Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről az esetről...

Mit gondoltok erről az esetről? Jogosan járt el a védőnő?

Figyelt kérdés

Fiam 2.5éves, meg volt beszélve hogy januárban kezdi az ovit. Megkésett a beszédfejlődése, beszél de kevés rendes szava van, egyébként értelmes, okos gyerek, jó mozgású, mellesleg aktív is, nagyon. A beszéde miatt elküldtek minket orvoshoz, ahol a kedves doktornő odaírta hogy magatartás zavar, pedig akkor ott nagyon szépen viselkedett a fiam. Na mindegy... A védőnőnknek meséltem hogy idegen helyen nehezebben bírok a fiammal, itthon semmi gond vele.

Az óvónő egy hete azzal fogadott hogy nem veszi be a fiamat januártól az oviba mert hallotta hogy magatartás zavaros. Egyrészt, nem magatartás zavaros, másrészt hogy jön ahhoz a védőnő hogy olyasmit mondjon az óvónőnek amiről fogalma sincs, akkor még az orvosi papírunk sem volt meg amin feltüntették a magatartás zavar kifejezést. A fiam már most el van könyvelve egy magatartás zavaros gyereknek, holott egyszerűen csak aktív, de szófogadó, értelmes gyerek. Az óvónő megkérdezte, hogy "azért értelmes?!", mondom mivan?! Szóval nem tudom hogy pontosan mit is mondhatott neki a védőnő de nekem úgy jött le mintha egy idiótának állította volna be a fiamat. Köpni nyelni nem tudtam, persze elfogadom az óvónő döntését, áprilistól amúgy is kötelező lesz a fiamat bevennie.

Felhívtam a védőnőt aki állította hogy semmi rosszat nem mondott csak azt hogy gond van a fiam magatartásával. Ezt ő abból találta ki hogy meséltem neki 2 olyan esetet amikor nem bírtam a fiammal, de tudja hogy mennyire okos, normális gyerek. Persze mérges voltam, megkértem hogy ne találjon ki a fiamról semmi olyat ami orvosilag nincs bebizonyítva.

Mennyire etikus viselkedés ez egy védőnőtől hogy egyrészt továbbadja amit én bizalmasan elmondok neki, másrészt pedig hogy kicsit másképp, felnagyítva adja tovább?

A fiamat márciusban egy magatartás zavaros gyerekként fogják fogadni, győzzük majd bebizonyítani hogy nincs vele semmi gond. Nagyon bánt, nagyon zavar és legszívesebben felpofoznám a védőnőt.

Megtagadhatom innentől kezdve hogy eljöjjön hozzánk? Van egy 1.5 éves kislányom is, a védőnő rendszeres látogatónk. Megszakíthatom vele a kapcsolatot (csak amennyit muszáj, annyit találkozni)? Kötelező vagyok neki beszámolni a gyerekeimről?


2015. dec. 14. 14:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
A területileg illetékes a kormányhivatalnál le lehet mondani a védőnői szolgáltatást. Szintén itt panaszt is tehetsz rá.
2015. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfontolom, mert így ezek után nincs rá szükségem. Eddig sem segített semmiben.
2015. dec. 14. 14:37
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet mondani a védőnői szolgáltatást, persze hiba volt a részéről orvosi papír nélkül beszélnie az óvónővel.


Viszont ha az orvos azt írta a papírjára hogy magatartás zavaros a gyerek, arról köteles vagy tájékoztatni az óvónőket így is úgy is.

2015. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem véletlenül írta azt az orvos, amit. Lehet hogy ő úgy látja, hogy tényleg magatartás zavaros. Kérj másodvéleményt ha szerinted nem így van, de lehet, hogy az orvosnak igaza van.
2015. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy köteles vagyok tájékoztatni az óvónőt ha ilyen probléma van a gyerekemmel, de egyrészt 10 perc után ami alatt a fiam 2 autót tologatott a rendelőben normálisan, megállapítani hogy magatartás zavaros... így ezt nem fogadom el, másrészt a védőnő akkor erről még nem tudott mert akkor még nem is voltunk az orvosnál.
2015. dec. 14. 14:47
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért mesélsz a védőnőnek olyat, hogy probléma van a gyerekeddel? A magatartászavart nem orvos állapítja meg, hanem pszichológus! Nem tudom milyen vizsgálatról írsz, amit az orvos végzett. A beszéde miatt pedig logopédushoz kell vinni, szintén nem orvoshoz. Úgyhogy ez amiket ide leírtál több ponton is sántít!
2015. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Igen, lépni fogok az ügyben mert nem fogadom el a véleményt, az a baj hogy csak itthon vettem észre hogy ezt ráírták a papírra, ott a doktornő elfelejtette mondani hogy ezt veszi észre a fiamon hiába kérdeztem hogy mi a baja a gyerekemnek, annyi választ kaptam hogy "hát anyuka, maga nem hallja hogy a beszédével van a probléma?!".

Egyébként tényleg annyi volt hogy 10 percig voltunk bent, az első 5 percben a fiam elfoglalta magát, senki nem kérte tőle hogy üljön le, így ő ment és levett 2 autót a polcról és azokat tologatta, meg nézegette a többi játékot a polcon. Amikor a doktornő szólt neki hogy menjen oda megvizsgálja, a fiam első szóra odament, mindent megcsinált amit a doktornő kért, majd amikor végeztek és felöltöztetem újra nekiállt játszani. Fogott egy gumikalapácsot és kopogott vele az ajtón de rászóltam és abbahagyta. Nem kiabált, nem rohangált, szót fogadt. Mindegy, a védőnőre innentől kezdve nincs szükségem, ezzel a magatartás zavarral kapcsolatban lépni fogok. Tudom hogy nem egyszerű eset a fiam, aktív gyerek, sokat mozog, minden érdekli de ugyan így le is tud ülni csendben játszani, hallgat rám, értelmes gyerek.

2015. dec. 14. 14:52
 8/24 A kérdező kommentje:
Fejlődés neurológiára küldtek minket, a fejlődés neurológus doktornő írta a papírra a magatartás zavart. Ezen kívül hallás és szem vizsgálatra küldtek minket.
2015. dec. 14. 14:53
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

ha valóban minden úgy történ, ahogy leírtad, akkor első körben az orvosi "diagnózis" felülbírálását kell elkezdeni a nevelési tanácsadóban például. Ott hivatalos papírt fogsz kapni arról, hogy magatartás zavaros, vagy sem.


Ami a védőnőt illeti, inkorrekt volt, ezért én lehet, hogy lemondanám a szolgáltatást.

2015. dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem kellett volna semmit mesélnem a védőnőnek, csak nem tudtam hogy ilyen problémát generálok magamnak ha valakivel beszélgetek erről. Eddig megbíztam a védőnőnkben, nem gondoltam hogy bármit elmondok neki azt tovább adja, ráadásul úgy hogy elmásítja.
2015. dec. 14. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!