Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye nem vagyok azzal egyedül,...

Ugye nem vagyok azzal egyedül, hogy soha nem mondanék ilyet a gyerekemnek, hogy "Üss vissza! "? Nyugtassatok meg!

Figyelt kérdés
Olyan sokszor olvasom itt is ezt, hogy szülök azt akarják, hogy 2-3 éves gyerekeik üssenek vissza, ha egy kortársuk nekikmegy a játszótéren. És az életben is láttam sok olyat, hogy a szülők, mint egy bokszmeccsen, üvöltöttek a gyereknek, hogy "Üss vissza! Üss vissza!" Most komolya, ennyien akarnak ketrecharcost nevelni a gyerekükből? Szerintem ez egy nagyon káros mondta. Először is visszaüthet, de attól lehet, hogy a másik erősebb, és csak ő jár rosszul. Másodszor, nem attól lesz valaki "védett", ha visszaüt. Sőt látom, hogy a gyerekek inkább azokat szekálják, azokra "szállnak rá", akik minden sértésre ugranak. Azokat, akikről meg lepereg a bántás, nem foglalkoznak vele, azokat békén hagyják. És ami a legfontosabb, ezzel a mondattal arra tanítják a gyereket, hogy a konfliktusokat agresszióval kell megoldani. Biztos jó ez így?
2015. nov. 9. 21:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Kérdező! Az a baj, hogy nagyon fekete-fehérben gondolkodsz. Van átmenet a végigpofoztatom a gyerekkel a játszóteret és a pofozózsákot nevelek a gyerekemből között. Sajnos te nem akarod felfogni, hogy itt többen mit írtunk, nekem pedig ne haragudj, de sem időm sem kedvem olyannak szájbarágósan magyarázni, aki nem is akarja megérteni amit írok, mert eldöntötte, hogy csak az a jó, ahogy ő csinálja. Neveld úgy a gyereked ahogy akarod, én is így teszek, aztán majd kiderül, jól csináltuk-e.
2015. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Én inkább azt látom, hogy nem igazán jön át, hogy annyi a bajom, hogy itt sokan azt tanítják a gyereknek, hogy az agresszióra az agresszió a megoldás. Pluszban azt hiszik, hogy abból lesz az áldozat, aki nem akar bosszút állni.


Az, hogy ki hogyan nevelte a gyerekét, sajna igazából egyikünk se tudja majd meg...A gyereknevelés nem olyan, mint egy fizikai kísérlet, nem fogjuk újra megismételni egy kis változtatással, hogy mi lett volna ha X dolgot máshogy csinálunk.

2015. nov. 10. 13:15
 23/24 anonim ***** válasza:

Valahol a középút a megoldás itt is, mint sok más téren szintén.

Én mindig a lehető legszelídebb önvédelmi módszert választom, de a lehető legszelídebb mindig helyzetfüggő, van, h az relatíve erőltejes!


Van, h elég verbálisan lerendezni a dolgot, olyan is van, h jobb pókerarccal, némán, de határozottan odábbállni (tinik és felnőttek esetén fordulhat elő inkább). De pl ha elémlépne valaki, és lendítené a karját, esélyesen megvédem magam, de ez nem feltétlen jelenti azt ,h visszaütök, amíg az felesleges! Hanem magam elé tartom a karom, passzívan védekezek.


De tényleg sok mindentől függ... hogy kisgyermeknek kell-e védenie magát másik kisgyermektől, vagy idősebbekről van-e szó... mi a konkrét szitu, kik a résztvevők benne. Van, hogy kombinált módszer a nyerő: határozott szóváltás a megfelelő módon, majd ha üt, magam elé tartom a karomat, és lehet h ha pl beszámíthatatlan a támadó, akkor ezek után elfutok, mert pl drogossal, részeggel nem biztos, h érdemes bokszmeccsbe belefolyni...

2016. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Tudom hogy már rég nem aktuális a kérdés de kéztetést érzek hogy írjak, mert hányingerem van a kérdező hozzáállásától és stílusátol, lehet érezni hogy lenézi más emberek véleményét, csak az a jó ahogy ő gondolja. Meg elmesélek egy történetet. Elsősorban szerintem a kérdező szerintem csak szörhasogatásból írta ki, semenyire nem próbálta megérteni más válaszát, próbálta kiharcolni az igazát, de ez csak az egyik fele, a gyerekek máshogy viselkednek hogy ha figyelik őket, nyilván nem fogják akkor szekálni a másikat amikor ott van a szülő. Most pedig a történet, még amikor iskolába jártam akkor volt egy osztálytársunk aki sosem bírt magával, bele állt mindenkibe persze belém is, én persze szó nélkül leütöttem, így belém nem nagyom állt( nekem mindig azt mondta anyám hogy üssek vissza), csak utána bele állt abba a tipikus visszahúzodó gyerekbe is, ő persze nem szólt vissza, nem ütött vissza, és szépen lassan mindenkinek természetessé vált hogy ő az akit lehet szekálni. Azután át iratkozot mikor észre vették rajta a szülei hogy több kék és lila folt is van rajta. Tudom nem fogalmaztam meg valami jól de remélem érthető és ha úgy kell néznem mint a kérdező vagyis hogy csak a két végletet nézem akkor is jobb ha te vagy az agresszív oldalon, de persze a közép út mindig jobb de ugye az nálad nincsen. Kérdezől, próbáld meg egy kicsit a gyerek helyébe gondolni magad, ne csak azt nézd hogy " most az én gyerekem vezér szerepben van és ez az én érdemem" mert ez nem így van, minden gyerek más, ő feltalálta magát, ha rád hallgatott volna már lehet ő lenne a leggyengébb láncszem
2023. nov. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!