Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjam ezt meg?

Hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés
Az a probléma,hogy egy héten van olyan amikor csak 2-3 napot dolgozom,és csak akkor alszanak bent a 6 éves nagycsoportos és a 3 éves kiscsoportos óvodás lányaim az oviban.Amikor nem dolgozom,akkor haza hozom őket.A nagyobbik nem alszik már az oviban,csak nézelődik,neki egy kicsit szenvedés.A kisebbik alszik.Amikor hazahozom őket,akkor a kicsi sír,hisztizik,szemtelen és nem akar aludni.Neki jobb lenne,szerintem ha minden nap ott aludna.Csak a 6 évesemmel mit csináljak?Őt is hagyjam bent(szenvedni),vagy Őt hozzam haza,amíg a kicsi bent alszik?Egyenlőre tanácstalan vagyok!
2015. nov. 4. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem ebben a korban nagyon fontos a kiszámítható, ismétlődő napi program a gyermekeknek. Az, ha egyik nap bent alszik oviban egy gyermek, másik nap nem, szerintem nem jó megoldás. Nem csak érzelmileg zavarhatja össze, de fizikailag is, pl akár az emésztési szokásaikat is.

Az sem gond, ha a 6 éves nem tud aludni bent, kis pihenés akkor is jó, nem érezné szenvedésnek, ha másik nap helyette nem játszhatna otthon pl., tudná, hogy ez a napi rutin része, elfogadná, és lehet még alduna is. (sokszor így alakul nagycsoportosoknál, hiába mondják, hogy nem akarnak aludni, sokan elalszanak akkor is)

Tapasztalatból mondom, mi minden változatot kipróbáltunk, legjobb az, amikor bent alszanak. Akkor a legkiegyensúlyozottabbak.

2015. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én ilyen esetben minden pénteken elhoznám őket, a többi nap nem. illetve így ugye 1 nap lenne amikor úgy alszanak bent hogy nem dolgozol, azért ennyi neked is jár, addig főzz meg, takaríts ki, délután meg csak az övék vagy :)

én legalábbis így csináltam mikor heti 3 napot dolgoztam.

2015. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van, csak anyukám megy értük általában, mert én később érek haza.

Az 5 évesem nem alszik, nagyon kevés az alvásigénye, kínszenvedés neki az ovis alvás és az egész este utána, aztán a reggeleket ne is mondjam. Szóval neki az a jó, ha este 9-fél 10-kor lefekszik, reggel fél 6-kor magától felkel és kész, neki ennyi bőőőőven elég.

A 3 évesem viszont alszik rendesen napközben, és este is jól elalszik.

Az 5 évesem állandóan könyörög anyunak, hogy anyu hozza őt haza ebéd után, persze neki ez tök jó. De ekkor a 3 évesemet is elkapja a parti-feeling, és nem akar lefeküdni itthon, pedig az oviban szépen alszik 2 órát is. Anyu panaszkodik, hogy egyre nehezebb ilyenkor elaltatni a 3 évest.

Úgyhogy most az van, hogy max 2-szer hozza haza őket anyu ebéd után, többi 3 nap bent alszanak. Így egy kicsit rossz és egy kicsit jó mindkettőnek.

Teljesen azért sem akarom "leszoktatni" az egész napos oviról az 5 évest, mert ő még jövőre is ovis lesz, ezt nem várhatom el anyukámtól sem, hogy most évekig elhordja haza a gyerekeket ebéd után. Azért anyukám sem fiatalodik.

A másik meg, hogy a 3 éves se szokja meg a jót, hogy mindig ebéd után jár haza, mivel ő meg 4 évig lesz még ovis ez évvel együtt...


Szóval szerntem válassz egy egészséges átmenetet :)

2015. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!