Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5évesem nem akar edzésre...

5évesem nem akar edzésre menni. Volt már más is hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Októberben az 5 éves kisfiam judozni kezdett. Az első hónapban nagyon élvezte, várta, hiszen szinte egész edzésen csak játszanak, szaladgálnak. Aztán elkezdte mondogatni az edzésnapokon, hogy nem szeretne menni, nem akar edzeni, nem tetszik neki, nem akar beállni.

Persze átöltözik, és jól elszaladgál a többi gyerekkel, de amikor kezdődik az edzés, mintha elvágnák, ül az ölembe és kéri, hogy ne kelljen.


Jó, nem kell, nem erőszak. Átöltözünk, hazamegyünk. Már otthon mondja, hogy szomorú, és hogy legközelebb mindenképpen szeretne menni. Minden nap kérdezi, várja, hogy mikor lesz edzés, aztán amikor eljön a napja, megint nem szeretne menni.


Az edző nagyon aranyos, nem vele van a baj. A többi gyerek is aranyos, bár van egy kisfiú, aki talán túlzottan belemászik mások aurájába :o De ő sem bántóan, nem agresszívan, biztosan nem ő a baj.

Van egy játék, ami nagyon nem jött be a gyereknek... talán ez a baj. Nem tud veszíteni, és itt bizony vannak vesztesek meg nyertesek. Nem érti, hogy nem baj, ha kiesik, mert neki igenis baj, tragédia. De ez volna az oka? Ezt meg kell tanulni, később is lesznek ilyen szituk. De ezt még meg is beszéltük az edzővel, nem lesz több ilyen játék... elmondtam neki, megértette és mégi. Ma reggel már mondta, hogy ő nem szeretne menni :/


Nem akarom erőltetni, de félek, hogy ha most kihagyjuk, később még nehezebb lesz belerázódni. Illetve ha most abbahagyjuk, legkorábban jövő ősszel lesz megint lehetőség arra, hogy menjünk, és akkor ugyanígy indul, ugyanezeken kell majd újra végigmenni.


Az semmiképp nem lehet cél, hogy megutálja a sportot, a mozgást.


Túl fog ezen lendülni? vagy hagyjuk inkább abba?

Annak esetleg van értelme, hogy csak simán odamegyünk, és játszik a többi gyerekkel, az edzővel, majd amikor kezdődik az edzés, nézzük csak őket, hátha kedvet kap?

Vagy ennyire se erőltessem (ez már az?)?



2015. nov. 24. 14:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%

kicsi meg a judohoz. 6-7 eves kor elott nem igazan erdemes elkezdeni.


en abbahagynam, es par ev mulva megprobalnam megint. persze jo lenne olyan sportot valasztani amit o is szeretne csinalni.

2015. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Maga a judo tetszik neki. Voltunk versenyen megnézni, hogy "hogyan csinálják a nagyok" :) És el volt teljesen varázsolva tőle.

Csak valamiért maga az edzés nem... Pedig lényegében végig csak játszanak.


Sok ilyen kicsi van. Direkt ennek a korosztálynak van edzés akkor, amikor megyünk. Jó, vannak 1-2 évvel idősebbek is, de kisebbek is vannak a csoportokban.


Ha nagy az ellenállás, mindenképpen abbahagyjuk. Mint írtam, erőltetni nem szeretném...

2015. nov. 24. 14:33
 3/28 anonim ***** válasza:
54%

"Nem tud veszíteni, és itt bizony vannak vesztesek meg nyertesek. Nem érti, hogy nem baj, ha kiesik, mert neki igenis baj, tragédia."


Ja igen, ezen erdemes dolgozni, mert ebbol kesobb komoly problemak is lehetnek. Kartyazzatok, tarsasozzatok, olyan szintu jatekot amiben nyerni is tud, de veszit is neha. Soha ne hagyjatok nyerni szandekosan.

2015. nov. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%

"Ja igen, ezen erdemes dolgozni, mert ebbol kesobb komoly problemak is lehetnek. Kartyazzatok, tarsasozzatok, olyan szintu jatekot amiben nyerni is tud, de veszit is neha. Soha ne hagyjatok nyerni szandekosan."


Rengeteget társasozunk, ott is gondot okoz, ha veszít (pedig bizony nem hagyom magam mindig)


-másik reg-ről, de a kérdező vagyok :D

2015. nov. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehet, hogy ő valójában nem szeretne menni, de úgy érzi, az lenne felé az elvárás, hogy tetsszen neki az edzés? Próbáltatok beszélgetni arról, hogy mi az, ami nem tetszik neki? Esetleg vegyétek sorra a feladatokat, hogy melyik miért tetszik vagy nem tetszik neki.
2015. nov. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáljatok ki másik sportot. Minél többet mutass meg neki és akkor lehet megtaláljátok a neki valót.


Én vívtam és sok kicsi volt, egy-két hónap után megunták.

Dehát nagyobb volt a tőr, mint a gyerek...

2015. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
54%

"Próbáltatok beszélgetni arról, hogy mi az, ami nem tetszik neki? "


Egyértelműen elmondta, hogy az a fogó nem tetszik, amikor kiesik, akit megfognak (A többi fajtánál a megfogott is fogó lesz, vagy csak meg kell állnia és ki lehet váltani, stb). És ő ilyet soha többet nem akar játszani.


Na de ilyen szempontból nem lehet az edzés kívánságműsor.

2015. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

"Esetleg próbáljatok ki másik sportot."

Kisváros ez, örülünk, ha ilyen lehetőség van.


Úszni nem tudom vinni, mert nem tűri az arcán a vizet.

Na meg mi van, ha ott éppen beugrani nem akar a medencébe, mert hideg a víz?


Igazából szinte minden más sport pedig nagycsoportos kortól van. Lehet, nekünk is azt kell kivárnunk.

2015. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
0%
bocsánat, próbálok visszalépni a másik e-mail címmel, de nem sikerül. Elnézést, ha így kicsit zavaros a kép, hogy mikor is válaszolok én, mint kérdező :/
2015. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Az én fiam shaolin kung-fura jár, szintén 5 éves korában kezdte. Most 7.

Én is azt tapasztaltam, hogy van egy időszak az 5 év körüli fiúk életében, amikor "lázadnak" a kötelező edzés ellen. (Nem csak a fiamnál, de más 5 évesnél is ezt láttam.)

Mi úgy oldottuk meg, hogy megmondtam neki, hogy ha nem csinálja rendesen, akkor abbahagyjuk. Persze nem csinálta, nem hitte el ugyanis, hogy tényleg kiveszem edzésről. Azonban én előre megbeszéltem az edzőjével, hogy csak egy hónapra veszem ki, de a gyerek ezt nem tudhatja, neki azt kell hinnie, hogy végleges. Úgy is csináltam. Kb. a második hét környékén már nyüszögött, hogy ő menne edzeni. Mondtam, hogy "nem, te ezt befejezted, hiszen nem vetted komolyan". A harmadik héten az összes kung-fus mesét beraktam neki a tévébe. :P Itt stagnált az állapota, úgy csinált, mint akit nem érdekel az egész, de tudtam, hogy ez csak a látszat. A negyedik héten pont abban az időszakban mentünk az edzés helyszíne melletti fagyizóba fagyizni, amikor épp az edzés volt... :) Na ekkorra már kiakadt. (Tudtam, hogy kb egy hónap kell neki ehhez, hiszen a nyári szünetben is kb ennyi idő után kezd el hiányozni neki az edzés.)

Na ezután ültem le vele beszélgetni. Megkérdeztem, hiányzik-e neki a kung-fu, mit gondol, tudja-e normálisan csinálni, és felfogta-e, hogy csak akkor fog járni, ha olyankor is erőt vesz magán hozzá, amikor nincs hozzá kedve... (Hiszen ez nem egy hobbi, ez harcművészet, amit az ember vagy csinál rendesen, vagy nem csinál sehogy.) Mindent megígért... A következő héten pedig újra vittem edzésre. :)


Azóta összeszedte magát, látványos a változás, gyakorlatilag tizedannyi baj nincs vele. Persze komolyodott, nőtt is, de fel is fogta, hogy mit nem lehet. Ha néha rossz napja van, elég annyit kérdezni, hogy "abba akarod hagyni?", és egyből minden rendben van...

Igaz, ez a módszer csak akkor működik, ha tényleg szereti a gyerek amit csinál... De szerintem amúgy nincs is értelme erőltetni.

2015. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!