Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ilyen gyerekekből tényleg...

Az ilyen gyerekekből tényleg céltalan lelki nyomorult felnőttek lesznek, vagy ez csak olyan "szegények vigasza" rosszindulatúság?

2015. dec. 29. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Nem néztem végig, de a rengeteg ajándék láttán első dolguk volt a "Santa Claus" levelét elolvasni... ezekből a gyerekekből tanult, befolyásos, stíusos, magabiztos felnőtt lesz. Valószínűleg nehéz lesz nekik ajándékozni, nekik tényleg sokkal fontosabb lesz a gesztus, meg az ajándékozó személye. Viszont nem is fognak fenékreesni más pénzétől, nem lesznek komplexusosak, nem fognak idegesen feszengeni egy elegáns étteremben, vagy az ötcsillagos szálloda recepciójánál... dehogy lesz belőlük lelki nyomorult, az kizárt.
2015. dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Én mindíg mindent megkaptam,legjobb telefont,laptopokat,volt hogy autót,bőrkabátot és mellé még 8-10 csomagot bontottam+ a rokonok.(egész pici korom óta) Nem érzem hogy "lelki nyomorult" lennék. Van 2 csodaszèp gyermekem,egy szerető férjem és mi is mindíg megadjuk minden vágyukat,megvesszük amit kérnek a Jézuskától. Eszméletlen kedves,szerethető és szerény gyerekek.


Nem hiszem,hogy valakit a karácsonyi ajándékok rontanának el. Nevelni kell a gyermeket,nem engedni hogy elszaladjon vele a ló és akkor nem lesz gond.


Engem nagyon tisztessègesen neveltek a szüleim,így neveljük mi is a mieinket.

2015. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Édes istenem... Én sem néztem végig a videót, az elejét megnéztem, addig, ameddig kinyitják a hangszereket.


Az első percekben nem csinálnak mást, csak elolvassák a Mikulás levelét, örülnek, hogy a Mikulás is megtalálta az ajándékát, és el is vitte. Körbe ugrálták a szobát egy jó percen keresztül örömükben, aztán nekiálltak körülnézni a fa alatt. Ott sem vadul széttéptek mindent, és ugrottak a követekzőre, hanem megkeresték a magukét, egymásét, megosztoztak rajta, kibontották, örültek neki, kipróbálták.


Nem értem miért kell elintélni, ha valaki "gazdag". Tudom, hogy ezek a jó pofa népmesék azt nevelik a társadalomba, hogy gazdagként egy k_cs_g vagy, szegényként pedig semmi gondod nincs, mert jön a csoda, és bumm, már is jó életed lett! ( azaz egy gazdag k_cs_g leszel :) )


A szüleik igen is megdolgoztak a pénzért! És gazdagként is lehet normálisan gyereket nevelni!


Miért baj az, hogyha valaki megakar adni mindenkit a gyerekének, a maga által megkeresett pénzből? Egyébként is, mire való a pénz, ha nem erre?


Te nem adnál meg mindent a gyerekednek, ha lenne rá lehetőséged? Dehogynem! Nyilván nem mindent egyszerre, az ajándékozással lehet tanítani is a gyereket. Én ezáltal tökéletesen megtanultam, hogy a kemény, és jó munka kifizetődik! Én sokat szenvedtem a rajzolással, most már fotórealisztikusan rajzolok. Én sokat szenvedtem a tanulással, 4 - 5ös voltam, kaptam egy - egy után egy csokit ( megérte, imádom a csokit! :) ) , félévente egy - egy ajándékot. ( Semmi extrát nem kell elképzelni amúgy, nagyon szeretek olvasni, könyveket, színház - mozijegyeket kaptam, hasonlókat ) Nem büdös a munka számomra, és jól is végzem, aminek megvan az eredménye. ;) Még nincs gyerekem, de már értük is dolgozom, hogy megtudjak nekik adni mindent.


Szerintem semmi gond nincs abban, hogyha egy gyerek boldogságban nő fel.

2015. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Akár gazdag, akár szegény, én nem látom értelmét ekkora mennyiségű ajándékhalomnak egyszerre.

Nem is tudtak igazán örülni neki, csak bontották egyiket a másik után.

Ha milliomos lennék se vennék ennyi sok ajándékot egyszerre ez biztos.

Inkább többször kevesebbet, mint egyszerre egy halommal.

2015. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Dehogyis, szerintem normális gyerekek. Tudnak örülni annak, aminek érdemes. Azt meg nem tudhatjuk, hogy különben milyenek, a pénz önmagában nem jó vagy rossz, a neveléstől függ, hogy milyen értékrendet visznek magukkal. Én ebben nem találok hibát. Igaz, csak az elejét láttam...
2015. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!