Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok tanácsot adni elhúzod...

Tudnátok tanácsot adni elhúzodó hörghurut esetén? Már nem tudom mit adjak a gyereknek, elkeseredtem!

Figyelt kérdés
Gyermekemmel màr 5 hete szenvedünk, megfàzàs, nàtha , majd heveny hörghurut lett. Szedtük a szokàsos dolgokat köptető, hörgőtàgító kúp. Majd 3. hét végén kaptunk antibiotikumot ( bakteriàlis felülfertőzès elkerülèse èrdekèben). Aztàn màr ugye csak a köhögès megmaradt de màr nem volt vèszes, de még meg se gyógyult teljesen, most megint elkezdődöt szinte előlről. Orrfolyàs, csúnya hurutos köhögès. Mivel pont hétvége volt elvittem az ügyeletre, ahol antibiotikumot írtak fel ( aminek nem örülök, hisz alig 2 hete kaptunk). Persze utàna làtta a hàziorvos is, aki mondta hogy ő mèg nem làtta volna indokoltnak az antibiotikumot. Màr teljesen elbizonytalanodtam minden tekintetben. Ja ès persze a bölcsibe el se jutunk így soha:(

2015. okt. 27. 21:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

De az inhalatorhoz kell gyogyszer is. Legalabbis a babyhallerhez. Azt szivja ki belole. Ez a ventonil. (Vagy ventinol -sosem tudom megjegyezni a nevet.) ez olyan mint amit az asztmasok fujnak be maguknak. Vagyis ugy kell elkepzelni.

Az en fiam sem rajong erte, de en ugy vagyok vele, ha mar 2-t lelegzik belole mar akkor jobb mint a semmi. Nekunk altalaban 3x vagy 4x kellett 10 belegzest csinalni.

Sajnos nekunk visszatero lett a horghurut a tavaszi tudogyulladas ota.

Antibiotikumot egyszer sem kaptunk. Ritkan bakterialis eredetu egy horghurut, legtobbszor virus okozza, arra meg ugye felesleges az antib.

Amugy nekunk sem szokott lazzal jarni.

2015. okt. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hidegpárásitó, lándzsás utifű szirup ha hurutos. Ha már nem hurutos, köhögés csillapitónak izlandi zuzmó! Mást sose adok neki. Illetve salvus vizet a hidegpárásitóba és inhalálni vele! Ezt lehet akkor is ha nem beteg! heti 1-2 alkalommal.
2015. okt. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Állansóan antibiotikumot ir fel, de még sose adtam be neki. Mert nem lázas, eszik iszik, rosszalkodik. Akkor meg minek... Nem szabad antibigyot! Sajnos a jó sejteket is pusztitja. Szomszéd kisfiú 3 éve kapja az antibigyot. Szerintem már literszámra beadta neki az anyja. 2 hét bölcsi, 2 hét beteg. 2 hét ovi 2 hét beteg. Még nyáron is!
2015. okt. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen ez az àllandó dilemma az antibiotikummal kapcsolatban! Alapesetben a mi dokink se antibiotikum pàrti, nagyon végső esetben írja fel. Persze ezért is voltam elbizonytalanodva hisz az ügyeleten nem ismerem a dokit, de hogy bíràljam felül a döntèsèt? De közbe meg a bèlflóràjàt se akarom tönkre tenni ( màr örülök hogy az előző utàn vègre nem híg a széklete) , plàne ha feleslegesen kapja. Közbe megkèrdeztem a gyógyszertàrba az inhalàltort. Salvus vízzel ajànlottàk, vagy az ambrobene oldattal is lehet hasznàlni ha hötghurutja van.
2015. okt. 28. 12:57
 15/15 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Mikor 6 hetes volt a fiam és náthás egyáltalán nem kaptunk semmiféle gyógyszert! Az inhalátorba az orvos mondta, hogy salvus gyógyvízet tegyünk és azt lélegeztessem vele. 1 hét múlva se köhögés, se takony, se semmi. Ez azóta is így van. Szóval tök fölösleges az antibiotikum, főleg, ha vírusos a fertőzés.
2015. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!