Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hós gyerekem még nem hajt...

20 hós gyerekem még nem hajt végre utasitásokat és nem válaszol (akkor fejbólintással) hogy érti amit mondunk neki, gond lehet vele?

Figyelt kérdés
Mindent megmutat,ami kell neki,pár szót tud,rámutat,ha valami tetszik neki.De ha kérdezem,hogy pl.kimegyünk az udvarra vagy bármi mást,nem reagál semmit.Nem tudom érti e-.és ha pl.mondom hogy vidd oda apának a nyuszit vagy ilyesmi nem csinálja meg.A barátnőm lánya minden kérdésre reagál pl.fejbólogatással ,egyidősek.
2015. nov. 7. 09:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Hát fura, az biztos..


Jó a hallása?

2015. nov. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
igen.volt vizsgálat.Tehát egy ennyi idős gyereknek már mindent meg kéne érteni amit mondunk neki és reagálnia kéne fejbólogatással?Csak mert ugye minden gyerek másképp fejlődik valamelyik lassabban
2015. nov. 7. 09:21
 3/30 anonim ***** válasza:
enyém sem bólogat és csak akor viszi apának a dolgokat, ha kedve van. szintén 20 hónapos, mindent ért, csak nem mindent akar, sőt, mostmár hisztizik is, ha valamit nem akar. szerintem semmi gond nincs ezzel. védőnő szerint sem, különbözőek. beszélni halandzsázik, de az "apa" az egyetlen, amit mond rendesen.
2015. nov. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
kedves utolsó,nekem is azt mondta a védőnő hogy különbözö a gyerekek fejlődési üteme,ne aggódjak.De azért egy kérdés:ha összességében nézed,az utasitásoknak egy részét azért megcsinálja?Nekem az egyetlen dolog amit néha megcsinál,hogy integet hogy tá,tá,ha mondom hogy köszönj el.De azt se mindig.De pl.ha a játszón vagyunk és elmegy valamerre és mondom neki hogy gyere vissza semmi.Mintha a falnak beszélnék.
2015. nov. 7. 09:39
 5/30 A kérdező kommentje:
azt irod tudod hogy mindent ért,csak nem érdekli.Honnan tudod hogy mindent ért,ha nem reagál,nem hajt végre utasitásokat,és nem is bólogat?ezt nem értem.Mert én nem tudom hogy mit ért és mit nem.
2015. nov. 7. 09:40
 6/30 anonim ***** válasza:
79%

Én biztosan nem nyugodnék meg, még ha a védőnő és egy másik anyuka (akinek a gyereke szintén nem okés) szerint rendben is van.

Szval vidd el dokihoz! Nézesd meg! Csak a saját kisfiamból tudok kiindulni, persze, az valóban igaz, hogy nem lehet a gyerekeket egymáshoz hasonlítgatni. De a fiam 20 hósan már egy elég terjedelmes szókinccsel rendelkezett, pár hónapra rá a második szülinapja környéken már többszavas mondatokban beszélt. És abszolút kommunikatív volt, együttműködő, interaktív.

2015. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Ez az, hogy integetés ez kb. egy éves korban már biztosan szokott menni. De inkább 8 hós volt a lányom, amikor integetett.

Ez az játszós balra el pont rossz példa, mert azt nagyobb, értő gyerekek is csinálják, pont nem érdekli őket, mit mond a szülő.


Más dolgokban kellene, hogy együttműködő legyen, és az is ok, hogy csak akkor csinálja meg, ha kedve van, de azért látni kéne az értelmet ennyi idősen már.

2015. nov. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Es ha nem hajt vegre utasitasokat akkor az mit jelenthet?mielott meg valaki azt irja itt varok diagnozist nem azert kerdem.voltunk mar orvosnal de meg nem mondtaksemmit.
2015. nov. 7. 10:45
 9/30 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem tudom miert nem hajtja vegre mert nincs kedve vagy mert nem erti.
2015. nov. 7. 10:47
 10/30 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 20 hós. Nem beszél, csak halandzsázik. Amit szokott félig érthetően mondani, az az add ide. Meg az anya. Viszont mindent megmutat, hogy mit szeretne. Ha kér valamit, a kezével jelzi, integet köszönés képen. Tökéletesen megérteti magát. Persze szokott hisztizni is, és nyafizni, olykor van, hogy a nyafi közepette nem tudom eltalálni, hogy mit szeretne, de ha lehiggad, és neki futunk a dolgoknak, akkor megmutatja. Kéréseket teljesít, de van hogy nincs kedve. Ezt onnan tudom, hogy megkérem valamire, pl vidd oda apának a telefont, akkor fogja, és oda viszi. De van, hogy menet közben valami nagyon érdekeset lát, és akkor leteszi a telefont, és oda megy megnézni az érdekes dolgot, vagy valamivel játszik, és nincs kedve abba hagyni a játékot. Innen lehet tudni, hogy olyankor egyszerűen nem akarja. A fejbólogatással ott tartunk, hogy ha kérdezek, azt szokta érteni hogy kérdés, de általában nemleges válaszként rázza a fejét, akkor is ha akarja. :)
2015. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!