dolgokban meg pont hogy nem így cselekszik. Ha elsőre valami nem sikerül, kitör belőle a sírás, kiabálás és követeli, hogy valaki csinálja meg helyette.
2012. jan. 10. 08:29
 6/9 szokratesz ***** válasza:

Kedves kérdező

Ti nemvelitek a gyereketeket hanem az nevel benneteket.

Olyat, hogy földhöz váág egy poharat???? mert nincs rajta valami ábra???? S ezért milyen bünti járt neki? Vagy anyukarögtön seprű és eltakarítja a romokat?

Nem akarok rosszat jósolni, de ez a gyerek 10 év múlva meg is fog benneteket verni. Csak úgy makaccságból.

De ha a párod az oka az eféle nevelésnek akkor a helyedben én azt tenném, hogy rábíznám a gyereket 1 hónapra de mindenestől aztán majd meglátnám, hogy akkor is a nagypapi jutna róla eszébe.

2012. jan. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem nincs lehetőségem a gyereket nevelni, mert nem én vagyok az anyukája. Nálunk főleg hétvégeken van, és a párom (elmondása szerint) azért enged meg neki mindent, hogy ha már itt van érezze jól magát. Otthon állítólag ugyanezeket csinálja, de az anyukája inkább ráhagyja, mert nem bírja hallgatni a sírást.
2012. jan. 11. 08:27
 8/9 anonim ***** válasza:

SZerintem olyasmi, ahogy az első írta.

A makacsság, véleményéhez ragaszkodó személy, akkor is ha az ésszerűtlen, és ellenszegül másoknak. Viszont ez akár makacs hallgatás is lehet.

A hiszti fegyelmezetlen idegesség, ami hangosan tör ki, sírás, kiabálás, törés zúzás stb.

2012. jan. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5.5éves lányom makacs és hisztis megvonom tőle amit a legjobban szeret nincs mese a tv v a játékait elteszem kis idöre ha nem órdítás jön a hideg vizes zuhany és a segre verés vagy atyai pofon használ hogy észhez térjen!
2012. jún. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!