Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nem vállalt második...

Aki nem vállalt második gyereket, mi volt a döntés oka?

Figyelt kérdés

Mi miatt döntöttetek úgy, hogy nem lesz második, mik voltak az okok, a fő ok? Nem bántátok meg később?

Most van napirenden, hogy legyen második gyerek vagy sem, kíváncsi vagyok, hogy másnál mi szólt a nem mellett.


2016. jan. 12. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

konkrétan nem volt ok, amiért igen lett volna.


nem akartunk, egyontetuen nem. szeretunk igy lenni hármasban, szeretunk nyugalomban, kényelemben élni, reggelente sokáig aludni..utazgatni. délutánonként is hol ide megyunk, hol oda. nem szeretunk rohanni sem.


két gyerekkel ez nem megoldhato. oszintén szerintem a mi idegrendszerunk nem is birna el két gyereket. ennyire van kapacitásunk.

2016. jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Örülök, hogy egyre könnyebb minden a gyerekemmel, így mindent efyre jobban élvezek. Nem tudnék megint elölröl kezdeni minden nehézséget. A korom is hozzájárul a döntésbe és az is ,hogy el sem tudom képzelni, hogy az első gyerek háttérbe szoruljon, ne kapja meg érzelmileg, mentálisan ugyanazt,mint addig, mert születne egy második. Márpedig kettővel nem ugyanazt és nem ugyanúgy tudunk adni,mint egynek,
2016. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nagyrészt hasonló mint az előző válaszolóknál, + még anyagilag is sokkal nehezebb lenne és a korunk miatt sem, így 40 körül már nem vállalnék be egy másodikat.
2016. jan. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

...mindig kettőt szerettem volna,de el se tudnám képzelni már :(

Valahogy így alakult,és örülök ennek az egynek...mi így vagyunk egy kerek egész :D

Nehezen estem teherbe, feküdnöm kellett hónapokig. ...és! az első két évet nem aludta végig, 2-3 órákat aludtam egybe,ami szerintem az idegrendszeremet teljesen megzilálta :(

Már fiatal se vagyok...most 5 éves,talán végre regenerálódtam,hogy be is vállalhatnánk,de nyílik a világ számunkra,egyre érdekesebb neki minden ...és ha belegondolok, hogy lehetne másik,akkor mérhetetlen lelkiismeret furdalásom van, hogy a figyelmemet meg kellene osztanom,NEM A SZERETETET, hanem a figyelmet.

Szóval nem merünk ismét belevágni,szerencsére a férjemmel egy véleményen vagyunk...mi így vagyunk egy család! Tisztelem azokat,akik kettőt,hármat vállalnak,de a gyerekemet is tisztelem,és szeretem annyira,hogy tudjam,mi az amire képes vagyok, és igyekszem a legjobb tudásom szerint felnevelni.

Beszélhetnék itt az anyagiakról is, sajnos a mai világban ez is sokaknál beleszól...de nem szeretnék erre hivatkozni.

(Ja! ...és nekem van testvérem,ez viszont adott egy lökést,hogy az enyémnek ne legyen :( )

2016. jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megromlott a párommal a kapcsolatunk,meg is csalt.Ő szeretne még egyet,és én is,de nem fogok szülni,mert nem vagyok benne biztos,hogy együtt maradunk,felnevelni meg egyedül egyet is elég lesz.Tehát nálunk a párom viselkedése a konkrét ok.Szomorú mert anyagilag is megtehetnénk és viszonylag fiatal is vagyok.Hát lehet majd valakinek valamikor fogok még szülni,de neki biztos nem.
2016. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Számomra minden válasz hasznos, ment a zöld kezecske. A lepontozóknak, nem azt kell eldönteni, hogy egyetértesz-e vele vagy sem, hanem, hogy hasznos és mivel mindenki őszintén leírta a nem mögötti okot, így ezek a válaszok hasznosak.
2016. jan. 13. 13:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze várok még válaszokat! :)
2016. jan. 13. 13:46
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Azokat tudnám mondani, amiket előttem leírtak. Amikor még csak ketten voltunk a férjemmel, 2-3 gyereket terveztünk. Másfél éves a lányunk, egyértelműen nem szeretnénk még egy gyereket. Teljesen jó ez így, kémyelmesen elférünk a lakásban, anyagilag nem férne bele még egy baba. És persze az is bejátszik, hogy egyre könnyebb a lánnyal, nem kezdenénk elölről.


Elég sokan megszólnak ezért a döntésünkért, ismerősök, családtagok, de nem érdekel, ez a mi életünk, mi látjuk, hogy mennyit bírunk el.

Lustaság, hogy nem akarunk még gyereket? Lehet, de nem leszek idegroncs, mint sok anyuka, akiket az utcán látok, 2-3 pici gyerekkel...

2016. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!