Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy 20 hós...

Mit lehet tenni egy 20 hós gyerekkel, ha éjfélnél előbb nem hajlandó elaludni?

Figyelt kérdés
7:30 kor kel,fél 12 től 1ig alszik.Nagyon sokat kint van,le van fáradva estére.Fél 9től próbálkozok az altatással,de semmi nem segit,mert még nem álmos.Kimászik az ágyból,és ha 100 szor visszarakom megint kimászik.Képes hányásig orditani.Semmi de semmi nem segit.Se szépszó se hangsúly.Nagyon elkeseredett vagyok.Nem tudunk reggel elmenni dolgozni.Kérlek ne irjátok,hogy neveljem meg,folyamatosan azt csinálom.Nem engedek neki.Mindig visszarakom az ágyba,de akkor se alszik.Konkrét tippeket várok,nem olyan válaszokat,hogy meg kellett volna nevelni!
2015. nov. 12. 23:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
48%

Sajnalom draga ha a lelkedbe gazoltam, nem volt szandekomban. Csak azt nem tudom ha nem igaz amit irtam akkor miert veszed magadra?


Engem amugy nem izgat hogy alszik-e a gyereked es mennyit, a tied, neked kell elviselni. Allitolag elkeseredett vagy, de ha valaki felveti a te felelossegedet a sztoriban, akkor egybol haritasz es tamadsz. Nem furcsa ez?


Legy egy kicsit nyitottabb, arra is hogy esetleg te(ti a ferjeddel) vagy a hibas, nem a gyerek meg a termeszete. Segiteni fog (az elet mas teruleten is.


Persze lehet tovabb is abban az uzemmodban lenni, hogy te semmirol nem tehetsz, csak azok a franya korulmenyek. Csak akkor nem kell kerdesekeit kiirogatni.

2015. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Te kis drága utolsó milyen körülményekről beszélsz?Kifejtenéd mire gondolsz amiért mi tehetünk arról hogy ilyen a gyerekünk?
2015. nov. 13. 19:19
 23/30 anonim ***** válasza:
48%

A gyerek 90%-ban olyan amilyenre neveled, plane egy ilyen kicsi, akit nagyon egyszeru kezben tartani, csak be kell tartani bizonyos alapelveket.


Innentol kezdve nem kerdes hogy ki tehet rola.


De engem kulonosebben az sem izgat ha meg vagy gyozodve rola hogy ti mindent jol csinaltok es rajtatok kivul allo okok miatt van ez a lehetetlen helyzet. Sot meg el is fogadom.


Csak ez nem vezet sehova, mert a gyereket nem lehet kicserelni.

2015. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
30%
Az ora állítása ota nálunk is vannak alvás problémák.
2015. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Ok 15 os ismeros a szitu megint nem a kerdesre valaszoltal.a kerdes az hogy mit teszunk rosszul?kerlek fejtsd ki.
2015. nov. 13. 20:10
 26/30 anonim ***** válasza:
30%
Ebredjetek reggel het előtt. Ebed utan masfel ora alvás. Fürdés ráér fel kilenckor. Aztán altatás.
2015. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
56%

első vagyok! kérdező, mi volt ma, sikerült valamelyik tanácsot kipróbálni?

közben eszembejutott az illóolaj, levendulát kell a fürdővízbe cseppenteni (4-5 csepp) vagy a kispárna sarkára 2-3 cseppet és nyugtató hatású, babáknál, kisgyerekeknél is lehet használni :) szerintem megér egy próbát :)

2015. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszi!az illóolajat megpróbálom!annyit tettem hogy tegnap korábban keltünk egy fél órával de este ugyanugy éjfélkor volt alvás.ugyhogy most még korábban kell kelnünk és délben is fel fogom kelteni.Amigy bocs hogy nem válaszoltam de a 15-ös válaszoló rettentően feldühitett azzal hogy nem nevelem a gyereket és minden a szülő hibája.Amikor persze kérdeztem hogy konkrétan mit jelent hogy neveljem meg arra semmi válasz!Neked erről mi a véleményed?Ha nem akarod ide irni nyugodtan irhatsz privátban!
2015. nov. 14. 08:47
 29/30 anonim ***** válasza:
51%

Elmondtam mar tobb hozzaszolasban is hogy mit lehet csinalni.


Es igen, minden a szulo hibaja, akar tetszik akar nem.

2015. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Huuu ezen az alvás témán már én is annyit rágtam magam, meg utána olvastam, mert nálunk is elég késő alvò a gyerek.

Először is szerintem nem huzd fel magad azon a válaszokon amit sértőnek tartasz, egyszerűen ne foglalkozz vele , lépj át rajta és arra összpontosíts amiben valamilyen segítséget találsz! Ugyis mindig lesz olyan akivel vitatkozni lehet mert olyan nincs hogy mindenki egy véleményen van, és nem ér annyit az egész hogy ezen idegesítsd magad.

Szerintem is van olyan gyerek aki egyszerűen nem fog 8 òrakkor aludni és kész. Ebbe én már beletőrödtem. Valamennyit sikerül javítani a helyzeten de aki sose volt olyan gyerek hogy 12 òrát aludjon pl. az sose fog. Jò tudom ez szélsőséges példa egy kicsit, de hát ilyenek is vannak.

Nálunk ami bevált valamennyire az az hogy reggel ébresztem hamarabb ( ha esetleg tovább huzná a kelleténél), és délután se hagyom aludni ha későn aludna el. Bár azért nekem napközbe többet alszik, de gondolom emiatt is hogy ilyenkor akarja behozni a lemaradást. De max. 2 òra hosszát hagyom. Ő pl ilyenkor simán aludna többet is. És így aludt el 10 - fél 11 fele ami még hagyjám volt. Azért írom múlt időben mert most kezdett el nemrég bölcsibe járni, ugyhogy megint kicsit borult minden és most kicsit megint összevisszaság van. A bölcsiben délután sokat alszanak így ő estére most megint kialussza magát. De ugy vagyok vele hogy majd beállunk valahogy.

Egyébként bölcsi kezdésnél volt az hogy első héten, 8 körül már aludt ugy le volt fáradva a sok újdonságtol, mozgástòl stb...szò szerint kidőlt Meg is örültem hogy végre változás, jaj de jò lesz! Igen ám de azért aludt mert ott a bölcsiben meg nem aludt szinte semmit, max fél òrát. De miòta ott is jòl alszik, szépen beszokott akkor már megint visszaállt.

A másik meg az hogy a barátnőmmel annyit beszélünk erről! Ő mindig mondja hogy milyen szerencsés mert mindig is jò alvò volt a babája. Most 2,5 éves és most is este 7- től reggel 7- ig alszik, plusz a bölcsibe 2-3 òra hosszát. És ez mindig így van ha otthol vannak, ha nyaralnak, ha mászkálnak. És ő is mondja hogy egyszerűen ilyen, ennyi alvásigénye van és kész. És mellette este is ugyanugy vendégek vannak néha stb. Szòval az se zavarja.

2015. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!