Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pécsen hova tudnám vinni TSMT...

Pécsen hova tudnám vinni TSMT tornára a kislányomat? Esetleg valahol van ingyenesen is?

Figyelt kérdés
2015. okt. 26. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak annyiban tudok neked segíteni, hogy ingyen akkor kaphatja csak meg, ha a megyei szakértői bizottság elrendeli neki habitáció formájában. Mennyi idős a kislány? Miért kell neki torna? Tankerületi v. megyei szakszolgálat látta már?

Ingyen igen nehéz kapni, papír kell hozzá gyógypedagógustól, mint feljebb írtam.

2015. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Nem tudom hogy tényleg kell-e neki, csak el van maradva picit a beszédfejlődésben és egy ismerős fejlesztő pedagógus javasolta, hogy vigyem el TSMT-re. 2,5 éves a kislányom és kb. 12 szót mond meg pár állathangot, viszont mindent megért.
2015. okt. 26. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérj időpontot minél hamarabb a nevelési tanácsadóba (tankerületi pedagógiai szakszolgálat) v. a korai fejlesztőbe. Szülőként is kérhetsz időpontot, nem kell semmilyen beutaló. Ezzel nem vesztesz semmit, de ha kell fejlesztés neki, akkor mire megy oviba, akkor már ott is foglalkozik vele a logopédus, ha lesz papírod, illetve a korai fejlesztőbe is járhat.

Nem tudom nálatok mennyi idő az időpont, nálunk jó fél év. Lehet, hogy ha elkezdi az ovit, akkor beindul a beszéde, de mondom, nem vesztesz semmit, ha gyógypedagógus megnézi a gyereket.

Kérdés, hogy érthető-e a beszéde is, cserél-e fel szótagokat, betűket?

2015. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Érthető. Amiket mond azt elég szépen mondja. (anya, apa, mama, oda, ott, fa, haza, nem, jó, nyom, baba, egyedül az

Anna helyett mondja néha hogy Hanna, de valamikor azt is szépen kimondja)

2015. okt. 26. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!