Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy 20 hós...

Mit lehet tenni egy 20 hós gyerekkel, ha éjfélnél előbb nem hajlandó elaludni?

Figyelt kérdés
7:30 kor kel,fél 12 től 1ig alszik.Nagyon sokat kint van,le van fáradva estére.Fél 9től próbálkozok az altatással,de semmi nem segit,mert még nem álmos.Kimászik az ágyból,és ha 100 szor visszarakom megint kimászik.Képes hányásig orditani.Semmi de semmi nem segit.Se szépszó se hangsúly.Nagyon elkeseredett vagyok.Nem tudunk reggel elmenni dolgozni.Kérlek ne irjátok,hogy neveljem meg,folyamatosan azt csinálom.Nem engedek neki.Mindig visszarakom az ágyba,de akkor se alszik.Konkrét tippeket várok,nem olyan válaszokat,hogy meg kellett volna nevelni!
2015. nov. 12. 23:58
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
En orvosnál is voltam emiatt vele, pszichológusnal is, a válsz mindig az volt, hogy vannak ilyen gyerekek, ahogy felnőttek is. Mivel a napközbeni hangulatára és teljesítményére nincs hatással, nem kell vele foglalkozni.
2015. nov. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
37%

"Ha este 8kor én kikapcsolnék mindent és sötét lenne akkor hányásig orditaná magát és a földön fetrengne."


Azert mert atadod az iranyitast a gyereknek. Amit leirtal az tipikus nevelesi problema. A gyerek szemelyisegere ezt nem lehet fogni.

2015. nov. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. "Ez lehet hogy a ti nyugodt gyereketeknél bejön de sajna nálunk ez nem működik". Nézd, te kérdeztél, mi megpróbáltunk segíteni. Ha alapból minden véleményt lerázol, akkor minek kérdezel? Egyébként valóban fontos a napi rend, és az egész napos kirándulás tényleg sok egy ekkora gyereknek. Miért nem mentek félnapra? Az is nagy élmény, de nem pörögne fel.
2015. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. "Ez lehet hogy a ti nyugodt gyereketeknél bejön de sajna nálunk ez nem működik". Nézd, te kérdeztél, mi megpróbáltunk segíteni. Ha alapból minden véleményt lerázol, akkor minek kérdezel? Egyébként valóban fontos a napirend, és az egész napos kirándulás tényleg sok egy ekkora gyereknek. Miért nem mentek félnapra? Az is nagy élmény, de nem pörögne fel.
2015. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
71%

Birom ezt a szoveget, hogy "neked konnyu, mert a te gyereked nyugodt"


Nade miert nyugodt? Mert nyugodt, kiszamithato korulmenyek kozott el, szigoru napirenddel, nyugodt szulokkel, akik nem rangatjak allandoan ide-oda, meg zizik egesz nap, nem eri huszonotfele inger egyfolytaban. Nyilvan van egy alaptermeszete a gyereknek, de ennek sokkal kisebb a befolyasa mint ahogy azt be akarjak magyarazni.


A legalapvetobb napirendi dolgokat sem birjak betartani a szulok, nem birjak megteremteni a nyugodt korulmenyeket a gyerek szamara, utana meg csodalkoznak hogy a gyerek is zizi.

2015. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

15!


Az én gyerekem nyugodt természetű volt mindig is, mégsem aludt el időben soha. Nyugodt környezet volt teremtve neki, nem volt felporgetve napközben, napirend is be volt tartva. Egyszerűen alacsony volt az alvás igénye. Persze egyszerűbb a szülőre fogni...

2015. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig mások hozzászólását, szóval lehet hogy írta már más is. Holtpont, tutti. 1ig alszik max és utána 9kor próbálkozol a lerakással? Az én fiam 2.5 éves (de 1 éve ez megy kb) 1-3-ig alszik délután és utána fél8-8kor megy este aludni. Nem egy nagyalvó, reggel fél6kor kel egyébként. Próbáld lerakni fél8kor, akár 7kor is, sikerülnie kell. Én magamról tudom, ha este 10 körül nem alszom el akkor vége, akár 2-ig is fent tudnék lenni mert átesem a holtponton.
2015. nov. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
17-es vagyok, még az jutott eszembe amit közben látom hogy mások is írnak, hogy nem-e túl zsúfolt a napotok?! Persze, tudom, jóidő van meg minden, ki kell mozdulni, de az én gyerekeim is nyűgösek és nehezen alszanak ha programon voltunk előtte. Túlpörögnek, ráadásul a gyerekek nehezen dolgozzák fel az újdonságokat és hiába fáradt ki, nem tud elaludni. Lazíts kicsit a programokon, legyetek a szobában is, ne csak mindig menjetek jobbra balra...
2015. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
15-ös válaszoló!Azért azt gondolom látod hogy a válaszod 0 %ban tűnik hasznosnak.Te egy olyan ember vagy,(az is kérdőjeles számomra,hogy egyáltalán az ember szó rád megfelelő-e)akit nem tudnék olyan szavakkal jellemezni,amit ide le lehetne irni.De talán azt le szabad,hogy SZÁNALMAS.Olyan dolgokat irsz le ide,amiről fogalmad sincs.Csak fröcsögsz,hogy valakit leszólhass.Csak úgy megsugom,hogy van napirendünk,kiszámitható,és az,hogy néha kimegyünk a közeli tóhoz,az se vesz igénybe egész napokat,max fél napot.Tudod a kérdésbe direkt leirtam,hogy aki csak annyit tud irni,hogy nevelési probléma(nyilván konkrétat nem tud irni,mert ahhoz hülye)az ide ne irjon.Ehhez képest te megint ide tévedtél-kérlek,ehhez a kérdéshez többet ne irj,mert nem vagyok rád kiváncsi.Köszönöm.
2015. nov. 13. 15:00
 20/30 A kérdező kommentje:
A 15-ös válaszoló kivételével mindenkinek köszönöm a válaszokat!Annyit még hozzáfűznék,hogy próbáltam én már altatni 7kor,8kor ,de sajnos ugyanez a probléma állt fent mint késöbb.Kimászik az ágyból,és fut az ajtóhoz.Pedig apa is fekszik,csönd van,mesét már elolvastuk.Nincs már semmi olyan dolog,ami miatt neki fent kéne még lennie.És elalvás elött nyugis a környezet.
2015. nov. 13. 15:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!