Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő mire indulásra...

Mennyi idő mire indulásra kész vagytok, mi történik, ha gebasz van és időre kéne menni?

Figyelt kérdés

én már 2. nap szólok a bölcsibe, hogy mégsem megyünk(beszoktatás)mert zűrös lett a reggel(persze nem ezzel indokoltam..). el sem tudom képzelni, mikor kelljünk, ha majd munkába kell járni pontosan.

ma pl a szokásos reggeli tejitalt nem itta(túlhevítettem, aztán túlhűtöttem véletlen), nem akartam éhen vinni, így kapott babakekszet(lassan 2 éves), azt nem ette, de amikor jövök a fogkefével gyoran a szájába vette...ok, akkor gondoltam magamat készítem addig, mosakodás stb, addig kipakolta a kukát.., míg takarítok, kezébe adtam felmosót, hogy ellegyen, azzal a szobában leverte a polcról a hintőport..., szóltam a bölcsibe, hogy késünk...,aztán már tízórai idő jött, gondoltam iszik akkor gyümölcslét úgy megyünk, megcsinálom, nem issza, de moshatom az ingét azonnal, mert minden úszik a baracklében..., aztán látta, jövök az orrszívóval, erre gyorsan megint bekapott egy babakekszet..., egyszerűen nem haladok semmivel reggel fél 8 óta. végre felöltözve meg természetesen betojik..és már 11 óra, lassan ebéd idő..beszóltam megint, hogy később se érünk be..azt mondták, ok, akkor holnap várnak.


én nem tudom mi ez a disszharmónia, hogyan kezeljem, kb mindig akkor, ha időre kell menni valahova.


2016. jan. 11. 11:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kb. 1 óra, mire elkészülünk, télen kicsit több. Én fél 6-kor kelek minden nap, fél óra alatt összeszedem magam, aztán 6 előtt nekiállok ébreszteni a lányokat. Negyed 7-re talán sikerül felöltözve kitámolyogniuk a konyhába, ahol actimel, rágótabi mindkettőnek. Kapcsolok a tv-ben valami mesét, amíg megisszák, közben próbálom megfésülni őket. Aztán fogmosás és fél 7 kiörül megpróbálkozom a téli beöltöztetéssel. Jó esetben 3/4 7 körül már az autóban vannak.

De ma pl. a kicsit az istennek nem lehetett felébreszteni, pedig időben lefeküdt, így fél óra után feladtam és közöltem a férjemmel, hogy ma ő viszi a picit oviba, mi meg a naggyal elstartoltunk. 3 és 6 évesek.

2016. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én fél 7-kor kelek, megiszom a kávét, megmosom a hajam, beágyazok, és 7-kor ébresztem a lányomat. Megiszik egy kakaót, vagy valamit, és fél 8 magasságában indulunk. Most középsős, előtte 2 évet járt bölcsibe, azóta ez a forgatókönyv. Ha azt mondom, öltözünk, akkor öltözünk. Akkor nincs más.

Amikor meg beszoktatás volt, sokkal egyszerűbb volt, mert eleinte csak fél 9-9 körül kellett beérni vele.

2016. jan. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

ilyeneket nem csinálok, nagyon szétszórt lehetsz :)

ha nem reggelizik, akkor miért nem lehet elvinni a bölcsibe? ott nincs étel? a másik, ha túlmelegíted a tejitalt akkor csinálj újat, egyébként se lenne értelme azt meginni, hiszen kifőttek belőle a vitaminok.

miért van szerte szét a lakásban babakeksz?

csak mert azt írod először, hogy közelítesz a fogkefével? gondolom a fürdőben, de miért tartasz ott kekszet? vagy az étkezőben mostok fogat? na az meg még furább! ugyanez az orszívással, hát hol szívod te az orrát, hogy eszik közben?

szóval szerintem alapjaiban van gond nálatok :)

reggel felkelsz, összekészülsz, összekészíted a gyereket, ha bekakil akkor visszamész, tisztába teszed, és mehettek.

gondozónő vagyok és minden nap van olyan gyerek akinek a reggeli lóg még a szájából, tehát út közben evett, olyan is van, hogy a tápszert issza cumisüvegből, ezekkel semmi gond nincs, ráér az úton enni, te is elviheted ha rosszul jön ki, azért nem kell 3 órát otthon dekkolni, na meg a bölcsiben is közel óránként esznek... :)

2016. jan. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekeknek 30 perc kell nekem 1 óra .
2016. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"ha nem reggelizik, akkor miért nem lehet elvinni a bölcsibe? "

bölcsiben nem eszik még(nem fogadja el), képes délig éhen lenni szóval ezért nem vinném éhgyomorra

.

"a másik, ha túlmelegíted a tejitalt akkor csinálj újat, egyébként se lenne értelme azt meginni, hiszen kifőttek belőle a vitaminok. "

a tejitalhoz az előzőleg(előző este) felforralt és hűtött vizet melegitettem túl aztán hűtöttem túl le, de készítésnél mivel elolvadt benne a cucc, gondoltam jó lesz, megissza így is, hát nem itta, van hogy megesik hogy nem fogadja el, először erre gondoltam, hogy szimplán nem kell neki, ezért jött a babakekszes ötlet, és csak utólag esett le, hogy valszeg nem volt egész meleg és azért nem ihatta, de akkor már azon voltam, hogy haladjunk végre, nem akartam még egy tejitallal vacakolni(csak feleslegesnek tartottam ennyire részletesen leírni).


"miért van szerte szét a lakásban babakeksz? "

a kekszeket kis tálban szoktam neki adni, gondoltam míg elpepecsel vele, haladhatok a többi dologgal, bepakolni a babakocsit, stb


"csak mert azt írod először, hogy közelítesz a fogkefével?"

a szobában mosom a fogát(reggel), általában az orrszívózáshoz kötöm(ami reggelenként gyakori, hogy tele az orra)azt is bent a szobában, hol szívnám az orrát..? :D


szóval beviszem neki a kekszet a szobába. aztán látom nem eszi. kimegyek dolgokat intézni, közben kerülök a fogkeféért, jövök be, nyomom a krémet, rám néz és erre gyorsan bekap egy kezeügyében levő babakekszet.



holnap hamarabb kelek.(reggel amúgy is mintha gyorsabban menne az idő)

köszi a tanácsokat


így utólag vicces hogy ezen voltam kiakadva, mert a délelőtt semmi volt a naphoz képest, ami a leírtak után még jött ma...

2016. jan. 11. 21:27
 16/19 A kérdező kommentje:
még kicsi ahhoz, hogy a fürdőbe álítsam csaphoz arcot fogat mosni, ezért végzem a szobában. az estihez meg fürdésnél akkor kap fogkefét magának mosni.
2016. jan. 11. 21:33
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy jó tanács még! Próbáld ki nyugodtan,hogy a csapnál mosod a fogát, arcát. A bölcsiben is úgy csinálják, annyira már nem kicsi hozzá.
2016. jan. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
5 éves a nagylányom. Borzasztóak a reggeleink. Annyira, h ma sírtam is. Reggel 7:30-ra be kell érnem munkába, elotte beadom oviba. Eddig 6 órakkor keltem. Unána keltettem a gyereket, de egyszeruen nehezen kel fel (pedig 9-kor fekszunk le), nem akar fogat mosni, mem akar feloltozni. O olyan kényelmes, ráéros fajta és engem esz meg az ideg. Ma eldontottem, h 5:30-kor fogunk kelni, h ne boruljak ki reggelente. A kicsi szeptemberben kezdi az ovit, de o hamarabb elkészul és magához tér mint a nagy. Szerintem vele nem lesz gond.
2016. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

sorstárs.

nálam most segített hogy egyszerűen nem veszem ki a kiságyból(csak pelushoz és fogmosáshoz meg alsó ruha öltözéshez) ott várja, aztán issza v nem issza a tejitalt, addig én bekészítek, intézek mindent, kiságyban adom rá a pulcsit kabátot, így nem kell utána tornázni mert amíg ot van, kb semmi gubancot nem tud okozni

2016. jan. 12. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!