Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog hogy egy 2 és fél éves 103 cm és 16 kg?

Figyelt kérdés

A védőnő szerint a magasságához kevés a súlya, és nem tudom vele megértetni hogy a gyerek napi 4-szer eszik rendes ételt, a köztes időkben pedig mindig rágcsál valami kekszet ropit meg ilyesmiket, de az ébren töltött időben csak akkor áll meg amikor eszik, azon kívül mindig ugrál meg szaladozik, főleg akkor amikor még jó idő volt odakint.

Nem mertem magunkat (engem meg a páromat) felhozni példának hogy nézzen ránk, a párom 189 cm magas és 83 kg és ránézésre nagyon sovány pedig sokat eszik, én 181 cm vagyok és 72 kg, én sem mondanám magam olyan nagydarabnak.


2015. dec. 5. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem normális.

Lányom 4 éves majdnem és 104 cm 16 kg

2015. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A védőnőt hagyd ki a buliból.

Én elmentem a gyerekorvoshoz, mondtam ennyi centi meg kiló a gyerek és nézzen már rá, hogy ez a korának megfelelő sávban hol helyezkedik el.

Ő megnézte, és azt mondta bár határon van, megfelelő, mert a gyerek egészségi állapota rendben van, plusz a szülők adottságai igenis számítanak ilyenkor.


Menj el te is, meg fog nyugtatni. Ha meg szükség van valamiben közbe lépni, akkor azt is meg fogja mondani.

2015. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A védőnő úgy h..lye, ahogy van.

A 16 kg egy 2 és fél éves gyereknek tökéletes súly, nagyon is! Az meg, hogy milyen a magassága, azt meg nem lehet befolyásolni, éppen ezért, csak azért, mert magas a gyerek, még nem kell, hogy a súlya a vele egykorúakénál 2x több legyen.

Teljesen rendben van a gyerkőcöd!:)

2015. dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem normális. Túl nagy.

Lehet, hogy Ti is magasak vagytok, de akkor is nagyon magas és nehéz egy 2,5 éves gyerekhez képest.

4,5 éves a kislányom, teljesen átlagos a korosztályában, Ő 106 centi és 16 kiló.

2015. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
74%
Előző válaszoló, mivel az anyuka 181 cm, szerintem nem meglepő, hogy a gyereke is magasabb, mint az átlag. Nem lehet mindenki ugyanolyan magas, vannak akik átlagnál magasabbak, vannak akik meg átlagnál alacsonyabbak.
2015. dec. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A magasságához épp ideális a súlya, csak hát akkora, mint egy átlag 4 éves.
2015. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Inkább magas a korához képest,de ez még változni fog. A fiam barátnője 5 éves és 10cm-el nagyobb 6 éves fiamnál.A kislány apja 2m . A gyermeked súlya is jó a magasságához képest. Vékonyka,de hát egy egészségesen fejlődő gyerekről beszélünk,akkor minek "kötekedni" a súlyába? Nem kicsi és vékony!!!
2015. dec. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7.vagyok. Nem úgy értem,hogy júúúj túl magas.
2015. dec. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megkérdezheted a gyerekorvost. Aztán meg neten már fent van a védőnők által is használt WHO percentilis görbe - googlizd ki és akkor látni fogod, hová tartozik az átlaghoz képest a gyerek (magasságra, súlyra és e kettő arányára is van külön görbe).
2015. dec. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A korhoz tartozó testmagasság percentilis: > 97th

A korhoz tartozó testtömeg percentilis: 90th-95th

A testmagassághoz tartozó testtömeg pecentilis: 25th-50th


Lefordítva:

korához képest szép magas,

kortársaihoz képest (akik bármilyen magasak lehetnek) a súlya több

ugyanakkor a súlya a magasságához mérten alulról közelíti a nagy átlagot, azaz nem elhízott és nem is sovány.

2015. dec. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!