Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinál a 2,5-3 év körüli...

Mit csinál a 2,5-3 év körüli gyereked, míg megfőzöl? (Többemberes, nyűgösebb kisgyerekek anyukái? )

Figyelt kérdés

Nálunk ez olyan nehezen megy, amikor csak kettesben vagyok a gyerekkel. Sőt, még olyan is van, hogy hiába van itthon az apukája, nem akar vele maradni. Ahogy belekezdenék valamibe, rögtön velem akar lenni, játszani...stb. Sajnos a konyhából egyáltalán nem látok rá egyik szobára sem. És azért eléggé figyelni is kell rá, mert ha gyanús csend van 5 percig, akkor tutira történik valami nem kívánatos esemény.

Irigylem a rutinos anyukákat, de nekem nem jön össze az 50-60 perc alatt kész menü. Van, hogy a húst majdnem fél óra megtisztogatni pl.

Néha a férjem főz, amikor itthon van (hétvégenként van itthon, de akkor sem mindig), ő egy ételt majdnem egész délelőtt készít. Persze, ő nyugodtan elszöszmötölhet a konyhában, mert én lefoglalom a gyereket, neki nincs vele gondja.

Egyetlen dolgot tehetnék: feláldoznám az ebéd utáni alvásidőt, amikor is olvasgatni szoktam. De akkor meg lehet, mindig felébreszteném az edénycsörömpöléssel, mert sajnos elébbé éber alvó a lányom.


Vajon 1,5-2 év múlva belátóbb lesz, hogy főzni kell, nem tudok éppen vele játszani, ölbe venni...stb. Elrajzolgat, gyurmázgat majd a konyhában, vagy a szobában? Vagy együtt főzünk majd, de szerintem unalmas lesz neki egy idő után... nem tudom.


Van még valaki hasonló cipőben?


2016. jan. 3. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Amíg otthon voltam a lányunkkal szinte mindig akkor főztem, amikor napközben aludt. Mellette lehetett volna, de én inkább értelmesebb dologgal akartam tölteni a közös időt, hiszen azért maradtam vele otthon. Mióta újra dolgozok nagyrészt azóta is az alvásidejében főzök, csak most késő este.
2016. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
2 évesem van, én az egyszerűbb utat választottam, nem főzök. Hét közben rendeljük a kaját a teletáltól, hltvégén meg átmegyünk a szüleimhez ebédelni. Sose volt egyszerű gyerek, később gondolom már menni fog. Alvásidejében nap közben vasalok, csendesebb házimunkát elvégzem meg pihenek én is.
2016. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Egy 2 évest is be lehetne már vonni...Adogassa a krumplit,annak a héját teszegetheti edénybe,a pucolt krumplit egy másikba. A mosott és felvágott krumplit átteheti a főző edénybe.Ha nem meleg még a víz, a leveskockát belepottyinthatja. Segíthet elpakolni a hűtőbe is,kezébe adod,felemeled,mutatod hová tegye.Ha kavargatod a forró dolgot,kaphat egy edényt,abba egy másik edényben viz,fakanál,kiskanál,kispohár,alájuk konyharuha és had turkáljon.

Enyém októberben töltötte a 3.évet,de már másfél éves korától bevontam,és két éves korától rendszeresen segít (21 hónapos korától mondatokban beszél,két évesen már tökéletesen kifejezte mit szeretne,nyilván ez azért nagy segítség volt benne,hogy tudjam mit szeretne)

2016. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3.vagyok

ÉS hozzátenném enyém nem alszik délben már 2-2,5 éves korától,csak az apjával,ha ő nála van,vagy ha ő lefeküdt vele. Havi 2 alkalom van max,hogy elalszik itthon nálam,de ha álmos nagyon,lefekszik magától is mondjuk.

És nem unalmas neki ha minden alkalommal segíthet sem. Enyém ha már nem akar segíteni,fogja és elmegy rajzolni,mesét nézni.De sokat segíthet neked az is ha egy légtérben vagy vele pl,kiteszed asztalhoz rajzolni amig te főzöl.

Teregetésben is segíthet,enyémnek adogatom ruhát,bedobja a gépbe,betolja az adagolót,becsukja ajtót,gombot nyomja.Lejár a gép,kiszedi a kosárba,adogatja teregetésnél. De enyém szeret is segíteni,mindig jött,így én be is fogtam őt.

2016. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3# valaszoloval egyetertek,vond be segitseni. Vagy ha nem akarod akkor pl kelj fel koran,keszulj elo vagy fozz is meg mig alszik akkor ebed utan tudsz pihenni,olvasni! Ha ez vigasztal enyem a kicsi 5 eves elmult de levakarni nem tudom magamrol meg most se :D Jon velem a konyhaba amit lehet engedem,hogy csinalja! Volt,hogy mosogatott is evoeszkozt muanyag dolgokat es elvolt egy oraig vele ;D
2016. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Segit fözni, játszik,rajzol, hintázik, hoz játékot és közben játszok vele.
2016. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én kislányom csak akkor foglalkozik a házimunkával, ha kedve van, nem lehet mindig bevonni, teregetni hol imád, hol eszébe se jut, hiába mondom mindig. Nem egyformák a gyerekek.
2016. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam anyu mindig megmondta, hogy most 1-2 órát játszak el egyedül, amíg megfőz, utána majd játszik velem. Sose volt ebből gond. Nem tudom, hogy én voltam-e csoda gyerek, vagy a következetes napirendnek volt köszönhető. Minden reggel ugyanakkor felkeltem, reggeli, elmentünk bevásárolni, hazajöttünk, én játszottam, anyu főzött, ebéd, alvás, játék anyuval, vacsi, játék apuval, fürdés, alvás. A következő 3 testvéremmel ugyanígy csinálta, semmi gond nem volt. 25/N
2016. jan. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

17 hónap van a gyerekeim között, a nagyobbtól lehetett volna normál keretek között csinálni a dolgokat, ha bevontam vagy ott szöszmötölt mellettem a konyhában valamivel, de a kisebb teljesen más kaliber volt. 180%-on pörgött és elképesztő dolgokat művelt.

Ami nekem bevált:

Amíg aludt, vagy elvolt apával/mamával akárhogyan is de akadt 10-20 stb percem nélküle, előkészítettem mindent amit csak lehetett. Pl: zöldségek megpucolása/felvágása nagyobb tételben, kis dobozokba-zacskókba rakva a hűtőben várta a sorsát. Ugyanígy a húsokat is előkészíteni.

Nagy tételben főzni és adagokban fagyasztani. Pl kockázott pörit (Főzelékhez, tésztához, gulyásnak, babgulyásnak stb.... ), darálthúsos pörit (rakott ételbe, chilisbabhoz...) vagy komplett készételt pl rakott akármi, fasírt kigombócolva stb. Csak meg kell csinálni. Ha bármilyen ragufélét, vagy szószos husit csináltam, mindig duplaadagot főztem és az egyik ment a fagyóba, legközelebb csak feldobtam hozzá egy tésztát vagy egy rizst és egy napig nem kellett konyházni.


Nekem nagyon bevált, hogy kis játékkonyhát betettem a konyhába (mindenféle hozzávaló kiegészítővel) , azzal rengetegszer lefoglalták magukat. Sokszor kitaláltam nem mindennapi elfoglaltságokat pl színes hajzselét tettem egy zacsiba, leheggesztettem és abba "rajzolgatott". VAgy telitöltöttem egy 5lityós nagy befőttesüveget tökmaggal, és beleszórtam nagy fagyöngyöket, azokat kellett kihalásznia, később forma-szín stb lehetett nehezíteni hogy mit is keressen. Volt, hogy az összes kinderfiguráját kellett kiszednie stb. Lisztet szórtam egy tálcára és abba rajzolt az ujjával, méricskéljen mindenfélét a konyhamérlegen, töltögessen különböző formájú-méretű poharakba vizet... ja, meg tartottam egy kartondobozt a konyhában, sokszor tettem bele valami újdonságot. pl kartonlapot kiluggattam, színes cipőfűzőkkel fűzőcskézhetett, műanyag kupakokkal formakitöltőzött az előre megrajzolt sablonokra, mindig kitaláltam valami hülyeséget. De sokszor be is tudtam vonni, az volt a legjobb.

2016. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!