Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A napokban voltam a terheléses...

A napokban voltam a terheléses cukorvizsgálaton. Az éhgyomori értékem: 5,2 lett ( az 1 és 2 órás terheléses eredmény teljesen jó lett) ezzel az 5,2-vel is diabetológiára akar küldeni a védőnő. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
(Aki volt cukros kismama tudja mivel jár ez, ha cukros kismamaként kezelnek innentől)
2012. máj. 16. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
NE haragudj, de hüly* ez a nő. A referencia érték: 3,9 - 5,9. Vagy nem jól tudom? NE menj el, mert semmi bajod!!!
2012. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az éhgyomri érték 6 körül volt, a terhelt érték jó lett. Nekem megismételték a vizsgálatot 2 héttel később. És tökéletes lett. Többen is így jártak aznap, valszeg a laborban hibáztak. Nem azt mondom, hogy nálad is ez van, de egy ismétlést megérne, ha a terhelt érték jó.
2012. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy diétázni kell, ha tényleg terhességi cukrod van.
2012. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsi h belekotnyeleskedek, de ez mit jelent?


(Aki volt cukros kismama tudja mivel jár ez, ha cukros kismamaként kezelnek innentől)


Rosszabbul bánnak velük, vagy hogy kell ezt érteni?

2012. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na még annyi, hogy nálunk a tartomány 3-5 között van éhgyomri értéknél. Ez is laborfüggő. Amúgy 6 alatt elfogadható az érték, afölött bajos. Ne aggódj!
2012. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a terheléses értékeid jók lettek, teljesen felesleges diabetológiára járnod. Éhgyomrira 5,2 simán lehet az előző esti vacsi miatt (mit ettél?).


Nem annyira poén a terhes diabetológia, hogy probléma nélkül oda szaladgálj :) (3 hetente kontroll, ekkor mindig kell vinni 24 órás gyűjtött vizeletből mintát - előző nap tehát kb. ki sem tudsz mozdulni otthonról, minimum 3x vesznek vért és ott kell ülnöd egész délelőtt ilyenkor).

2012. máj. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
köszi, akkor már értem... Nem tudtam, h ennyire szigorúak... :(
2012. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! MA voltam egy kontrollon, és 4,8 lett, remélem a védőnő megnyugszik, és békénhagy. Egy két évessel az oldalamon nem lenne jó móka a terhes diabetológia. (Ráadásul 30km-t kellene utaznom érte.)
2012. máj. 17. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!