Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő mire indulásra...

Mennyi idő mire indulásra kész vagytok, mi történik, ha gebasz van és időre kéne menni?

Figyelt kérdés

én már 2. nap szólok a bölcsibe, hogy mégsem megyünk(beszoktatás)mert zűrös lett a reggel(persze nem ezzel indokoltam..). el sem tudom képzelni, mikor kelljünk, ha majd munkába kell járni pontosan.

ma pl a szokásos reggeli tejitalt nem itta(túlhevítettem, aztán túlhűtöttem véletlen), nem akartam éhen vinni, így kapott babakekszet(lassan 2 éves), azt nem ette, de amikor jövök a fogkefével gyoran a szájába vette...ok, akkor gondoltam magamat készítem addig, mosakodás stb, addig kipakolta a kukát.., míg takarítok, kezébe adtam felmosót, hogy ellegyen, azzal a szobában leverte a polcról a hintőport..., szóltam a bölcsibe, hogy késünk...,aztán már tízórai idő jött, gondoltam iszik akkor gyümölcslét úgy megyünk, megcsinálom, nem issza, de moshatom az ingét azonnal, mert minden úszik a baracklében..., aztán látta, jövök az orrszívóval, erre gyorsan megint bekapott egy babakekszet..., egyszerűen nem haladok semmivel reggel fél 8 óta. végre felöltözve meg természetesen betojik..és már 11 óra, lassan ebéd idő..beszóltam megint, hogy később se érünk be..azt mondták, ok, akkor holnap várnak.


én nem tudom mi ez a disszharmónia, hogyan kezeljem, kb mindig akkor, ha időre kell menni valahova.


2016. jan. 11. 11:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy, akinek nehezen megy a beszoktatás?


30 perc alatt simán elkészültünk, bár az én gyerekeim csak óvodába jártak.

2016. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én fiam már ovis, 3 éves, de én így csinálom: reggel hamarabb felkelek, én elkészülök teljesen, megcsinálom a reggelit, közben elkezdem ébresztgetni. Mikor felkel, már csak öltöznie kell+reggelizni. Aztán öltözünk és megyünk a buszhoz. Persze leírva egyszerűnek hangzik, de azért az ébresztgetés, öltözés nem mindig az. Nekem ez vált be, hogy hamarabb keljek, mint ő.
2016. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja és indulás előtt kb. 1.5 órával kelek én. Nekem így kényelmes, ha valami közbejön (pl. kakilnia kell), még akkor is el tudunk menni a következő busszal és legkésőbb 9-re beérünk.

(második válaszoló voltam)

2016. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Felkelsz, először is magadhoz térsz egy kávé mellett, majd elkészíted saját magadat, csak utána kelted a gyereket, hogy vele tudj foglelkozni. AZ első héten kitapazsztalod, hogy mindez mennyi ideig tart, utána meg már flottul fog menni, csak akarni kell.... Nem olyan megoldhatatlan ez azért.... Oké, néha összeesküszik az ember ellen minden... na de nem mindennap...
2016. jan. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a szülő, elvileg te irányító a dolgokat. A történet amit leírás, kimondottan röhejes. Már azt sem értem, miért a konyhában mosok fogat vagy miért vihet magával ételt a fürdőszobába. ...
2016. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Három gyerekem van, a nagyobbik iskolás a két kisebb ovodás!Fél óra alatt elkészülünk. Mikor felkelek,ébresztem őket is,míg kicsit magukhoz térnek én addig elkészülök (előző nap kipakolom a ruhákat és mindent ami kell), felkelnek, felöltöznek, esznek,isznak fogmosás, és indulunk. De ha leönti leeszi magát és nem állok neki mosni,porszívózni stb... ami halasztható az megvár amíg hazaérek,nyilván ha olyan a folt beáztatom,meg feltöröm,de nem állok neki felmosni az egész konyhát mert így elmenne az egész nap,pont ahogy mondod,először hintőpor borul aztán baracklé stb...
2016. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azon ne csodálkozz majd, ha nem kitörő örömmel fogadnak a bölcsiben, ha végre be meltoztatsz menni.
2016. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez hihetetlen hallod, ha tényleg így telnek a reggeleitek. :O

Reggel kelj fel fél órával előbb, mint a gyerek. Öltözz fel, készülj össze. Aztán jön a kicsi. Felöltözteted, adsz neki valami szigorúan nem maszatolós reggelit, tejet csőrösben, vagy üres kekszet, ha bekakil tisztába teszed, ez plusz 10 perc max, és szépen elindultok.

Kiborult kuka, kiszórt hintőpor, szétlocsolt baracklé megvár, ha a gyerek bent van a bölcsiben, vagy ha hazamentetek és lefeküdt, 2 perc alatt megcsinálod egyedül.

De ez, hogy reggelizünk, aztán hopp, tízórai idő lett, aztán megint eltelt egy kis idő, és jéééé, ebédelni kéne, hát ez csúcs, mintha időugrásokat tettetek volna... :D

2016. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim még nem járnak se oviba se bölcsibe (lassan 3 éves fiam van és egy 1.5 éves lányom) de rutinos készülődő vagyok. Először is ha tudom hogy másnap megyünk valahova mondjuk kora reggel (orvos, védőnő, bolt) akkor már előre végig gondolom hogy mire lesz szükségem, mit adok reggelire ami gyors, kb milyen ruhát akarok rájuk adni. Aztán korán szól az ébresztőm, fél7kor, a fiam olyankor már ébren van, amíg ő kakaót iszik és mesét néz az ágyunkban én gyors felöltözöm, hajat csinálok (kivasalom, eltűzöm), sminkelek ha akarok, előkeresem a pénztárcám (előkészítem amit vinni akarunk) aztán kávé ilyesmi, fiamat felöltöztetem, közben felkel a kislány, gyors tápszer, átöltöztetés, reggeli, reggeli közben az utolsó simítások, kabát odakészít, bakancs odakészít stb, ha megették amit kellett akkor felváltva öltözés, dobom őket be az autóba és kész is. Nálunk nincs felmosónyél, minden úgy van pakolva a házban hogy nem tudnak törni vagy olyasmit levenni ami nem nekik való, tehát a kukához sem férnek hozzá.

Apróságok, de pl ne adj neki annyit inni amit még ki is tud lötykölni, a fiam pl kb fél deci inni kap egyszerre, azt megissza, nem önti ki.

Adj neki kenyérfalatokat vajasan, nem koszol annyit, pikk pakk bekapható. (tejital, aztán gyümölcslé, nem valami laktató egyik sem egyébként, szilárdat eszik a kekszen kívül?)

Amit még javasolhatok, ne aggódj, vannak ilyen rosszabb napok, nálunk is előfordul hogy ilyen a nap. :D

2016. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hú! Mi lesz így mondjuk két gyerekkel!

Nálam 3 hónapos a kicsi, a nagy 4 és ovis. Van,hogy reggel a férjemnek korábban be kell menni, így én viszem a nagyot a kicsivel együtt. Így kettőt kell "öltöztetni", de pont ezért én már a bölcsinél sem engedtem a nagynak,hogy nagyon elszaladjon a reggel. Szerintem nem is volt olyan,hogy késtünk volna. Megfogtam és felöltöztettem. Nem volt apelláta. Ha időre kell menni, akkor időre kell menni.

Mondjuk én jóval hamarabb keltem, és szinte teljesen kész voltam, mire ő felkelt. A reggeli kakaót az ágyában itta meg, mást nem adtam, mert 8-kor már reggeli volt a bölcsiben.

Most néha próbálkozik,hogy nem akar egyedül öltözni stb. akkor megfogom és felöltöztetem. Nem engedem elrohangálni!

2016. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!