Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én 2,5 évesem nem...

Csak az én 2,5 évesem nem képes lekötni magát játszással pár percnél tovább? Vagy ez a normális?

Figyelt kérdés
Néha az őrület szélén tartok magamban, folyton engem nyaggat-rángat, menjek játszani......már nem bírom az egész napos játszást,én mindent megteszek érte, megemberelem magam, de egy fél óra nyugi nekem is jól jönne néha.
2015. dec. 17. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Fiam régebben eljátszott egyedül is. Akár fél órát is.

Most már kellek én is. Mindig.

Igaz, szeptember óta bölcsis, lehet azért van ez. Mert kevés időt vagyunk együtt.

A házimunkába befogom segíteni, nyugis félórám akkor van, amikor apa is otthon van.

(Áprilisban lesz 3 éves)

2015. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Abszolút megértelek. A 2,5 éves kisfiam dettó. Most már annyival jobb a helyzet, hogy a hugija 11 hónapos örökmozgó csajszi lett, és rengeteget játszanak együtt. De most egy kb. 2 hete találtak ennyire egymásra. Azért ez sem jó☺ sokszor azon kapom magam, hogy hosszú percekig egyik gyerek sem néz felém sem, a lakás másik végéből hallom a kacagásukat a bébiőrön keresztül...én meg nyugiban megfőzhetem az ebédet. De szokatlan még ez a helyzet. Én meg azon filózom, hogy menjek-e oda hozzájuk, üljek-e be közéjük játszani, olvasni, vagy hagyjam Őket együtt marhulni. Nyilván napi szinten olvasunk, játszunk, kézműveskedünk, de már nem igényel a fiam állando jelleggel engem. Néha lelkiis.eret-furdalásom van.
2015. dec. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen volt? Egy 2,5 évesnek azért már kellene magában is ellenie egy kicsit.
2015. dec. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyanilyen, nélkülem semmit sem csinál, max mesét néz de azt sem sokáig. Mindig bemászik az aurámba, hajamat tép, puszilgat 3 percenként, mellberúg véletlen ahogy mászik rajtam. A szobája olyan mint egy mesevilág de komolyan, hintaló, töndérek, duplóvilág, barbiek, építőjátékok, plüssök egyszerűen minden, de ő be sem teszi oda a lábát, ha én nem megyek vele. Inkább kihurcolja a nappaliba (kicsi a lakás) és ott szórja szét. Olyankor megy az ágy alá, tv állvány alá, mindenhova, és ilyenkor kapok agyvérzést. Ha épp főzök ő addig szétszedi a konyhát, fürdőt, táksámat kipakolja. Sajnos egész nap állandóan rá kell szólnom valami miatt, mert csak az olyan dolgokat csinálja, amik kiborítanak. (Gyertyát rág, gyurmáját eszi, szétkeni a tükrön a pudingot...stb. ) Úgyhogy tökre megértelek!!!! Nem tudok egy napot sem eltötleni kiabálás nélkül pedig mindig megfogadom, így is eldurran az agyam délutánra. Fogalmam sincs mit tegyek, már ezer féle könyvet elolvastam, hogyan kell kezelni az "ilyen" gyerekeket, de nem megy. Máááár nincs türelmem. Ügyes vagy, ha te mindent megteszel, én már néha csak ülök és bambulok magam elé kínomban, hogy ezt nem hiszem el meddig fog ez még tartani? Miért nem játszik egyedül és fogad szót? Nagyon fárasztó, főleg idegileg.
2015. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!