Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye nem vagyok azzal egyedül,...

Ugye nem vagyok azzal egyedül, hogy soha nem mondanék ilyet a gyerekemnek, hogy "Üss vissza! "? Nyugtassatok meg!

Figyelt kérdés
Olyan sokszor olvasom itt is ezt, hogy szülök azt akarják, hogy 2-3 éves gyerekeik üssenek vissza, ha egy kortársuk nekikmegy a játszótéren. És az életben is láttam sok olyat, hogy a szülők, mint egy bokszmeccsen, üvöltöttek a gyereknek, hogy "Üss vissza! Üss vissza!" Most komolya, ennyien akarnak ketrecharcost nevelni a gyerekükből? Szerintem ez egy nagyon káros mondta. Először is visszaüthet, de attól lehet, hogy a másik erősebb, és csak ő jár rosszul. Másodszor, nem attól lesz valaki "védett", ha visszaüt. Sőt látom, hogy a gyerekek inkább azokat szekálják, azokra "szállnak rá", akik minden sértésre ugranak. Azokat, akikről meg lepereg a bántás, nem foglalkoznak vele, azokat békén hagyják. És ami a legfontosabb, ezzel a mondattal arra tanítják a gyereket, hogy a konfliktusokat agresszióval kell megoldani. Biztos jó ez így?
2015. nov. 9. 21:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol làtod ezt kérdező,de azok akik nem védik meg magukat,azok àldozatokkà vàlnak vagy felnőtt korukra bàntalmazókkà. Igenis a tanulàsi folyamat része,hogy megvédi magàt egy gyerek, a helyzethez alkalmazkodva.

Sosem mondtam a kisfiamnak,hogy üssön vissza,pont azért mert àtlagban kb 10 kg-val és egy fejjel magasabb a kortàrsainàl,ìgy akàr komolyabb sèrülést tudna okozni. De azt mindig hangsúlyoztam,hogy védje meg magàt,ne legyen àldozat. Azzal ha tiltom az önvédelmet csak a gyerekben okozok feszültséget hiszen az ösztöneit fojtja el,és rosszul jön ki az adott helyzetből is,és amìg nekünk itthon van konfliktuskezelési kultúrànk,addig ez sokakról nem mondható el. Màrpedig van az a helyzet,hogy a màsik kölök csak a pofonból ért. Akkor kapja azt, teljes mértékben szituàció függő.

Amit te mondasz az a két véglet és egyik sem jó.

2015. nov. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
55%
Mi sem ere tanitotuk a fiainkat ,férjem sem ilyen soha nem verekedett,pedig erős,itthon 2 fiam még is sokszor verekszik egymásal .viszont másokal soha nem verekednek ,férjem mégsem nyámnyila ,vagy gyáva kukac felnötként sőt van pár barátja is .
2015. nov. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%
Hát én bizony nem szeretném, hogy kukatöltelék legyen a fiamból, akit mindenki bánthat. Van egy kisfiú az ovinkban, fele akkora mint ő (egyébként csak fél évvel fiatalabb, szóval nem pici, a fiam 3,5 éves), aki hónapok óta egymás után okozza a sérüléseket neki. A legutóbbi után bizony elmondtuk neki, hogy ne hagyja magát, üssön vissza. Ő soha nem kezdjen verekedni, de ha vele egykorú bántja, bizony ne hagyja. Nem szeretném, ha nyomi lenne a fiamból.
2015. nov. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%

Kövezzetek meg, ha nem ilyen formában de igenis azt fogom mondani a fiamnak hogy ha megütik üssön vissza. Ettől még nem ketrecharcost nevelek belőle, de miért is kellene hagynia magát? Írtad, hogy peregjen le róla ha bántják, tanítsuk erre, én itt a szavakkal való bántást gondolom, és igen, ha szavakkal bántják engedje el a füle mellett és ne foglalkozzon vele, de ha megüti miért is hagyná magát? Ha a munkahelyeden téged arcon vágna valaki csak úgy, mert épp nem tetszik neki a hajad színe, te nem ütnél vissza? Persze, felnőttként az ember másképp is tud már reagálni, ha megütnek nem feltétlenül ütök vissza, inkább leordítom a másik fejét, de gyerekként ők ezt még szerintem nem tudják hogy lehet más képp is visszavágni. Nekem volt olyan osztálytársam, óvoda társam akit azért bántottam állandóan mert az szegény meghúzta magát, volt hogy minden nap kapott pofont a csoport nagyfiújától ő meg szegény csendben tűrte ezt. Na, én nem akarom hogy az én fiam ilyen legyen...

A fiam egyébként most 2.5 éves, januárban megy oviba, egyáltalán nem agresszív, soha nem verekedik itthon, szerintem azt sem tudja mi az. Biztosan azt fogom neki mondani ha megütik az oviban hogy legközelebb ne hagyja magát, vagy ő is lökjön-üssön vissza vagy kiabáljon rá a másikra, de ne hagyja magát.

2015. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
ez egy olyan dolog, hogy a bölcsibe arra nevelik, ne hagyja magát. az oviba meg, pont nem arra, hogy üss vissza!
2015. nov. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
a fiúkban ott van az ősi harcos vér! Kiskakasok a szemétdombon. A fiúknak kell a harc a verekedés. Ez ősidőktől ott van és ez igy is marad! Kezelni kell megtanitani mindegyiknak a dolgokat! Lehet elgáncsolják, viszont ne ugorjon már ezért a torkának. SZóval a helyzetfelismerés teszi a fiút majd férfivá! Az erőszakra nem mindig erőszak a válasz!
2015. nov. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
51%

Én a te nézőpontodat osztom. Nem is értem, mi lenne a világgal, ha mindenki ilyen adok-kapok módon intézné a konfliktusait. Bécike üt, Jancsika visszaüt, Bécike visszarúg, Jancsika belegyomroz Bécikébe, Bécike fojtogatni kezdi Jancsikát, Jancsika hátratekeri Bécike kezét.... Ugye nem gondoljátok, hogy a tettlegességet nem előzte meg valamilyen kisebb sérelem, amire a másik MÁR rátromfolt? Így aztán lehetetlen megítélni, ki kezdte! Mindenki tökéletesen meg van győződve a maga igazáról, mint egyetlen és megkérdőjelezhetetlen igazságról! Mégis mi lesz a végkifejlete az ilyen adok-kapoknak? ÉS tök mindegy, hogy gyerekekről beszélünk-e vagy felnőttekről!


Én ezt tanítom a lányomnak. Kerülje el azt, aki kötözködik. Mert a kötözködésnek ez a természetes büntetése: hogy elkrülnek, hogy senki se akar veled játszani. Nem a visszaütés. Ha elkerülni nem lehet, szóljon egy felnőttnek. Elsősorban annak, aki jelen van, ha ez nem elég, akkor nekem - majd én megvédem. De ne üssön. Nem süllyedünk le az ovis társak a primitív családtagjainak a színvonalára, csak mert ők le akarnak oda rángatni. Nem, ha különbnek tartjuk magunkat, akkor csakis az jogosíthat fel erre, ha különbül is viselkedünk.

2015. nov. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"majd én megvédem."

Na pont az ilyeneket fogják minden nap bántani, ezek a gyerekek lesznek azok, akik mindenért nyávogva rohannak az óvónőhöz/tanítónőhöz, mert a legkisebb konfliktusnál is lefagynak. A gyerekek között vannak balhék és meg kell tanulniuk megoldani. A legjobb, ha szóban, de bizony előfordulnak verekedések is. Ettől még senki nem fojt meg senkit, de nem lehetsz ott mindig, hogy megvédjed, neki magának kell majd.

2015. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Jó akkor konkrétan mit kell azon érteni, hogy "ne hagyd magad"? Vagy honnan tudod megállapítani, hogy ki kezdte???
2015. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Akkor felteszem máshogy a kérdést: miért gondolják sokan, hogy azok tudják megvédeni magukat, akik visszaütnek? Aki nem akarja, hogy "áldozat" legyen a gyerek, az nevelje magabiztosnak és nyugodtan, az ilyen emberekbe nem kötnek bele. (És ezt talán nem feltétlenül azzal kell elérni, hogy végigpofoztatjuk a gyerekkel a fél játszóteret.) A mindenre ugró, mindenért revansot akaró emberek sokkal inkább lesznek bántás céltáblái, mint a magabiztos nyugodt emberek.


Valaki írta, hogy a "dobd vissza kenyérrel" mentalitás nem működik. Szerintem nincs igaza. Velem is volt pl. olyan, hogy egy új munkatársam bunkó volt velem. Én akkor direkt elkezdtem jó fej lenne az illetőhöz. A vége az lett a dolognak, hogy az illető bocsánatot kért, és azóta jóban vagyunk. Volt pár ilyen. Lehet, hogy aki szemét velünk, az igazából nem rossza, csak rossz pillanatát kaptuk el. És a helyett, hogy beindítanánk egy negatív spirált, több értelme van inkább megtörni azt. Persze nem mindig működik, de azért érdemes próbálkozni.


Még azt is írták, hogy vannak emberek, akik csak az erőszakból értenek. Ez igaz, de most tényleg, most egy verekedős két évesre rámondod, hogy ő a Sátán, aki a velejéig gonosz és ütni kell, mert csak abból ért? Nem lehet, hogy pl. csak a testvérféltékenység miatt feszült és így tudja kifejezni? Vagy más ilyen van mögötte? (Komolyan annyi ilyet hallok, hogy lassan kiírok egy kérdést arról, is hogy "ugye nem csak én gondolom úgy, hogy egy kisgyerek nem lehet gonosz?")


Még annyi, hogy két gyerekem van, soha nem biztattam őket a "bosszúra". A fiam nagycsoportos, és nem csak én mondom, hanem az óvodai jellemzésébe is beleírták, hogy vezéregyéniség és ötletadó játékok során. A lányom se elveszett, róla is mondják az óvónők, hogy népszerű a többi gyerek között. Pedig ha tehettem, mindig lefogtam a kezüket, amikor vissza akartak ütni.

2015. nov. 10. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!