Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy 20 hós...

Mit lehet tenni egy 20 hós gyerekkel, ha éjfélnél előbb nem hajlandó elaludni?

Figyelt kérdés
7:30 kor kel,fél 12 től 1ig alszik.Nagyon sokat kint van,le van fáradva estére.Fél 9től próbálkozok az altatással,de semmi nem segit,mert még nem álmos.Kimászik az ágyból,és ha 100 szor visszarakom megint kimászik.Képes hányásig orditani.Semmi de semmi nem segit.Se szépszó se hangsúly.Nagyon elkeseredett vagyok.Nem tudunk reggel elmenni dolgozni.Kérlek ne irjátok,hogy neveljem meg,folyamatosan azt csinálom.Nem engedek neki.Mindig visszarakom az ágyba,de akkor se alszik.Konkrét tippeket várok,nem olyan válaszokat,hogy meg kellett volna nevelni!
2015. nov. 12. 23:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

én egyetlen dolgot tudok elképzelni, hogy túlesik a holdponton. neki sokkal több alvásra van szüksége, képtelenség, hogy ennyi elég neki!

pontosan mi a napirendetek?

próbáld ki egyszer, hogy nem mentek sehova, egész nap halkan beszélsz hozzá, legyél lelassulva, időben (6kor) fürdesd le, jó meleg vízzel, illóolajat is bevethetsz. vacsi, utána csak hangulat világítás, altató dalok dúdolása. majd f8kor lámpaoltás, melléfekszel és úgy teszel mint aki alszik :) ne engedd, hogy kimásszon az ágyból, ha felül, már döntsd is vissza, puszi és alvás szimulálása.

állandóság mennyire van meg neked? én azt tapasztaltam, hogy ha a bölcsiben program van délelőtt, kimegyünk vagy valami nagy ünnepséget csapunk akkor egyszerűen nem tudom elaltatni a jó alvókat sem. meg tanulni is azt tanultam, hogy ebben a korban a legfontosabb az állandóság, nem az időpontok persze, hisz ő még nem ismeri, de a dolgok folyamatossága és így persze az idő is beáll. ha ezt el tudnád csípni akkor lehet visszabillenne az alvásideje :)

és tényleg a fárasztással is módjával, hisz egy ekkora gyereknek még éretlen az idegrendszere, azért nem jó ha túlesel azon ami nem lefárasztja, hanem megterheli az idegrendszerét.

bőven elég ha mondjuk 9kor megeszi a gyümölcsöt és lementek a játszótérre, f11-11 körül hazaindultok ebédelni, aludni. majd délután egy órára lementek sétálni vagy a kertbe. de délután már csak nyugisabban és te se legyél túlpörögve, nem beszélj hangosan, túl gyorsan, legyél nyugodt mert kihat rá :)


hát, remélem valami bejön, sok sikert :)

2015. nov. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
kimegyünket úgy értem, hogy bölcsin kívüli programot szervezünk :)
2015. nov. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
53%

Ne hagyd annyit aludni nap kozben, eleg egy ora, de lehet 45 perc, keltsd fel egyszeruen.


Este az altatas az ugy tortenjen, hogy a lakasban is nyugalom es csend van. Ha az egesz csalad tevet nez, maszkal, hangosan beszelget, akkor nyilvan a gyereket is erdekli, es nem hajlando aludni.


Az elejen nyugodtan oda lehet melle bujni.


Szigoru napirend legyen, amit ti is betartotok. Mondjuk este 6kor furdes, utana vacsora, fel nyolckor kezdodik a meseolvasas konyvbol, mondjuk fel orat, 8kor lampaoltas, de minden egyes nap! Tevezes, videozas, szamitogepezes, szamitogepes jatek tilos, kulonosen lefekves elott 2-3 oraval, a gyerek idegrendszeret teljesen felporgeti, de egy ekkora gyereknek szerintem amugy is altalanosan tilos.


A meseolvasas mar nyugodt korulmenyek kozott, az agyaban tortenjen, hogy ne kelljen utana maszkalni, korulotte tevezes, beszelgetes, joves-menes ne legyen.

2015. nov. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is ilyen volt. Semmit nem lehetett vele csinálni. Amikor bölcsőde lett, még rosszabb lett a helyzet, hiszen ott déltől 2-3 ig altattak őket. Én akkor feladtam, nem eroszakoskodtam, hogy márpedig lefekszel, hiszen úgysem tudott elaludni. Álmos, fáradt sosem volt napközben, reggel sem volt gond az ébresztése. Már 12, továbbra is csak éjfél körül alszik el.
2015. nov. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk is gond volt a késői alvás. Úgy próbáltunk időben altatni, hogy 8, fél 9 felé villany oltás, apa is jött, oda fektettük magunk közé. Persze még ott ugrált, mászkált, lemászott, de a szobából nem engedtük ki. Úgy próbáltunk tenni, mint aki pihen, alszik. Időnként oda fektettük, dúdoltam, simiztem, volt hogy újra felpattant, mászkált, matatott, utána újra oda fektettük. Amíg látta, hogy a másik szobában apa kint van, addig menni akart. Most már egészen megszokta, apának sem kell jönnie aludni. Összebújunk, simizem, és úgy teszek továbbra is, mint aki alszik, így nem mászkál, megszokta hogy alvás van. Több hetet vett igénybe, de sikerült.
2015. nov. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ezt csinálja, de 9 körül.

Neki 7 kor meg kell fürdenie és 8 tól már csak kiságy, különben ő is hányásig ordít, ha későn teszem le. Valaki írta a holtpontot, nálunk ez biztosan így van, szóval próbáld meg, hátha bejön, hogy korán fürdetés, mese, alvás és rendszeresen, minden nap.

2015. nov. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg ilyen a bioritmusa. Próbáld később altatni és tapasztald ki mikor alszik el könnyen, nálunk úgy alakult ki, hogy fél10-10 között alszik el attól függetlenül, hogy mikor és mennyit aludt nap közben. Próbálj a gyerekhez igazodni, ne ahhoz, amit elvárnak az emberek, hogy mikor kéne aludnia a gyereknek. Mi úgy alakítottuk a napunkat,hogy a gyerekkel vagy utána max 1 órával fekszünk le mi is.
2015. nov. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Hát azért látom van rajtam kivül még egy válaszoló aki ugyanugy nem tudott mit tenni a gyerekével.Az állandósághoz csak annyit,hogy mi szoktunk kirándulni,mert imádja,még nem bölcsis,és ilyenkor nyilván másképp alakul egy nap mert egész nap nem vagyunk itthon.És ezt nem vonnám meg tőle ebben a jó időben(tóhoz járunk kavicsokat dobálni hattyúkat etetni)de azért van ritmusa a napoknak,de nem mindig minden nap ugyanugy.Ha este 8kor én kikapcsolnék mindent és sötét lenne akkor hányásig orditaná magát és a földön fetrengne.Ez lehet hogy a ti nyugodt gyereketeknél bejön de sajna nálunk ez nem működik
2015. nov. 13. 08:50
 9/30 anonim ***** válasza:
64%
Ennyi idősen mi nem csináltunk egész napos programot, pont azért hogy ne boruljon a napirendje. Egy ekkora gyereknek állandóságra van szüksége, nem egész napos kirándulásra.
2015. nov. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Még egy valami jutott eszembe, ha ő ilyenkésőn fekvő típus esetleg a reggeli kelést kéne kitolni, megpróbálni visszaaltatni egy kis tej vagy kakó után, és akkor a nap közbeni alvása is tolódna és este nem pörögne túl. Vagy csak a nap közbeni alvást későbbre tolni. Esetleg próbáld meg. Nehéz ezt kititrálni, hogy optimális legyen,nekünk is folytin mondják, hogy miért nem alszik 8-kor a gyerek, de hát feleslegesen vergődne 2 órát az ágyban. Az is lehet, hogy már előre kiborul, mert tudja, hogy jön az esti vergődés.
2015. nov. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!