Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munka/bölcsi után du/este más...

Munka/bölcsi után du/este más hogy csinálja, hogy van energiája a gyerekkel (fejlesztve) játszani v tartalmas időt tölteni naponta?

Figyelt kérdés

gyerekem még csak bölcsis(beszoktatás), még nem dolgozom.

de nekem ez a fél nap ottlét is úgy leszívja az összes energiám, hogy dolgaim elintézése után hazaérve abból állok csak szinte hogy örülök, ha pelenkázok, etetk, nemhogy még játszani vele, néha makogok valamit gey-két könyv kképeiről mert hozza elém, de én félhulla vagyok kávéval is, este meg már szabályosan ingerült is.


ha meg inden erőm összeszedem és próbálkozok, csak sírás lesz belőle :(

pl a képeskönyvében soha nem veszi észre a hajót, repülőt, csak az auót, vonatot, így gondoltam előbányászom neki a régi repülőm,a színe is mint a könyvben, erre nem működik, hiába töltöm, a gyerek meg rámarkolt és ugye érzékeny szerkentyű..és ideges lettem az egésztől és nagy sírás lett csak a gyerek részéről is az egészből...és nem egyszer járok így! :(


2015. dec. 1. 22:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
60%

A Cataflam baromi erős gyógyszer, én még a 3 évesemnek sem adom, van más megoldás ha magas a láza.

Sima fogzási fájdalomra eszembe se jutna ilyet adni neki.

2015. dec. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
37%
ne azon gondolkodj, hogy más hogyan csinálja, mert mindig lesz vki, aki jobban csinálja.... Így soha nem leszel elégedett. Azon gondolkozz, hogy te hogyan tudnál többet kikapcsolódni, feltöltődni, a gyereknek pedig a legfontosabb az együtt töltött idő, még ha tényleg nem is csináltok mást, csak az ágyon hemperegtek, vagy fapofával elolvasol egy mesét, az is jobb, mint a semmi. Nyugodtan légy vele őszinte, mondd el neki, h fáradt vagy, most ennyi telik, esetleg találj ki vmi olyan játékot/időtöltést, amiben neki kell pörögni, te passzív vagy (pl. bekapcsolsz zenét, ő táncol, te nézed, vagy hangszert, dobot, csörgőt adsz a kezébe, és a lényeg, h ő produkálja magát, te pedig figyelsz rá).
2015. dec. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

ó, remélem hogy átmeneti :) erre nem is gondoltam.

bele kell rázódni.


a fejlesztés kapcsán meg azért van bennem a "kényszer" mert hiányosságokat látok.

pl asszem az orvosi könyvben(?) vannak, hogy státuszvizsgálatokra mik az "elvárások" 2 éves korra pl a formabedobóst "vágnia" kellene és mindjárt itt van, és nem megy...kocka, kör még ok, de téglatest csillag..és még csak nem is próbálkozik forgatni, vagy másik lyukba...

2015. dec. 1. 22:49
 14/32 A kérdező kommentje:

gondoltam vérképre, csak épp dokihoz nem jutok el..


a cataflamra meg rá van írva hogy csecsemúknek hányszor mennyi...hogy lenne erős gyógyszer..biztos?

2015. dec. 1. 22:51
 15/32 A kérdező kommentje:
tényleg nem árt pár új játék, ami leköti :) erre se gondoltam még
2015. dec. 1. 22:52
 16/32 A kérdező kommentje:
már meg nem merem adni holnaptól a cataflam cseppet..
2015. dec. 1. 23:01
 17/32 anonim válasza:
62%

hasonlítsd össze a gyereked, hogy milyen volt 1 évesen, és milyen most? nem változott, fejlődött sokat? mert fog még ennél többet is változni,fejlődni, mire 2 éves lesz!

abszolút normális a gyereked, de ha folyton az erős elvárásokat érzi még a saját anyjától is, akkor előbb -utóbb lehet, h nem lesz normális, mert stresszelni fogja, és ez még inkább visszaveti a teljesítményét..

2015. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
40%

Ha nagyon szeretnék valami baromi jó dolgot a gyerekkel, akkor az sokszor rosszul sül el.

Eröltetni semmit nem érdemes. Ha nem érdekli a formabedobó, akkor hagy a csudába. Majd 2 hét múlva előveszed. Ha most a könyv érdekli, akkor mesélj, mondókázz. Ha csak a vonat kell, akkor vonatozzatok.

A beszokatás egyébként elég stresszes, legalábbis én rosszul éltem meg. Azért egy kicsit összeszedhetnéd magad.

2015. dec. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
42%

Nekem egy gyerekem van,bolcsis kora ota dolgozom,napi 10-11 orat,heti 5 napot. Feszitett a munkatempom,ezalatt az ido alatt 1X sem tudok leulni,akar ket percre pihenni. Mikor bolcsibe jartunk egyedul neveltem. Hajnal 4kor keltem,kave,gyereknek kakao fozes,5kor keles,fel 6kor mar indultunk bolcsibe,hogy 7re beerjek dolgozni. Nem volt konnyu,de en elveztem a 3 ev otthon ules utan (veszelyeztetett terhes voltam) Nem mondom hogy nem voltam faradt,de en a Manomat jobban sajnaltam,bar koran letettem este,de sokszor orditott miko reggel oltozni kellett. Engem jobban viselt meg ez lelkileg,mint fizikailag. Es akkor du munka utan erte,ha jo ido volt jatszoter,aztan haza furdes,olvastam neki meset es alvas. Minden napunk igy yelt szinte. En elvezem. Nem mondom hogy faradhatatlan vagyok,neha nalam is vannak rosszabb napok,de a gyerekkel valo kozos jatek kikapcsol. :)

Bocsanat hogy ilyen hosszura sikeredett,csak azert irtam le ilyen reszletesen hogy atlasd :)

2015. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
50%
Most hogy elég nagyot változik a kisgyereked megszokott élete, bölcsis lett, most méginkább szüksége van RÁD. Szedd össze magad, szedj B vitaminokat, próbálj többet aludni mikor nincs otthon, de a gyereked örül ha hazaér és veled lehet végre.
2015. dec. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!