Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlsúlyos 8 évesnek milyen...

Túlsúlyos 8 évesnek milyen diéta javasolt?

Figyelt kérdés

Eddig orvossal még nem beszéltem, a státuszon sem jelezte a dr, hogy túlsúlyos lenne a fiam.


135 cm és 40 kg

Nem az a tipikus dagi kisfiú, inkább a pocak nagy...de ahogy írtam magas is.


Nem igazán szereti a krumplit, tésztát, így azt alig eszik, kenyeret viszont igen.

A mozgással eddig voltak bajom, mert asztmás és befulladt a legkisebb megterhelésre is :(

Ördögi kőr...


Hasonló cipőben járó anyukák, kérlek segítsetek,mert nem szeretnék addig várni amíg sokkal több plusz kg lesz rajta.

Sokat sétálunk, kirándulunk, napi 4x eszik...


köszönöm előre is!


2015. dec. 11. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Vidd el dietetikushoz, ő a korához mérten fog tanácsokkal ellátni.

Ha felnőttről lenne szó, tudnék konkrét tervet írni, de egy gyereknél még máshogy működik a tápanyagszükséglet. Mindenképpen dietetikust javaslok. Általában egy alkalom is elég, így érdemes magánban felkeresni egyet.

2015. dec. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dietetikussal kéne konzultálni, mert ha betegsége van, elképzelhető hogy speciális diétára van szüksége, esetleg vérvételre meg hasonlókra, hogy meghatározz a pontos terápiát.

Viszont szerintem kezdetként annyival biztos nem ártanál ha kenyér helyett abonettet, puffasztott rizst vagy hasonlókat használnál a szendvicsnél.

Illetve csak fokozatosan változtass, bármi mellett is döntesz, nem egyik nap még csülökpörkölt volt aztán másnaptól már csak párolt répa. Úgy tuti lesz az ellenkezés.

De ha az egész család szép lassan életmódot vált, pl. gyakrabban jártok sétálni, először csak közel aztán egyre messzebb és közben jól is érzitek magatokat biztos nem lesz ellenkezés.

2015. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

A főzésnél figyelek, minél kevesebb lisztet használok, keményítővel sűrítek, csak sovány húsokat eszünk. Ahogy írtam a krumplit-tésztát nem szereti, alig eszik belőle...

A kenyér a legnagyobb gond, mert sulis, és az abonettet és társait nem eszi meg, a tk, és rozs kenyeret sem, pedig próbálom mindig.


A séta, kirándulás rendszeres, nyáron családi biciklizések vannak. Van 2 tesója, ők is ugyan azt eszik, ugyan akkor és ők normál testalkatúak.


Most ezzel az esetleges "betegséggel" beleültettétek a bogarat a fülembe...

Mindenképpen keresek egy szakembert!

2015. dec. 12. 07:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól teszed. Inkább vidd el feleslegesen orvoshoz minthogy egy félresikerült diétával még rosszabb legyen a helyzet.

Suliba esetleg nem vinne házi készítésű péksüteményt, amibe jóval kevesebb cukrot raksz és mondjuk 50-50% fehér meg rozsliszt? Meg lehet reszelni a tésztába gyümölcsöt, pl. almát h könnyebb legyen. Ha együtt sütitek meg csináltok formákat, akkor hátha büszke lesz a művére és megeszi.

Legvégső esetben vegyél a kedvenc meséje alapján készült sütikiszúrót. 8 éves fiú talán már star wars rajongó? Most néztem h nem is olyan drága egy sütiforma, Vaterán ezres körül van 4 db. Biztos nagyon menő lenne a star warsos süti, osztálytársak is tuti kérnének belőle.

2015. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is túlsúlyos, a dietetikus nem mondott semmi értelmeset,1200 kcl,Nálunk tejfehérje allergia is van,szóval nem ehetünk tejes dolgokat.Vegyél ch csökkentett pékárut vagy kezdjetek paleozni...A gyerekem végig sírta a nyarat mert éhes volt az 1200 kcl mellett mivel a fehér lisztes kenyérke dobálja az inzulin szintet.Mióta csak ch csökkentett kenyeret kap minden más paleos fogyott 3 kg szeptember óta és nem ÉHES!!Ja dietetikus szerint ne egyen csak almát..vicc volt az egész.
2015. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!