Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire éltek otthon "burokba...

Mennyire éltek otthon "burokban" a gyed/gyes alatt a gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Saját történetem: úgy gondolom, hogy jó szívű, a másikban a pozitívumot kereső ember vagyok, igyekszem a dolgok jó oldalát keresni. Nem szívesen beszélem ki a másikat. Jelenleg 2 kicsi gyermekemet nevelgetem itthon, 1 és 2,5 évesek. Sokat foglalkozom velük, a háztartást vezetem.

A férjem intézi a hivatalos dolgokat, csekkeket, figyeli a fizetnivalót, és általában az én listáim alapján ő jár bevásárolni, kivéve a nagybevásárlás.

Korábban folyamatos pörgésben éltem egy cégnél, tettem-vettem a dolgomat. Munkámhoz tartozott az idegen nyelv is.

Most azt is felejtem. :-( És egyáltalán nem vágyom egy multinál ismét a pörgésre, a szurkálódásra, a kibeszélésre, arra, hogy ennek tárgya legyek pl. Pedig tudom, hogy az emberek alapvetően irigyek, és nagyon sok mindenkinek szúrja a szemét, ha a másiknak boldog családja, jól működő párkapcsolata van, és még a munkájában is sikeres, ne adj' isten jól is néz ki 2 kicsi gyerek mellett. Félek ismét a "felnőtt" világtól, a napi mókuskeréktől. Olyan jó itthon a gyerekekkel. Néha azért hiányzik a másik világ is.

Ti hogy vagytok ezzel?


2014. febr. 10. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én tanulok gyerek mellett, kijárok a házból heti 2 napot. A bevásárlást akkor csinálom, amikor a párom ráér délután, vigyáz rá, míg én elmegyek. Tudatosan kimozdulok és idegen nyelvet is használom, hogy ne felejtsek, filmet nézek, olvasok vele. Én sem vágyom dolgozni, de tudom, hogy az élet része, és vissza fogok térni, ezért nem tehetek úgy, mintha nem jönne el a nap, amikor bizony ott is teljesíteni kell újra. Sokkal nehezebb, ha az ember évekig nem foglalkozik semmivel és utána akar újra belerázódni, mint ha félig abba sem hagyta volna. A gyerekek imádnivalóak, nekünk is lesz még, de ez nem jelenti azt, hogy megszűnt a világ többi része, és soha többé semmi sem fontos már. Ők velünk vannak egy ideig, felnőnek és elmennek, élik a saját kis életüket, és nem akarok akkor úgy állni ott, mint akit elhagytak, mert nincs más az életemben, mint a gyerekek. Ők nem a "mieink" csak segítjük őket, míg a maguk lábára állnak. Csodás feladat, de nem tart örökké!
2014. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én jelenleg a 6hónapos babámmal vagyok itthon. Van egy 4 éves gyerekem is, ő oviba jár. Reggel és délután én viszem-hozom az oviba a nagyot, viszem a kicsit is, nincs kire hagyni. Postára én járok csekkeket fizetni, én vásárolok, mindent én intézek, a férjem 'csak' dolgozik. Nekem így jó, ezt én igénylem, nekem ennyi mozgás kell a gyerekek mellett. Dolgozni is jó lesz majd visszatérni, de addigis élvezem ezt a létet így ahogy van.
2014. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2vagyok. A kicsit természetesen viszem magammal mindenhová. A naggyal is így csináltam, imádtuk mindketten, ő is nagyon társasági lény.
2014. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ja, félre ne értsetek. :-) Nem vagyok begubózva, kimozdulok barátnőkkel, boltba is, de a napi kenyérért sokszor a férjem ugrik be a boltba. Tudom, hogy megy tovább az élet, nem maradnak örökké kicsik a gyerekek, és próbálom követni a világot is, a nyelvvel azért annyira nyilván nem megy, mint amikor minden nap órákat beszéltem, telefonáltam adott témában németül.

Én most kicsit a világ könyörtelenségétől, hajtásától vagyok elszokva, erre gondoltam!

2014. febr. 10. 14:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint alig várom, hogy ismét munkába állhassak. Két gyerekem van, ez a 6. év egyhuzamban, hogy itthon vagyok. Bár imádom őket meg minden, de abszolút kifacsartnak érzem magam. És ez szimplán szellemi dolog. Nálunk én intézek mindent. A párom "csak" dolgozik, semmi másra nincs gondja, szerintem azt sem tudja mire mennyit fizetünk. Hozom-viszem a gyerekeket, vezetem a háztartást, de ez nem elég.

Hiányoznak a felnőtt kapcsolatok (barátnők lekoptak mikor terhes lettem az elsővel), és nagyon jó lenne mást is csinálni a napi rutinon kívül.

2014. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

Nekem épp nem volt munkám mikor terhes lettem,szóval egyenlőre nincs hova visszamennem,de még nem is aktuális,én is 2 kicsivel vagyok itthon.

De én egyáltalán nem vágyok visszamenni dolgozni...persze jó lenne a gyakoribb felnőtt társaság,meg a másfajta munka,de annyira élvezem velük a mindennapokat,egy kihívásnak élem meg a gyereknevelést,olyan feladatnak,ami nem egyszerű és csak évek múlva látszik meg igazán az eredménye.

Ami meg még aggaszt,hogy nem akarok olyan munkabeosztásban dolgozni,ami elviszi az egész napom és értelmes idő csak a hétvége..:/

2014. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3 éves a nagy, másfél a kicsi. Én is így éreztem mint te. De most pár hete valami bekattant nálam és már nem élvezem úgy az itthonlétet mint eddig. Irigykedem azokra akik dolgoznak, pörögnek, eljárnak moziba a férjükkel.

A lányom most került oviba és mit mondjak, nagy könnyebbség egy gyerekkel lenni itthon. Eddig hallani nem akartam arról, hogy a lányomat közösségbe adjuk, de most kifejezetten örülök neki mert látom, hogy neki is kevés már az itthonlét és beszűkült neki ez a világ.


Még másfél évig itthon leszek de már szeretnék nagyon dolgozni is, mást is csinálni. Elfejeltettem én is az idegen nyelvet+ a szakmámból is teljesen kiestem.

2014. febr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát én tök burokban éltem, és jó is volt! :) De jó volt az is, mikor visszajöttem dolgozni, fontoskodni, érezni, hogy okos vagyok, hogy hasznos vagyok (nem mintha a gyereknevelés nem lenne hasznos, sőt, de ez egész más), hogy megállom a helyem. Nekem két idegen nyelvem van, tanács: nézz filmet idegen nyelven, amíg a gyerekek alszanak. Tudom, mindennap nem megy, de néha. Nekem rengeteget segített.


Nekem úgy tűnik, azért picit visszavágysz. Nem gond ez egyáltalán, úgyhogy nyugodtan lehetsz magaddal őszinte.

2014. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Ugyanannyi idősek lányaim, mint a te gyermekeid... én eddig akaratlanul , de burokban éltem, vagyis nem volt tudatos, de épp pár hete döbbentem rá mennyire kiestem a szakmámból, mennyire lekötött a 2 gyerkőc ( épp, hogy kinőtt a csecsemőkorből a nagy, jött az újabb terhesség, a vele járó vigygálatok, majd a pici születése - de ezt neked nem kell mondanom :)). Eddig nem is lett volna időm ilyesmin gondolkozni,most picit fellélegeztem mellettük ( a pici is már csak 1szer szopizik, kicsit önállób....) , most kapkodom a fejem, hogy atya ég, mennyire lemaradtam... őszintén picit félve gondolok a munkába való visszatérésre, komoly felkészülést igényel majd ( mentőzöm) , és nem tudom a picik mellett hogyan oldom meg, de muszáj lesz! Ugyanakkor hiányzik az akkori magabiztosságom, az a "értékesség érzés" ,amit a munka adott... még bőven van időm, de egyre jobban foglalkoztat a "való életbe" való visszatérés... és igen, néha könnyebbnek tűnik ebbe a mostaniba menekülni...
2014. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

"Nekem úgy tűnik, azért picit visszavágysz"


Pont azt írja a kérdező hogy nem igazán vágyik vissza..az áskálódásra,az egymás kibeszélésére stb!


Kedves Kérdező!

Pont vmelyik nap egy barátnőmmel ugyan erről a témáról beszélgettünk!Neki még fél éve van hátra nekem meg 1 év és vissza a munka világába!DE!!Mindketten megállapítottuk hogy bár az utóbbi években(neki is nekem is két pici gyerek) valóban beszükült a világ számunkra de ez a világ a "legboldogabb" és tudod miért??Mert ha a gyereked rád mosolyog akkor tudod,hogy az öszinte,ha a kollégád akkor az már nem biztos hogy őszinte!A gyereked iránt érzett szeretet és amit ő érez iránta IGAZI FELTÉTEL NÉLKÜLI SZERETET ha a kollégákra ez már nem jellemző,ahogy írtad is ha neked egy kicsit is jobb(boldog család,szakmai siker,elismerés,csinos vagy stb) akkor már megy az írigykedés,kibeszélés,klikkesedés stb!

Tudom,mert világéletemben olyan mukahelyeken dolgoztam ahol több tízen dolgoztunk úgyhogy tapasztaltam!

Ráadásul nekem a főnökasszonyom is pont ilyen:álnok,rosszindulatú,írígy(van egy megromlott házassága),gonosz stb!

Úgyhogy megértem miről beszélsz!

Én egy dolgot ezek miatt minden nap szemelőtt tartok:ne túl éld a napokat hanem megéld!Tehát élvezem a gyerekeimmel az itthon töltött időt mert ha visszamegyek dolgozni akkor vége a mi kis boldog burok kis világunknak mert sajnos belerondít más(ok).

2014. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!