Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyugtassatok meg, hogy friss...

Nyugtassatok meg, hogy friss jogsival ti is bénáztatok és "féltetek" egyedül vezetni?

Figyelt kérdés
Pénteken jött meg a jogsim. Azóta minden nap vezettem de mivel a autó amin gyakorlok nem egy mai darab a váltója is agyonhasznált így okoz nehézségeket bőven. Egyedül is kellene mennem, de félek kicsit, hogy őszinte legyek. A parkolásnál meg egyenesen izgulok, hogy mennyire béna leszek...Nálatok is volt hasonló helyzet? Mennyi idő volt mire magabiztosan vezettetek? Milyen bakikat követtetek el?
2015. márc. 15. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, ha már kérted. Még 20 éves jogsival is bénázik néha az ember. A félelem viszont egyén, forgalom és helyfüggő. Ismeretlen helyeken azért belefér.
2015. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak, friss jogsival én is hibáztam. Nagyon figyelmetlen voltam és tapasztalatlan. Évekbe tellett, mire már automatikusan figyeltem mindenre körülöttem és meglett a megfelelő rutinom. Nagyon igaz, hogy a gyakorlat teszi a mestert. Milyen hibákat követtem el? Nem sorolnám fel, de utólag belegondolva a szerencsén múlott, hogy nem ütöttem el senkit és nem törtem össze egy autót sem.

Győzd le a félelmedet és a bizonytalanságodat és menj, vezess, vesd bele magad a sűrűjébe, különben sosem fogsz hozzászokni.

2015. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is rengeteget bénáztam, de félni nem féltem mondjuk :)
2015. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk én nem féltem, mert már aludni nem tudtam anniyra vártam a jogsit, és hogy mehessek, de izgulni izgultam nagyon, pedig már évekkel a jogsiszerzésem előtt rendszeresen vezettem elég jól, de a forgalomban azért más. És igy 600 ezer km után is előfordul az emberrel, hogy nagy bénázásokat csinál (magamra értem).
2015. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fura, de egyáltalán nem féltem, és nem hiszem, hogy túl sokat "bénáztam" volna, de ez azért lehetett, mert nagyon jó volt az oktatóm!

Azért nekem is volt egy "mumusom" - az emelkedős elindulás (azt valahogy elfelejtettük gyakorolni, a rutinvizsga előtti órán kérdezett rá az oktatóm, hogy ugye azt már betanultuk? és akkor mondtam, hogy még sosem jártunk arra :S) ráadásul a főúton hazafelé van egy rész, ahol az emelkedő közepén van egy lámpás kereszteződés: na, ott mindig a külső sávban mentem, hogy ha gond lenne az emelkedős elindulásnál, akkor legalább ne a belső sort tartsam fel:) - néha elő is fordult, hogy szerencsétlenkedtem ott. Észrevétlenül múlt el: egyszer nagy torlódásban kellett felfelé araszolni egy emelkedőn, és majdnem felértem, mire rájöttem, hogy "megcsináltam":))) Na, az tök jó érzés volt:)

Szerintem ritka forgalom mellett gyakorolj sokat!! Meg pl. parkolást annyit gyakorolhatod kis utcákban, kihalt parkolókban, amíg csak bírod szusszal:))

2015. márc. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Épp most értem haza, egyedül mentem látogatóba. Oké volt minden...közeli bevásárló kp. kihalt parkolójába álltam meg biztos ami biztos:D De most már remélem nem fogok félni máskor:)
2015. márc. 15. 14:06
 7/11 anonim válasza:
100%

Nem mondanám ,hogy féltem volna mert elso utamat(kb 60km) egyedul ,szakadó esoben tettem meg ,de annyira szakadt hogy az ablaktorlo ,alig birta torolni:D

Ráadasul a kocsi is 17 éwes ,vacciláltam is ,hogy visszaforduljak mert szinte nem láttam semmit ,de mivel a jogosítványhoz kellett leadni a papirokat ezért nem fordulam vissza.

Tehát ekkor még a jogsim nem volt meg csak 3 nappal elotte vizsgáztam le.

Ja és még egy baleset is volt utkozben azmiatt még tereltek is a rendorok:D

Bénázás persze volt és van is ,foleg parkolás az ,ami az én mumusom!

2015. márc. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk nagyon szeretek vezetni, előtte motoroztam is (bár ez inkább csak a KRESZ-ben segített), úgy hogy nem féltem. Néha hibázik az ember, ez nem csak gyakorlat függő (persze az elején többet), tökéletlenek vagyunk. Összességében már 3 éve van meg a jogsim, nagyon sokat vezetek, hál' Istennek nem csináltam semmi hülyeséget a kocsival.
2015. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Parkolás nagyon bizonytalan nálam...hévégén megyek egyedül barátnőmhöz..előre félek, hogy ha megyünk erre arra hogyan fogok beállni majd akárhova is. A legrosszabb amikor nagy a forgalom és fenn tartok másokat a bénázásom miatt. Na akkor már csak azért sem megy mert annyira stresszelek.
2015. márc. 19. 10:12
 10/11 anonim válasza:
91%

Ne foglalkozz másokkal!


Egyébként meg eggyáltalán nem olyan rossz a kozlekedési morál ,hogy egy kis bénázásért leddudáljanak,senkisem szuletett kormányal a kezében!:D


Rám még pl;1x se dudált senki .....

2015. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!