Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, hogy bírjátok a...

Anyukák, hogy bírjátok a mindennapi rutint?

Figyelt kérdés

Én már sokszor teljesen kész vagyok. Minden nap 5.30-kor kelek, hogy összekészítve a gyerekeket 8-ra én is beessek a munkahelyemre. Ott meló 16.30-ig, aztán rohanás a csajokért az oviba, ahova legjobb esetben is csak 1/4 6-ra érek ki. Irány haza, vacsikészítés, pici játék, fürdetés, meseolvasás és talán 8.30-kor szabadulok a szobájukból. Akkor már többnyire hulla vagyok, de ha van még erőm, akkor kicsi pakolás is. 10-kor mint egy hulla esek be az ágyamba. Heti kétszer viszem a nagylányt úszásra, akkor meg csak fél 8-ra esünk haza, semmit nem lehet akkor már csinálni, örülök neki, ha ágyba teszem őket. Sokszor már olyan fáradt vagyok, hogy elfelejtek valamilyen ovis programot, akkor meg totál szégyenlem magam, hogy milyen hülye vagyok.

Néha már türelmetlen is vagyok velük, amit még inkább szégyenlek, de nem tudok vele mit kezdeni. Lehet valami vitamint kéne szednem, hogy több energiám legyen, mert jelenleg kb. zombiként élem a mindennapokat. Imádom a gyerekeimet, semmiért nem cserélném le őket, de az embert ez a taposómalom totál kikészíti.

Na, már annyi is elég volt, hogy kicsit kiírtam magamból. Ti hogy bírjátok?


2015. nov. 19. 08:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyedulallo vagy?
2015. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem. A férjem tud ahol segít, de ő is 8-tól 5-ig dolgozik. Sokszor ő megy a csajokért, meg mennek vásárolni, azok a könnyebb napok. De most is pl. egész héten külföldön van, ilyenkor sokkal fárasztóbb.
2015. nov. 19. 09:17
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Szia. Nagyszülők vannak esetleg? Szerintem 1-1 délutáni lazítás, vagy fél nap hétvégén jót tenne neked. Nem alvás gondolok, valami aktív pihenésre, beülni fél napot egy kávézóba barátnővel, elmenni sétálni vagy nézelődni a városba. Én még itthon vagyok 2 kisgyerekemmel, nekem is taposómalom az életem, kb 3-4 hetente jutok el valahova egyedül de akkor az nagyon jól esik és sokat segít.
2015. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyszülők vidéken 200 km-re. A tesóm szokott segíteni, szombatonként nála vannak a lányok, de pihenni akkor sem tudok, mert akkor meg ott van a háztartás, amit egész héten alig tudtam ellátni.
2015. nov. 19. 10:27
 5/16 anonim ***** válasza:
Miert nem alkalmazol takaritonot?
2015. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretném vadidegenre bízni a lakást. Nehéz olyat találni, aki megfelelne, akiben megbízik az ember és a minősége is olyan, mintha én csinálnám.
2015. nov. 19. 13:13
 7/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Próbáld ki a Pharmaton Vitalt, nekem bevált. Felpörgeti kicsit az embert, jobban megy nekem is itthon a mindenféle tennivaló.

2015. nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
részmunkaidőben dolgozás? mondjuk 6 órában?
2015. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Szerintem egy anyukának amúgy is az lenne az ideális óraszám, csak ezt igen kevés helyen lehet megtenni.
2015. nov. 20. 08:08
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát,néha elég nehéz,pedig én nem dolgozok minden nap,de amikor igen,akkor hajnaltól éjszakáig.

Szóval nálunk ez így megy,hogy ha dolgozom,akkor 4kor kelek,hétvégégn pedig 2:30kor és este fél 11re érek haza.Másnapom szabad.

Apuka sokat segít,sőt,övé az itthoni dolgok nagy része.

Jó lenne,ha csak max heti 3 napot dolgoznék így,nekem már könnyebb lenne... (1 fiunk van, másfél éves)

2015. nov. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!