Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagált gyerkőcöd az...

Hogy reagált gyerkőcöd az ovira? Hogy illik egy 3 évesnek köszönni az óvónőknek?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva ovis lesz a fiam, akkor tölti a 3 évet. Most mindenkinek úgy köszön, hogy szia, eddig örültem hogy egyáltalán köszön magától, de az óvónőknek hogy illik köszönni? Még nem beszél rendesen, vagyis nagyon sok szót tud már meg vannak kitalált szavai, nehéz neki egy-egy szót megtanítani, ma próbáltam a csókolomot de nem megy neki.

A másik ami érdekelne, hogy hogy viselkedett a gyereketek első pár nap? Visszafogott volt? Félt? Vagy inkább bevetette magát a gyerekek közé mintha játszóházba vitted volna?

A fiam elég aktív gyerek, még soha nem láttam megilletődni, szóval úgy képzelem hogy ő azonnal befut a gyerekek közé, azonnal fogja a játékokat, próbál ismerkedni stb... ez is normális reakció?

És ami még érdekelne hogy amikor első nap vittétek (beszoktatni) akkor egész nap figyeltétek vagy ott hagytátok? Ha ott maradhatok és látom hogy rosszalkodik akkor nekem kell majd rászólnom vagy majd kezeli az óvónő a helyzetet?

Azt hiszem rá stresszeltem erre az ovi dologra :D

Köszönöm a válaszokat.


2016. jan. 5. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem szeptemberben kezdte az ovit, vadiúj csoport 24 új gyerek. Az első nap 9-11-ig voltunk, ott voltam én is. A 2-3. nap szintén 9-11-ig, de már kint várakoztunk a folyosón, aztán a 4-5. nap már ott kellett hagyni őket szintén ebben az időintervallumban. Nekem mindkét lányom volt bölcsis, így nem gondoltam, hogy bármi gond lenne velük a beszoktatásnál, nem is volt probléma semmi, hamar megszokták az új környezetet. Hogy viselkedtek, azt csak az első napot tudom leírni, akkor próbálgatták az új játékokat és mintha játszóházban lennének, csomó mindent lecsekkoltak. Neked nem kell rászólnod, onnéttól kezdve az óvónő dolga. Nyilván ha valami rosszaságot csinál, amit te észreveszel az óvónő meg nem, akkor persze, szólj rá. Ja, és sziával köszön mindkét gyermekem az óvónéniknek. a nagyobbik néha csá csumi csával. :) Nem kell ezzel foglalkozni. 6 és 3 évesek.
2016. jan. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!