Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munka/bölcsi után du/este más...

Munka/bölcsi után du/este más hogy csinálja, hogy van energiája a gyerekkel (fejlesztve) játszani v tartalmas időt tölteni naponta?

Figyelt kérdés

gyerekem még csak bölcsis(beszoktatás), még nem dolgozom.

de nekem ez a fél nap ottlét is úgy leszívja az összes energiám, hogy dolgaim elintézése után hazaérve abból állok csak szinte hogy örülök, ha pelenkázok, etetk, nemhogy még játszani vele, néha makogok valamit gey-két könyv kképeiről mert hozza elém, de én félhulla vagyok kávéval is, este meg már szabályosan ingerült is.


ha meg inden erőm összeszedem és próbálkozok, csak sírás lesz belőle :(

pl a képeskönyvében soha nem veszi észre a hajót, repülőt, csak az auót, vonatot, így gondoltam előbányászom neki a régi repülőm,a színe is mint a könyvben, erre nem működik, hiába töltöm, a gyerek meg rámarkolt és ugye érzékeny szerkentyű..és ideges lettem az egésztől és nagy sírás lett csak a gyerek részéről is az egészből...és nem egyszer járok így! :(


2015. dec. 1. 22:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
19%
Én nem fejlesztem az ovisomat ,hazajövünk akkor ő elvan magával vagy mesét néz ,fürdés ,utána társasozunk még egyett ,és megy aludni.
2015. dec. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
38%

a nem fejlesztem alatt azt ertem hogy azt jatszuk amihez neki kedve van....o magatol is nezegeti a konyvet nem kell oda tenni egy konyv melle es raeroltrtni a fejleszest .....es en elvezem ha foglalkozhatok vele, nem fejlesztesnek elem meg es nem gorcsolok ra mint ahogy te teszed. probalj jatszva tanitani es akkor nem lesz annyira faraszto egy 1,5 evesnek olvasni (lol)


4-es

2015. dec. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem hanyagolni kellene még a munkába való visszatérést, mert ez így nem lesz jó. A gyerek is érzi rajtad, hogy feszült vagy. Ha jól értem, még nem dolgozol? A gyerek bölcsiben van fél napot és akkor te gondolom ott vagy vele a bölcsiben. Ez fáraszt le ennyire mire hazaérsz?
2015. dec. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

örülök, hogy mindenhol megy minden úgy ahogy

köszi a tanácsokat is

egyelőre itt eluralkodott a káosz mostmár

az esti tejitalt nem issza abszolut, amiért tegnap elcsesztem a cataflammal

a bölcsiben meg szóltak nem bírnak vele, hosszabb idő lesz a beszoktatás, decemberben ne is gondoljam hogy munkába állok..aztán ugye ünnepek, a bölcsi zárva, kiesés.., januárban kezdhetjük azt is előlről...

2015. dec. 2. 19:36
 25/32 A kérdező kommentje:

23 igen, az a bölcsis árva félnap totál leszív

kb végigidegeskedem az egészet, ott még normálisan a gyerek fenekét sem tudom megmosni, mert nincs normális csap, csak zuhanyzó, azt is el kell néznem hogy nem eszik a gyerekem bent.., aztán ugye nem szólhatk bele a gondozók munkájába dre mégis mit vár ha kimegyek, ha nem is foglalkozik vele jóformán a többi miatt, tehát nincs kapcslata a gondozóval, jóhogy nem fog nála megnyugodni, ha kimegyek, de szóval ezekről az egy árva félnapokról ódákat tudnék zengeni és amikor végre elviszem a gyereket aki hulla fáradt akkor meg azt nézem, hogy nem alszik, az is nekem fáj.

2015. dec. 2. 19:39
 26/32 A kérdező kommentje:

és nem alszik el a kiságyában. addig ordít, míg ki nem veszem.

se víz, se tejital, se kiságy, se nappali alvás, nappal anya nélküli kínzás, nem evés...

most is hüppög álmában.

legszívesebben én is bőgnék, de az se megy.

2015. dec. 2. 20:11
 27/32 A kérdező kommentje:

és a gyerekben úgy tudatosult, hogy a gondozó veszi el őt az anyjától, mert ugye csak akkor foglalkozna vele, amikor kiküldenek..

szóval ha közelít hozzá a gondozó, már menekül hozzám...

2015. dec. 2. 20:14
 28/32 anonim ***** válasza:
72%
Nem lehet hogy még kicsi a bölcsibe? Nem mindenki érett rà egyformàn. Nem tudod elhalasztani hogy visszamenj dolgozni? Egy kis időt otthon lennél még, és addig keresnél egy màsik bölcsit, mert úgy làtom hogy azzal is gondok vannak hogy eleve nem szimpi neked ez a bölcsi. Egyébként mióta jàrtok beszokatàsra? Mert az se mindenkinél egyforma. Valaki ott alszik pl. màr a màsodik nap, valakinek meg 2-3 hét is kell.
2015. dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Ejj..ez a pontozás azért szemet szúrt. Nem igaz, hogy senki nem adott haaznosítható választ.
2015. dec. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nekem is ez jutott eszembe először, hogy mindenképpen vissza kell menned dolgozni?

Szedj magnéziumot, pár nap után fogod látni a változást (tapasztalat).

Fordulj szeretettel a gyereked felé. Ha ő azt látja, hogy anya feszült, akaratlanul is átveszi. Nagyon nehéz a beszoktatás a bölcsibe mindenkinek, ez a gyereknek is nagy változás és stressz. És ha még otthon sem tud megnyugodni, nehezebben fogadja el a változást.

Férjed, párod nincs?

2015. dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!